Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> Ana Sayfa 14 Kasım 2017, Salı 07:40
banner

Dr. Suphi Hüdaoğlu: "Sandığa mutlaka gitmeliyiz"

Dr. Suphi Hüdaoğlu: Sandığa mutlaka gitmeliyizMeclis Genel Kurulu’nun dün gerçekleştirilen toplantısında, erken seçimlerin 7 Ocak 2018’de yapılmasına ilişkin karar önerisi oy çokluğuyla kabul edildi. Erken genel seçime doğru yaklaşırken aday olmayacağını açıklayanlar arasına Demokrat Parti İskele Milletvekili Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Alanlı ve Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu da katıldı.
Paylaş  
10
15
7
0

Seçim Sohbetleri - Şüküfe HANSEL

Meclis Genel Kurulu’nun dün gerçekleştirilen toplantısında, erken seçimlerin 7 Ocak 2018’de yapılmasına ilişkin karar önerisi oy çokluğuyla kabul edildi. Erken genel seçime doğru yaklaşırken aday olmayacağını açıklayanlar arasına Demokrat Parti İskele Milletvekili Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Alanlı ve Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu da katıldı.

Kıbrıs Postası’nda aday adaylarıyla seçim sohbetlerine devam ediyoruz. Bugünkü  konuğumuz Toplumcu Demokrasi Partisi(TDP) Lefkoşa aday adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu.

SUPHİ HÜDAOĞLU KİMDİR? “KISACA KENDİNİZDEN BAHSEDİNİZ” DERSEK, NELER SÖYLERSİNİZ?

1966 Yalya/Baf doğumluyum. İlokulu Pelatusa (Karaağaç), Şht. Ertuğrul İlokulu ve Alayköy ilokullarında okudum. Şht. Hüseyin Ruso ortaokulundan sonra Lefkoşa Türk Lisesi’ne girdim. 1984 yılında mezun oldum. Ayni yıl başarı bursu kazanarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdim. 1990 yılında tıp doktoru olarak mezun oldum. 1991-1995 yılları arasında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı üzerine eğitim aldım. 1998-2000 yılları arasında yedek subay olarak askerliğimi yaptım. 2000-2010 yıllarında Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Servisi’nde çalıştım. 2010 yılından beridir serbest hekim olarak çalışmaktayım. Kıbrıs Türk Tabibleri Birliği yönetim kurullarında çevre sekreteri, basın ve halkla ilişkiler sorumlusu olarak görev yaptım. 2009-2011 yılları arasında Kıbrıs Türk Tabibleri Birliği Başkanı olarak görevde bulundum. Kıbrıs, Türkiye, Avrupa’da meslek örgütleri, dernekler, çevre ve organik tarım örgütlerine üyeyim. Evli ve iki çocuk sahibiyim.

NEDEN ADAY ADAYI OLDUNUZ? SEÇMENDEN OY TALEP EDERKEN NELER SÖYLEYECEKSİNİZ?

Temiz siyaset, üretimin artırılarak iş olanaklarının sağlanması,sağlık, eğitim, çevre ve gıda güvenliği ile ilgili çağdaş uygulamalar oluşturmak  için iktidara talip olan Toplumcu Demokrasi Partisi’ne ve Kıbrıs Türk Toplumuna katkı koyabilmek için aday adayı olduğumu saygılarımla kamuoyuyla paylaşırım.

SİZE GÖRE MEVCUT VEYA GEÇMİŞTEKİ HÜKÜMETLER BAŞARISIZSA, Kİ ÖYLE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZÜ VARSAYIYORUZ... BAŞARILI OLMAK İÇİN NELER YAPILMADI? SİZ NELER YAPACAKSINIZ?

Gerek bütçenin dağılımı gerekse öncelikler adalet duygusundan yoksun bir şekilde belirlenmektedir. Sosyal demokrat olan partimiz TDP, bu konularda sağlık, eğitim, çevre başta olmak üzere toplumun ihtiyaçlarına öncelik verecektir.

KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜ ÜLKEDEKİ BİR ÇOK SORUNUN DA SEBEBİ MİDİR? EĞER DEĞİLSE, ÜLKEDE SİZE GÖRE VAR OLAN SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ KONUSUNDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ – ÖNERİLERİNİZ NELERDİR?

Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğü bir çok sorunda önemli bir etkendir. Ancak tek faktör değildir. Yapmamız gereken bir çok görev vardır ve kararlılıkla yalaşılırsa yapılabilir.

GEREK TDP’Lİ, GEREKSE TDP’Lİ OLMAYAN SEÇMENE VERMEK İSTEDİĞİNİZ MESAJ VAR MIDIR?

Sandığa mutlaka gitmeliyiz. Gitmediğimiz zaman sessiz çoğunluğu artırırız. Umutsuzluğumuz artar.

Aşağıdaki başlıklarla ilgili olarak, sadece bir kaç kelimeyle neler söyleyebilirsiniz?

Ekonomi: Canlandırılabilir

Vergi: Adil olmalıdır

Adalet: Sosyal adaleti sağlamak yönetimin önemli görevidir

Trafik: Alt yapı eksiklikleri giderilmeli

Ulaşım: Toplu taşıma hizmetleri artırılmalı

Eğitim: Devlet daha fazla rol üstlenmeli. Fakir-zengin farkı olmaksızın eşit olanaklar sunulmalı.

Sağlık: Herkes sağlık hizmetini ücretsiz alabilmeli. Hekim seçme hakkı olmalı. Bunun için sağlığa ayrılan bütçe artırılmalı.

Tarım: Organik olmalı

Sosyal güvenlik: Devletin en önemli görevlerinden biri.

Turizm: Esnaf ile turist buluşturulmalı. Kumar turizmi yerine kongre, özel ilgi vs. turizimler teşvik edilmeli.

Çevre: Toprak, su, hava çok daha kaliteli hale getirilebilir.

Kültür: Kıbrıs Türk kültürü evrensel değerlerle yüceltilmeli.

Spor: Her yaş ve her kesime spor için olanak yaratılmalı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER Ana Sayfa HABERLERİ
banner
banner
banner
banner
banner
banner