Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 9 Haziran 2017, Cuma 17:07
DAÜ "Ada Işığı" TV programında The Cyprus Dance Education Center faaliyetleri konuşuldu
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Erkan Dağlı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Ada Işığı" programına bu hafta The Cyprus Dance Education Center Direktörü Gönül İsmail ile dans öğrencileri konuk oldular.
Paylaş  
14
20
13
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Erkan Dağlı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Ada Işığı" programına bu hafta The Cyprus Dance Education Center Direktörü Gönül İsmail ile dans öğrencileri konuk oldular.

Gazimağusa’da faaliyet gösteren The Cyprus Dance Education Center, 31 Mayıs-4 Haziran 2017 tarihleri arasında Uluslararası Dans Federasyonu’nun Macaristan’da düzenlediği dans yarışmasına katılarak 28 derece ve 21 de ödül almaya hak kazandı. The Cyprus Dance Education Center’e bağlı farklı yaş gruplarındaki dans öğrencileri hem grup hem de solo performansları ile KKTC’nin adını dereceleriyle duyurup, ülkeye bir gurur yaşattılar.

The Cyprus Dance Education Center Direktörü ve eğitmen Gönül İsmail, yarışmalara her yıl katılarak derece elde edebilmenin kendileri için gurur verici olduğunu ve ülkemiz çocuklarının çok önemli bir deneyim kazandıklarını vurguladı. Bundan 4 yıl önce Dünya Dans Federasyonu’na gerçekleştirdikleri başvuru ile yarışma serüvenine başladıklarını anlatan Gönül İsmail, ardarda iki yıl İtalya’da yarışmalara katıldıklarını, bu yıl da Macaristan’da yapılan yarışmaya kabul aldıklarını belirtti. İsmail, federasyonun kendilerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) olarak kabul etmelerinin de mutluluk verici olduğunu dile getirdi. Gelecek yılki yarışmaya da katıldıktan sonra 2020 yılındaki söz konusu organizasyonu KKTC’de yapmayı hedeflediklerini kaydetti. İsmail konuşmasında bu yıl ayrıca Ağustos ayında Paris Disneyland’da bir gösteri sunacaklarını belirterek, her yıl gittikleri Disneyland gösterilerinin öğrencilerine özgüven ve motivasyon aşıladığına değindi.

Yıl boyunca çok yoğun çalıştıklarını söyleyen İsmail, ayrıca Kasım ayındaki Avrupa Dans Şampiyonası için de hazırlandıklarını dile getirdi.

Dans eğitiminin çocuklara kazanımları hakkında da bir sohbet gerçekleştirilen programda Gönül İsmail, çocukların ritim duygularının geliştiğini, pop müzik dışındaki klasik müzik ve müzikallere de farkındalıklarının arttığını, belli bir disiplin içerisine girdiklerini, mutlu olarak mücadele etmeyi öğrendiklerini aktardı. İsmail dansta mutlu olan çocukların motivasyonlarının artmasıyla, daha çok çalıştıklarını gözlemlediğini ve bunun da sonuç olarak başarı getirdiğini sözlerine ekledi. Gönül İsmail yarışmalara katıldıkları süreçte desteklerini esirgemeyen ve kendilerini onure eden KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’na da çok teşekkür ederek, KKTC bayrağını çeşitli ülkelerde dalgalandırmaya ve başarılarıyla ülke ismini duyurmaya devam edeceklerini vurguladı. Programda, Macaristan’daki yarışmaya katılarak ödüller alan The Cyprus Dance Education Center öğrencileri ve onların velileri de söz alarak duygularını paylaştılar.

Ada Işığı programının söz konusu bölümü 10 Haziran 2017 Cumartesi günü, 11.00 – 11.45 saatleri arasında, Kıbrıs Genç TV kanalında yayınlanacaktır.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Sahte kimlik ve pasaport operasyonunda 2 tutuklu
Cürümleri Önleme Şubesi polislerinin düzenlediği operasyonda TC vatandaşı Veli Erzurumlu’nun tasarrufunda 1 adet KKTC vatandaşı olduğunu gösteren sahte kimlik ile GKRY vatandaşı olduğunu gösteren sahte pasaport bulund...
Ofeni tutuksuz yargılanacak
Mağusa’da tasarrufunda sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan Nijerya uyruklu JoelOyintokoniOfeni aleyhindeki soruşturma tamamlandı.
Tır dorsesinde ayrılan 1 metre karelik alanda yaşam mücadelesi
Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerinin Mağusa Limanı’na yanaşan DeepKarpaz isimli gemi ile ülkeye gelen tır dorsesinde yaptığı kontrolde dorsede gizlenmiş 3 Suriyeli mülteci ile binlerce p...