Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 9 Haziran 2017, Cuma 17:07
banner

DAÜ "Ada Işığı" TV programında The Cyprus Dance Education Center faaliyetleri konuşuldu

DAÜ Ada Işığı TV programında The Cyprus Dance Education Center faaliyetleri konuşulduDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Erkan Dağlı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Ada Işığı" programına bu hafta The Cyprus Dance Education Center Direktörü Gönül İsmail ile dans öğrencileri konuk oldular.
Paylaş  
28
34
24
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Erkan Dağlı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen "Ada Işığı" programına bu hafta The Cyprus Dance Education Center Direktörü Gönül İsmail ile dans öğrencileri konuk oldular.

Gazimağusa’da faaliyet gösteren The Cyprus Dance Education Center, 31 Mayıs-4 Haziran 2017 tarihleri arasında Uluslararası Dans Federasyonu’nun Macaristan’da düzenlediği dans yarışmasına katılarak 28 derece ve 21 de ödül almaya hak kazandı. The Cyprus Dance Education Center’e bağlı farklı yaş gruplarındaki dans öğrencileri hem grup hem de solo performansları ile KKTC’nin adını dereceleriyle duyurup, ülkeye bir gurur yaşattılar.

The Cyprus Dance Education Center Direktörü ve eğitmen Gönül İsmail, yarışmalara her yıl katılarak derece elde edebilmenin kendileri için gurur verici olduğunu ve ülkemiz çocuklarının çok önemli bir deneyim kazandıklarını vurguladı. Bundan 4 yıl önce Dünya Dans Federasyonu’na gerçekleştirdikleri başvuru ile yarışma serüvenine başladıklarını anlatan Gönül İsmail, ardarda iki yıl İtalya’da yarışmalara katıldıklarını, bu yıl da Macaristan’da yapılan yarışmaya kabul aldıklarını belirtti. İsmail, federasyonun kendilerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) olarak kabul etmelerinin de mutluluk verici olduğunu dile getirdi. Gelecek yılki yarışmaya da katıldıktan sonra 2020 yılındaki söz konusu organizasyonu KKTC’de yapmayı hedeflediklerini kaydetti. İsmail konuşmasında bu yıl ayrıca Ağustos ayında Paris Disneyland’da bir gösteri sunacaklarını belirterek, her yıl gittikleri Disneyland gösterilerinin öğrencilerine özgüven ve motivasyon aşıladığına değindi.

Yıl boyunca çok yoğun çalıştıklarını söyleyen İsmail, ayrıca Kasım ayındaki Avrupa Dans Şampiyonası için de hazırlandıklarını dile getirdi.

Dans eğitiminin çocuklara kazanımları hakkında da bir sohbet gerçekleştirilen programda Gönül İsmail, çocukların ritim duygularının geliştiğini, pop müzik dışındaki klasik müzik ve müzikallere de farkındalıklarının arttığını, belli bir disiplin içerisine girdiklerini, mutlu olarak mücadele etmeyi öğrendiklerini aktardı. İsmail dansta mutlu olan çocukların motivasyonlarının artmasıyla, daha çok çalıştıklarını gözlemlediğini ve bunun da sonuç olarak başarı getirdiğini sözlerine ekledi. Gönül İsmail yarışmalara katıldıkları süreçte desteklerini esirgemeyen ve kendilerini onure eden KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’na da çok teşekkür ederek, KKTC bayrağını çeşitli ülkelerde dalgalandırmaya ve başarılarıyla ülke ismini duyurmaya devam edeceklerini vurguladı. Programda, Macaristan’daki yarışmaya katılarak ödüller alan The Cyprus Dance Education Center öğrencileri ve onların velileri de söz alarak duygularını paylaştılar.

Ada Işığı programının söz konusu bölümü 10 Haziran 2017 Cumartesi günü, 11.00 – 11.45 saatleri arasında, Kıbrıs Genç TV kanalında yayınlanacaktır.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Gazimağusa Belediyesi Derinya Halk Plajı'nda deniz sezonu açıldı
image Gazimağusa Belediyesi’nin geçen yıl düzenleyerek halkın hizmetine sunduğu Derinya Halk Plajı belediye ekiplerinin hazırlık çalışmalarını tamamlamasından sonra yeni sezon için yeniden hizmet vermeye başladı.
Mağusa Mesarya Lions Kulübü'nden anlamlı bağış
image Ramazan ayının başladığı bugünlerde Mağusa Mesarya Lions Kulübü, sponsorlarının yapmış oldukları katkılar sayesinde toplam 60 ihtiyaçlı aileye ulaşıp onlara gıda paketlerini teslim etmeleri için muhtarlarla irtibata g...
Gazimağusa Kaymakamlığı Genişletilmiş İlçe Emniyet Kurulu toplandı
image Gazimağusa Kaymakamlığı, Genişletilmiş İlçe Emniyet Kurulu’nun dün toplantı yaparak bazı kararlar aldığını duyurdu.