Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Haziran 2017, Perşembe 15:52
banner

DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü yeni öğrencilerini bekliyor

DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü yeni öğrencilerini bekliyorDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, 1997-1998 Akademik Yılı’ndan itibaren öğrenci yetiştiren ve bugüne kadar 1500 öğrenci mezun eden bir bölümdür. İletişim Fakültesi bünyesinde en çok öğrenci sayısına sahip olan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde halen 350 öğrenci öğrenim görmektedir.
Paylaş  
23
30
23
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, 1997-1998 Akademik Yılı’ndan itibaren öğrenci yetiştiren ve bugüne kadar 1500 öğrenci mezun eden bir bölümdür. İletişim Fakültesi bünyesinde en çok öğrenci sayısına sahip olan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde halen 350 öğrenci öğrenim görmektedir.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Anıl Kemal Kaya, DAܒde verilen Halkla İlişkiler ve Reklamcılık eğitiminin uluslararası standartlarda olduğunu ifade etti. Hem öğretim elemanı hem de öğrenci profili açısından çok kültürlü bir yapıya sahip olduklarını belirten Doç. Dr. Kaya, bölüm öğrencilerinin yüzde 80’inin Kıbrıs ve Türkiye dışından çeşitli ülkelerden geldiğini ve bunun da verilen eğitime olumlu yansıdığını söyledi. İngilizce programın yanısıra Türkçe Halkla İlişkiler ve Reklamcılık programını da yürüttüklerini dile getiren Doç. Dr. Kaya, böylece öğrencilere alternatif sunduklarını belirtti.

Halkla ilişkiler mesleğinin öneminin giderek arttığını ifade eden Doç. Dr. Anıl Kemal Kaya, kamu ve özel tüm kuruluşların kendilerini paydaşlarına daha iyi ifade edebilmeleri için uzman halkla ilişkilercilere gereksinim duyduklarını, özellikle kurumsal iletişim, etkinlik yönetimi, kriz yönetimi, itibar yönetimi, imaj yönetimi gibi alanlarda halkla ilişkilercilerin rolünün çok önemli olduğunu dile getirdi. Doç. Dr. Kaya, “Piyasadaki ürünler artık benzer özellikte ve benzer kalitede üretiliyor, dolayısıyla fark yaratılacak en önemli noktalardan biri reklamcılıktır” diyerek reklamcılığın da önemini vurguladı. “Bölüm olarak etik, sorumluluklarının bilincinde olan, yaratıcı, iletişim teknolojilerindeki güncel gelişmeleri takip eden, mesleki bilgi ve deneyime sahip pazarlama iletişimi uzmanları, halkla ilişkilerciler ve reklamcılar yetiştirmeyi hedefliyoruz” diyen Doç. Dr. Kaya, bu temel hedef doğrultusunda yurt dışında ve Türkiye’de piyasadaki ihtiyaçları göz önünde tutarak hazırladıkları ders programlarıyla öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeye çaba gösterdiklerini vurguladı.

“TEMEL AMACIMIZ, TEORİYLE PRATİĞİN İÇ İÇE GEÇTİĞİ BİR EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRMEKTİR”

Her yıl olduğu gibi bu yıl yine bir çok etkinliğe imza atan Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü durmak bilmiyor. “Bu iki meslek dalına ilişkin eğitim verilen bölümümüzde temel amacımız, teoriyle pratiğin iç içe geçtiği bir eğitimi gerçekleştirme yönündedir” diyen Doç. Dr. Kaya, yıl içerisinde bir çok sosyal sorumluluk projeleri, kültür gezileri, sergiler, bitirme projesi ürün lansmanları ve konferanslar düzenleyerek bölüm olarak öğrencilerinin aktif katılımlarına önem verdiklerini belirtti. Ayrıca Doç. Dr. Kaya, mezun olan üniversiteli gençlerin bir çok farklı alanda iş bulma fırsatını yaşayabilecekleri, okurken keyif alacakları Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nü tercih etmelerinin gelecekleri için doğru bir karar olacağını da belirtti. Doç. Dr. Kaya, “Bölüme bağlı Genesis Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Ajansı adında bir ajans kurduk” dedi.

Bu ajansta görevli öğrencilerin çeşitli projeler geliştirip uygulamaya koyduklarını vurgulayan Doç. Dr. Kaya, “Bölümümüz öğrencileri mesleki derslerde uyguladıkları projeleriyle mesleki deneyimlerine bir adım daha yaklaşıyorlar ve gerçek hayatta işlerin nasıl yürüdüğünü birebir, aşama aşama öğreniyorlar dedi.

Son sınıfa gelen öğrecileri örnek gösteren Doç. Dr. Kaya, öğrencilerin almış oldukları kampanya ve bitirme projeleri dersleriyle bölümden mezun olmadan önce etkin şekilde hizmet ve üretim sektörüne bütünleşik kampanya hazırlamada uzman olduklarını söyledi.

“Öğrenciler son yılında pazar araştırmasından, lansmanına, reklam çekimlerinden, medya planlaması ve bütçelemesine kadar bire bir tüm kampanyayı uyguluyorlar” diyen Doç. Dr. Kaya, önümüzdeki günlerde DAÜ Giriş ve Burs Sınavı’na katılacak olan tüm öğrencilere başarılar dileyerek, gelecekleri için atılacak en önemli adımın okuyacakları bölüm için doğru tercih yapmak ve sevdikleri mesleğe adım atmak olduğunu dile getirdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

500 Suriyeli öğrenci, Rus üniversitelerinde ücretsiz eğitim görecek
image Rusya Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlar ve Uluslararası İşbirliği Ajansı (Rossotrudniçestvo), Rus devlet üniversitelerine bu yıl Suriye’den 500 öğrencinin ücretsiz eğitim göreceğini duyurdu.
GAÜ 2018 burs sıralama sınavı 8 Haziran'da yapılacak
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), KKTC Liseleri'nden mezun olacak veya olmuş üniversite adaylarına yönelik, Merkez ve yurtdışı kampüslerde,  kesintisiz  7 yıl  özel burs olanaklarından faydalanma fırsatı sunuyor.
Özyiğit özel okul yetkilileri ile görüştü: "Döviz artışına karşı bir takım ön...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit son dönemlerde dövizde yaşanan artışların eğitim de yarattığı sıkıntılara çözüm bulunabilmesi adına ülkemizde eğitim veren özel okul temsilcileri ile bir araya geldi.