Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 22 Haziran 2017, Perşembe 13:03

DAÜ öğretim üyesinden önemli temsiliyet

DAÜ öğretim üyesinden önemli temsiliyetİngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’nde Klasik Çağ Felsefesi alanında geleneksel olarak her dönem üç kez düzenlenen B Club seminer dizisinin geçtiğimiz günlerdeki davetli konuşmacısı Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet M. Erginel oldu.
Paylaş  
28
28
24
0

İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi’nde Klasik Çağ Felsefesi alanında geleneksel olarak her dönem üç kez düzenlenen B Club seminer dizisinin geçtiğimiz günlerdeki davetli konuşmacısı Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet M. Erginel oldu.

‘Platon’un Haz ve Acı Üzerine Düşüncesinin Bütünlüğü’ (The Unity of Plato’s Thought on Pleasure and Pain) başlıklı konuşmasını sunan Doç. Dr. Erginel 2016 – 2017 Akademik Yılı’nın ikinci döneminde yapmış olduğu Eski Yunan Felsefesi alanındaki araştırmalarını İskoçya’daki St. Andrews Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak sürdürmüştü. Çalışmaları neticesinde Cambridge Üniversitesi’nden davetli konuşmacı olması konusunda davet alan Doç. Dr. Erginel’in sunumu, katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
9
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Gazimağusa'da uyuşturucu! 3 kişi tutuklandı
Gazimağusa'da 3 kişi uyuşturucu madde bulundurmaktan tutuklandı.
"Mağusa İnisiyatifi ve "Mağusa Kentimiz" örgütü Derinya kapısının açılması iç...
Mağusa İnisiyatifi ve “Mağusa Kentimiz” (Ammohostos H Poly Mas) örgütü, Derinya Kapısının bir an önce açılması için Lefkoşa ara bölgede eylem düzenleyecek.
Dünya Tiyatrolar Günü'nde "Esaretten Özgürlüğe" oyunu sahnelenecek
Gazimağusa’da 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü vesilesiyle Tiyatro AŞHK tarafından “Esaretten Özgürlüğe” isimli oyun sahnelenecek.