Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TÜRKİYE 16 Nisan 2017, Pazar 22:42
banner

Erdoğan: "İdam önerisi önüme gelirse ben bunu onaylarım, bir halk oylaması da onun için yaparız"

Erdoğan: İdam önerisi önüme gelirse ben bunu onaylarım, bir halk oylaması da onun için yaparızTC Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci konuşmasını Huber Köşkü'nün balkonundan yaptı.
Paylaş  
17
31
18
0

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci konuşmasını Huber Köşkü'nün balkonundan yaptı.

Erdoğan'ın taraftarlarına yönelik ikinci konuşması şöyle:

“Sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. Gerçekten bir olduk, iri olduk, diri olduk, kardeş olduk, hepbirlikte Türkiye olduk.

Adeta yedi düvel saldırdı. Nasıl saldırdığını gördünüz. Bütün bunlara karşı milletim dik durdu. Bölünmedik. Parçalanmadık. Yurtiçi-yurtdışı sandıkları siz patlattınız.

Sizlerle beraber yapacağımız çok iş var.

Bu bizim yola çıkışımızın ilk anı değil. Biz şu anda zaten yoldayız. Şimdi vites değiştirerek daha hızlı bir şekilde gideceğiz. Bnlar hep bize panitaj yaptırdılar. Artık Türkiye'nin kitabında patinaj olmayacak. Her alanda Türkiye çok daha önemli adımları atmak üzere muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacak, hiç endişeniz olmasın. 1 saat içinde toplandınız.

Bu ne muhabbettir, bu ne büyük bir aşktır?

Bu millete hizmetkar olmaktan daha büyük bir mutluluk olabilir mi?

Biz efendi olmaya değil bu millete hizmetkar olmaya geldik. Kardeşlerim, bugüne kadar projesi olmayanlar bizim karşımızda konuştu.

Ama biz projelerimizle, uygulamalarımızla konuştuk. Şimdi bugünkü çıkan neticeyle dikkat edin dünya yüzde ellilerle, yüzde elli beşlerle, bazı yerlerde %35'lerle seçim yapıyor.

Biz %86 ile bir seçim gerçekleştirdik.

Böyle bir katılım var mı?

Ve bunun yüzde 51.5'ini evet aldı.

Şimdi bazı televizyonlarda falan aç tavuk kendini buğday ambarında sanarmış ya, bu neticeyi küçümsemeye gayret edenler var.

Boşa uğraşmayın atı alan Üsküdar'ı geçti, haberiniz yok.

Bundan sonra birlikte yapacağımız çok iş var. Biliyorsunuz bu işin iki safhası oldu. Birinci safha parlamento. Anayasa Komisyonu'nda biliyorsunuz pet şişeler nasıl fırlatıldı. Engellemek istediler, başaramadılar. Genel Kurul'a geldi, ne oldu? 339'la parlamentodan geçti.

AK Parti ve MHP'nin milletvekillerinin dayanışmasıyla. Tabii ben buradan öncelikle Sn. Yıldırım ve Sn. Bahçeli'ye özellikle teşekkür ediyorum. Dik durdular. Gruplarına sahip çıktılar ve böylece meclisten geçti. Şimdi sıra millette dedik. Milletimiz de burada el ele verdi.

Ne kadar güzel değil mi? Bak her şey yerini buluyor.

Ve sıra dedik millette. Millet de görevini yaptı mı? Millete sopa gösterilmez. Gösterenler cevabını sandıkta aldı mı? Şimdi ben diyorum ki AK Parti'ye gönül veren kardeşlerime teşekkür ediyorum. MHP'ye gönül veren kardeşlerime teşekkür ediyorum.

BBP'ye gönül veren kardeşlerime teşekkür ediyorum. Özellikle Güneydoğu'da Hüdapar'a gönül veren kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu demek değildir ki diğer partilere gönül verenlerden destek gelmedi... Onlardan da geldi ve bu neticeyi yakaladık.

Vites büyüteceğiz ve yola öyle devam edeceğiz. İşimiz çok. İlk iş hemen bu konuyu Sn. Başbakan ve Sn. Bahçeli ile görüşeceğim. Meydanlarda hep bununla karşılaştım diyeceğim. Zaten Sn. Bahçeli ben desteklerim dedi. Sn. Yıldırım da öyle. Fakat Sn. Kılıçdaroğlu da destekleyeceğim demişti. Destekler ve önüme gelirse ben bunu onaylarım. Ha, desteklemedi; o zaman bir halk oylaması da onun için yaparız.

Hiç endişe etmeyin. Sevgili akrdeşlerim, atmamız gerekena dım, bugüne kadar çok hakikayten dik durdunuz. Siz 15 Temmuz'da adeta bir diriliş destanı yazdınız. Şehitlerimiz, gazilerimiz oldu ama yılmadınız.

Ama dün Sarıyer meydanında ne dedim?

Şu kalabalık bir işaret fişeğidir. Anladınız mı ne demek istediğimi?

Ona göre. Çok çalışacağız ve işaret fişeğinin gereğini de yerine getireceğiz.

Bu muhabbetinize, sevginize aynı karşılğı verememenin mahsuniyeti içerisindeyim. Ama şunu unutmuyoruz; ne diyoruz; tek millet, tek bayrak, tek vatan,tek devlet. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Deniz Baykal seyyar sandıkta oy kullanacak
image CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, uzun yıllar sonra ilk defa Antalya dışında bir ilde, Ankara’da oyunu kullanacak.
TC Rekabet Kurumu, patates ve soğan fiyatlarındaki artışı takip ediyor
image Rekabet Kurumu'nun, Türkiye'deki patates ve soğan fiyatlarındaki artış eğiliminin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun kapsamında hassasiyetle takip ettiği bildirildi.
Iğdır'da yaşayan bir çift aynı ağaçta 10 çeşit meyve yetiştirdi
image Iğdır'da yaşayan bir çiftçi, uyguladığı aşılama tekniği sayesinde tek ağaçta 10 farklı tür meyve yetiştirmeyi başardı.