Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 6 Aralık 2017, Çarşamba 12:06
DAÜ-SEM TÜSEM Toplantısı'na katıldı
DAÜ-SEM TÜSEM Toplantısı'na katıldıTürkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri Konseyi (TÜSEM) 2017 Sonbahar Toplantısı geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Konya şehrinde bulunan Selçuk Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
Paylaş  
9
14
10
0

Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri Konseyi (TÜSEM) 2017 Sonbahar Toplantısı geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Konya şehrinde bulunan Selçuk Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni, Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) Başkanı Prof. Dr. Uğur Ulaş Dağlı ve DAÜ-SEM Koordinatörü Yeşim Kapsıl Çırak temsil etti.

Türkiye genelinden TÜSEM Konseyi’ne 79 devlet üniversitesi kayıtlı. TÜSEM 2017 Sonbahar Toplantısı’na 29 farklı üniversiteden 31 SEM temsilcisi katıldı.

Toplantıda Türkiye’de diğer Sürekli Eğitim Merkezlerinde yürütülen çalışmalar ve faaliyetler ile ilgili bilgiler aktarıldı. Yapılan sunumlarda Sürekli eğitim merkezlerinin sorunlarının yanı sıra yapılan yeni açılımlar ile ilgili konular da tartışıldı.

Yapılan açılış konuşmasında Sürekli Eğitim Merkezlerinin bilinç oluşturma merkezleri olduğu ve bilgiye ulaşamayan bireylere bilgiyi yer ve zaman kısıtlaması gözetmeden ulaştıran merkezler olması gerektiği vurgulandı. TÜSEM 2018 Bahar Toplantısı’nın İzmir Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde yapılmasına karar verildi. Toplantıda Sürekli Eğitim Merkezlerinde verilen eğitimlerin özellikle mesleki eğitimlerin kredilendirilip sertifikalandırılmasının önemi ön plana çıkmıştır. Bu bağlamda DAÜ-SEM’in bu alandaki çalışmaları başlatmış olması önem arz etmektedir. DAÜ-SEM’in Kuzey Kıbrıs’tan Devlet Üniversitesi statüsünde tek üye olarak katıldığı bu toplantı geri dönütleri ile birlikte yürütülen çalışmalar için çok değerli olmuştur.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Gazimağusa'da 90 kg kaçak nargile tütünü
Polis dün Gazimağusa'da 34 yaşındaki A.B.’ye ait evin bitişiğinde ambar olarak kullanılan konteynırda gümrüğü ödenmemiş 90 kilogram ağırlığında muhtelif markalarda nargile tütünü buldu ve emare olarak aldı.
850 araç sürücüsünden 202'sine ileri işlem
Polis, dün akşam Gazimağusa’da gerçekleştirdiği trafik denetimlerinde 850 araç sürücüsünden 202’sinin suç işlediğini tespit etti ve sürücülerle ilgili ileri işleme gitti.
Atatürkçü Yaşam Derneği Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter'i ziyaret et...
Atatürkçü Yaşam Derneği Başkanı Ahmet İşcan, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i makamında ziyaret etti. Atatürkçü Yaşam Derneği Başkan Yrd. Abdurrahim Türkmen, Gaziantep Kültür Derneği Genel Başkan Yrd. İbrahi...