Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Haziran 2017, Cuma 12:52
DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunları 20 yıl sonra bir araya geldi
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunları olan 1997 yılı mezunları, 15 Haziran 2017 Perşembe günü, bölüm organizasyonuyla bir araya geldi.
Paylaş  
15
21
16
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunları olan 1997 yılı mezunları, 15 Haziran 2017 Perşembe günü, bölüm organizasyonuyla bir araya geldi. Farklı sektörlerde oldukça başarılı kariyerlere sahip olan mezunlar, 20 yıl sonra yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Mezunlar, 15 Haziran 2017 Perşembe günü, saat 11:00’de, DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işık Aybay eşliğinde DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı’yı ziyaret etti. Prof. Dr. Özkaramanlı, 20 yıl önce 1997’de DAܒden mezun olan öğrencilerin DAܒnün bu zaman zarfındaki değişimi ile ilgili düşüncelerini aldı ve kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

DAÜ Bilgisayar Mühendisliği’nin ilk mezunları, aynı gün saat 14:00’te ise Bilgisayar Mühendisliği Amfisi’nde düzenlenen etkinlikte, lisans öğrencileriyle bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işık Aybay, 20 yıl sonra ilk mezunlarını ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, mezunların TC ve KKTC’de iş hayatlarını çeşitli sektörlerde ve önemli pozisyonlarda sürdürmelerinden dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Etkinlik DAܒnün ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün tanıtım filmlerinin izlenmesiyle devam etti. Ardından 20. yıl mezunlarına sürpriz yapan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 1997’deki Mezuniyet Yıllığı’ndan derlenen eski fotoğrafları ekrana yansıttı. Etkinlikte 1997 mezunları tek tek kendilerini tanıttı ve kariyerleri ile ilgili özet bilgiler verdi. Öğrenciler de mezunlara çeşitli sorular yöneltti. Mezunlar öğrencilere iletişim becerilerinin ve mesleğe olan merak ve tutkularının önemli olduğunu anlatarak, DAܒde 106 farklı ülkeden öğrenci ile örnek uluslararası bir kampüste yaşamanın kendilerine kariyerlerinde önemli katkı sağlayacağını belirttiler.

Etkinlik kapsamında saat 20:00’de, DAÜ Deniz Tesisleri’nde onur yemeği düzenlendi. Yemeğe DAÜ Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Yaşar Özden, Rektör Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Arif Akkeleş, DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işık Aybay, Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yıltan Bitirim ile DAÜ Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürü Derviş Ekşici katıldı. Oldukça keyifli geçen yemeğin ardından mezunlara ektinliğe katılımlarından dolayı DAÜ Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Yaşar Özden ve DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işık Aybay tarafından 20. yıla özel anı plaketleri takdim edildi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Yusuf'un okula başlaması için ilk adım atıldı
Birkaç gündür basında yer alan ve ailesinin yaşadığı zorluklar nedeniyle okula gidemeyen Yusuf’a Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı sahip çıktı.
KTÖS, Öğretmenler Günü'nü 24 Kasım'da değil 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü'nde...
KTÖS, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü değil, 36 milyon üyesi olan Eğitim Enternasyonali ile birlikte 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutlama kararlılığında olduğunu vurguladı.
UKÜ Öğretim üyesi eğitimcilerin "Öğretmenler Günü"nü kutladı
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, “Geçmişi Öğreten Geleceği Kuran” başlıklı konu üzerine Öğretmenler Günü hakkında açık...