Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 10 Temmuz 2017, Pazartesi 15:01
DAÜ Uluslararası Yaz Okulu yüzlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası İşler ve Tanıtım’dan Sorumlu Rektör Yardımcılığı tarafından organize edilen ve Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğunda gerçekleşen DAÜ Uluslararası Yaz Okulu, dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrencilerin katılımıyla devam ediyor.
Paylaş  
12
11
10
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası İşler ve Tanıtım’dan Sorumlu Rektör Yardımcılığı tarafından organize edilen ve Türk Hava Yolları (THY) sponsorluğunda gerçekleşen DAÜ Uluslararası Yaz Okulu, dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrencilerin katılımıyla devam ediyor.

Bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Yaz Okulu kapsamında ilk hafta 200’ü aşkın öğrenci programa katıldı. 2 haftadan 2 aya kadar farklı zaman dilimlerinde yeni gruplar ülkemize gelecek ve çeşitli alanlarda dersler alacak. DAÜ her yaz dönemi farklı ülkelerden ve yaş gruplarından yüzlerce öğrenciye Yaz Okulu’nda ev sahipliği yapıyor. DAÜ Uluslararası Yaz Okulu yaz dönemlerinde farklı ülkelerden gelen 12 yaş üstü kişilere programlar sunuyor.

ÖĞREN, DİNLEN, EĞLEN KONSEPTİ

Türkiye, Azerbaycan, Almanya, İran, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Yemen, ABD ve Filistin’den gelen öğrencilerin yoğunlukta olduğu, DAÜ Uluslararası Yaz Okulu sabah saatlerinde gerçekleştirilen dersler sonrasında DAÜ kampüsü içerisinde düzenlenen grup rekreasyon aktiviteleri ile devam ediyor. Aktivitelerin ardından öğrenciler DAÜ Deniz Tesisleri’nde serinleyerek deniz, kum ve güneşin tadını çıkartıyor. Akşam saatlerinde ise öğrencilere çok kültürlü geceler, gece sineması, festival, konser ve daha birçok seçenekler sunulmaktadır.

Ayrıca, DAÜ Uluslararası Yaz Okulu’na katılan öğrenciler için şehir turları da düzenleniyor. Katılımcıların Kıbrıs kültürünü yakından tanımalarına ve sosyal etkinliklere entegre olmalarına olanak sağlanıyor. Öğrencilerin Kıbrıs kültürünü yakından tanımaları için alışveriş günleri de düzenlenerek öğrencilerin şehre katkıda bulunmaları sağlanıyor. Katılımın oldukça yoğun olduğu DAÜ Uluslararası Yaz Okulu Eylül ayı başına kadar devam edecek.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Mağusa Surları ve surlar içindeki tarihi eserler ile ilgili halka açık toplan...
Kültürel Miras Teknik Komitesi, Mağusa Surları ve surlar içindeki tarihi eserlerde yürütmekte olduğu çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla dün akşam Çifte Mazgal olarak da bilinen Martinengo Tabyası’nda halka açık...
Gazimağusa'da huzur operasyonu yapıldı
Gazimağusa Polis Müdürlüğü sorumluluk sahasında dün akşam 20.00-23.00 saatleri arasında, “Trafik ve Asayiş Operasyonu” yapıldı.
2. Geleneksel Tuzla Panayırı yarın akşam başlıyor
Gazimağusa Belediyesi ile Tuzla Muhtarlığı işbirliğinde düzenlenen 2. Geleneksel Tuzla Panayırı, yarın akşam başlıyor.