Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 11 Haziran 2017, Pazar 16:22
banner

CTP Mağusa İlçe Örgütü'nden, Gazimağusa Belediyesi'nin borçlanması konusunda eleştiri

CTP Mağusa İlçe Örgütü'nden, Gazimağusa Belediyesi'nin borçlanması konusunda eleştiriCTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu, Gazimağusa Belediyesi’nin 9 milyon TL’lik borçlanmaya ilişkin ek bütçeyi Bakanlar Kurulu’nun onaylamaması gerektiğini öne sürdü.
Paylaş  
32
41
28
0

CTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu, Gazimağusa Belediyesi’nin 9 milyon TL’lik borçlanmaya ilişkin ek bütçeyi Bakanlar Kurulu’nun onaylamaması gerektiğini öne sürdü.

CTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, gerek Belediye Meclisi’nde, gerekse kamuoyuna açık biçimde gerçekleştirdikleri tüm uyarılara kulak tıkayan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in, Belediye Meclisi’nden geçirdiği son borçlanma kararıyla belediyenin iflasını da açıklamış olduğunu savundu.

8 Haziran Perşembe akşamı gerçekleşen meclis toplantısında CTP Grubu’nun “ret” oyuna karşılık, 9 milyonluk borçlanmaya ilişkin ek bütçenin onaylandığı ifade edilen açıklamada, “Gazimağusa Belediyesi tarihinin en ağır borç yükü altına sokulmuş oldu” denildi.

Göreve geldiği günden beri Gazimağusa Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla tek kuruşluk dahi yatırım yapamayan Arter’in gerçekleştirdiği tek icraat olan “istihdam” ile ülkenin en güçlü belediyesini büyük bir bataklığa düşürdüğü savunulan açıklamada, “Kendi ifadesiyle basına verdiği demeçlerde 70 geçici işçi, 3 de sözleşmeli olmak üzere toplam 73 kişilik istihdam yaptığını, 50 kişinin de emekliye ayrıldığını belirten İsmail Arter, gerçekleri gizlemeye çalışmaktadır” denildi.

Arter devraldığında bordroya bağlı ödenen personel sayısı 270 iken, bugün bu rakamın 400 olduğu belirtilen açıklamada, yine Arter devraldığında 72 kişi hizmet alımı yapılan işletmelerde çalışırken, şimdi 80 kişinin sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımı yapılmaksızın gündelik işçi olarak çalıştırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, “günlük hizmetlerin yürütülmesi dışında çözüm bekleyen yığınla sorun olduğu gibi dururken her gün yeni birileri belediyede istihdam edilmekte ve batak da giderek derinleşmektedir” denildi.

Piyasaya yapması gereken ödemeleri de ya yapamayan, ya da çok gecikerek yapabilen bu kurumun artık dizlerinin üstüne çöktüğü ileri sürülen açıklamada, “Bu konudaki tek tesellimiz seçime bir yıllık bir sürenin kalmış olmasıdır” denildi.

CTP Mağusa İlçe Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, “Bizler taşıdığımız sorumluluk gereği bu borçlanmadan vazgeçilmesi gerektiği çağrımızı yineler, özellikle İsmail Arter’in görev süresinin sonrasına sarkacak bu borçlanma girişimine KKTC Bakanlar Kurulu’nun onay vermemesi gerektiğinin altını çizeriz” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Arter: "El birliği ile şehrimize sahip çıkacağız"
image Gazimağusa Belediye Başkanı ve Gazimağusa Bağımsız Belediye Başkan Adayı İsmail Arter, Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’nda miting düzenledi.
LGBTİQ dostu Belediyecilik Protokolü'nü Adalıer de imzaladı
image Kuir Kıbrıs Derneği, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gazimağusa Belediye Başkanı adayı Erol Adalıer’in de LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü imzaladığını açıkladı.
Arter: "Gazimağusa'ya hizmet etme gururunu yaşamaya devam edeceğiz!"
image Gazimağusa Belediye Başkanı ve Gazimağusa Bağımsız Belediye Başkan Adayı İsmail Arter, geniş destekçi grubu ve kendisine destek veren Ulusal Birlik Partisi (UBP) Demokrat Parti (DP) milletvekilleri ve yetkililerinin y...