Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 29 Mayıs 2017, Pazartesi 13:31
banner

Dr. Küçük Vakfı yöneticileri, Gönyeli Belediye Başkanı Benli'yi ziyaret etti

Dr. Küçük Vakfı yöneticileri, Gönyeli Belediye Başkanı Benli'yi ziyaret ettiKıbrıs Türk toplumunun lideri Dr. Fazıl Küçük’ün anılarını ve ilkelerini yaşatmak adına kurulan Dr. Fazıl Küçük Vakfı yetkilileri Mehmet Küçük ve Osman Güvenir, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret ederek dernek hakkında bilgi verdi.
Paylaş  
50
60
47
0

Kıbrıs Türk toplumunun lideri Dr. Fazıl Küçük’ün anılarını ve ilkelerini yaşatmak adına kurulan Dr. Fazıl Küçük Vakfı yetkilileri Mehmet Küçük ve Osman Güvenir, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’yi ziyaret ederek dernek hakkında bilgi verdi.

Vakfın Onursal Başkanı Mehmet Küçük ziyarete yaptığı konuşmada yeni nesle Dr. Küçük’ün vizyonunu ve mesajlarını aktarmak adına bu yola girdiklerini kaydederek büyük mücadelenin anlamını ve kendi benliğimize sahip çıkma amacıyla yola çıktıklarını belirtti.

Vakıf müdürü Osman Güvenir ise temelde insanın özüne sahip çıkılması gerektiğini ifade ederek kendilerinin Dr. Küçük’ü yaşatma görevlerinin bitmediğini söyledi. Güvenir, “Biz cephede de çarpıştık, bire bir liderlerle çalıştım. Bu nedenle benim için Dr. Küçük’ün çok önemli bir yeri var. Vefa borcu olarak da bu hizmetleri üstlendik” diyerek sözlerini tamamladı.

BENLİ: VEFA BORCUMUZ VAR

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli konuşmasına Dr. Küçük Vakfı’nın yöneticilerine ilk ziyaretlerini Gönyeli Belediyesi’ne yapmalarından dolayı teşekkür ederek başladı.

Benli, Dr. Küçük’ü babasından dinleyerek büyüdüğünü gençlik yıllarında ise bizzat kendisi ile sohbet etme fırsatları bulduğunu kaydetti.

Dr. Fazıl Küçük’ün Kıbrıs Türk toplumunun içerisinden gelen bir insan olduğunu kaydeden Benli, toplumun zor günlerinden, toplumu örgütleyen ve mesafe aldıran bir lider olduğunu belirtti.

“Bizim ona borcumuz var” diye konuşan Benli, Küçük’ün düşüncelerini yeni nesillere aktarma ve vefa borcunu yerine getirmek için çalışacaklarını söyledi.

Benli, “Belediye meclisimin kararı ile Gönyeli’de çevre düzenlemeleri ile Dr. Fazıl Küçük Meydanını oluşturduk ve bakımını rutin olarak yapmaktayız. Vakıf ile ortak sorumluluk üstleniyoruz. İşbirliğini daha da üstlenerek vefa duygumuzu en yüksek sorumlulukta yerine getireceğiz” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bisiklet Federasyonu'ndan Gönyeli Belediye Başkanı Benli'ye plaket
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir ve yarış organizasyonları sorumlusu Ogün Hamzaoğulları ile Gönyeli Belediyesi’nde bir araya geldi.
İnşaattan düşen Pakistan uyruklu işçi yoğun bakımda!
image İnşaattan düşen Pakistan uyruklu Haq yoğun bakımda.
Gönyeli SAM'da yeni dönem başlıyor
image Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde yeni sezonun, yarın etkinliklerle başlayacağı belirtildi.