Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Haziran 2017, Cuma 12:52
banner

DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunları 20 yıl sonra bir araya geldi

DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunları 20 yıl sonra bir araya geldiDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunları olan 1997 yılı mezunları, 15 Haziran 2017 Perşembe günü, bölüm organizasyonuyla bir araya geldi.
Paylaş  
25
33
26
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün ilk mezunları olan 1997 yılı mezunları, 15 Haziran 2017 Perşembe günü, bölüm organizasyonuyla bir araya geldi. Farklı sektörlerde oldukça başarılı kariyerlere sahip olan mezunlar, 20 yıl sonra yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Mezunlar, 15 Haziran 2017 Perşembe günü, saat 11:00’de, DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işık Aybay eşliğinde DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özkaramanlı’yı ziyaret etti. Prof. Dr. Özkaramanlı, 20 yıl önce 1997’de DAܒden mezun olan öğrencilerin DAܒnün bu zaman zarfındaki değişimi ile ilgili düşüncelerini aldı ve kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

DAÜ Bilgisayar Mühendisliği’nin ilk mezunları, aynı gün saat 14:00’te ise Bilgisayar Mühendisliği Amfisi’nde düzenlenen etkinlikte, lisans öğrencileriyle bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işık Aybay, 20 yıl sonra ilk mezunlarını ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, mezunların TC ve KKTC’de iş hayatlarını çeşitli sektörlerde ve önemli pozisyonlarda sürdürmelerinden dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. Etkinlik DAܒnün ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün tanıtım filmlerinin izlenmesiyle devam etti. Ardından 20. yıl mezunlarına sürpriz yapan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 1997’deki Mezuniyet Yıllığı’ndan derlenen eski fotoğrafları ekrana yansıttı. Etkinlikte 1997 mezunları tek tek kendilerini tanıttı ve kariyerleri ile ilgili özet bilgiler verdi. Öğrenciler de mezunlara çeşitli sorular yöneltti. Mezunlar öğrencilere iletişim becerilerinin ve mesleğe olan merak ve tutkularının önemli olduğunu anlatarak, DAܒde 106 farklı ülkeden öğrenci ile örnek uluslararası bir kampüste yaşamanın kendilerine kariyerlerinde önemli katkı sağlayacağını belirttiler.

Etkinlik kapsamında saat 20:00’de, DAÜ Deniz Tesisleri’nde onur yemeği düzenlendi. Yemeğe DAÜ Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Yaşar Özden, Rektör Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Arif Akkeleş, DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işık Aybay, Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yıltan Bitirim ile DAÜ Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürü Derviş Ekşici katıldı. Oldukça keyifli geçen yemeğin ardından mezunlara ektinliğe katılımlarından dolayı DAÜ Öğrenci İşleri’nden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Yaşar Özden ve DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işık Aybay tarafından 20. yıla özel anı plaketleri takdim edildi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de "Arabistan Geceleri" düzenlendi
image Lefke Avrupa Üniversitesi  (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı tarafından organize edilen “Arabistan Geceleri” etkinliği çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.
Lefkoşa Montessori'de gurur gecesi
image Lefkoşa Montessori Okulu 2017-2018 Akademik Yılı’na önceki akşam düzenlediği muhteşem bir tören ile veda etti. Lefkoşa Montessori Okulu’nda 14 öğrenci önceki gün mezuniyet heyecanı yaşadı.
Dr. Sadık Akyar, F35 projesi ile ilgili önemli konulara değindi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Öğretim Görevlisi ve GAÜ Uluslararası Güvenlik Araştırmaları Merkezi Müdürü Dr. Sadık Akyar, 21 Haziran 2018’de Türk Hava Kuvvetlerin...