Ana Sayfa >> DÜNYA 6 Aralık 2017, Çarşamba 08:28
Eşcinsel vekil mecliste sevgilisine evlenme teklif etti
Avustralya’da Liberal Parti’li eşcinsel milletvekili, mecliste söz alarak erkek arkadaşına romantik bir evlenme teklifinde bulundu.
Paylaş  
5
7
3
0

Avustralya’da Liberal Parti’li eşcinsel milletvekili, mecliste söz alarak erkek arkadaşına romantik bir evlenme teklifinde bulundu.

Geçen haftalarda senatodan geçen eşcinsel evlilik yasa tasarısı üzerine bugün söz alan 37 yaşındaki milletvekili Tim Wilson, konuşmasının ortasında izleyici sıralarında yer alan sevgilisi Ryan Bolger’e döndü.

Ryan Bolger, tarihe geçen meclis tutanaklarını Instagram hesabında paylaşarak teklife ‘Evet’ dediğini duyurdu.

Wilson, hayli duygulu, biraz da titrek bir ses tonuyla ilkokul öğretmeni sevgilisine evlenme teklif etti. Vekilin bu sırada ağladığı da görüldü. Bolger ise önce güldü, ardından da teklifi kabul etti.

Mecliste bunlar olurken, halkın çoğunluğu da vekile ve sevgilisine karşı değildi.

Yasal olarak geçerli olmayan bir referandumda halkın yüzde 61,6’sı eşcinsel evliliklere onay verilmesini istemişti.

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull da halkın tercihi sonrası “Şimdi artık top Avustralya Parlamentosu olarak bizde. Vatandaşlarımızın bizden istediği şeyi Noel’den önce gerçekleştirmeliyiz” demişti.

Tasarı, Temsilciler Meclisi’nden de geçerse yasalaşmış olacak.

Türkiye’de LGBTİ’lerin etkinliklerine üst üste getirilen yasaklar büyük tepki çekmişti. LGBTİ derneklere yasaklara karşı yargı yoluna başvurmuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Yunanistan'da grevi kısıtlayan yasa kabul edildi
Yunanistan parlamentosu, grev hakkını kısıtlayan tasarruf ve reform paketini onayladı. Parlamento önünde toplanan on binlerce gösterici hükümeti protesto etti.
Bağdat ile Erbil uçuşlar konusunda anlaştı
Rudaw haber sitesi, Irak hükümeti ile IKBY'nin, Kuzey Irak’taki havaalanlarının uluslararası uçuşlara açılması konusunda anlaştığını bildirdi. Bağdat, toplantının “güven ortamında” geçtiğini belirtti.
AYM, AİHM için 'etkili iç hukuk yolu' konumunu kaybedebilir
Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) tutuklu gazeteciler Şahin Alpay ve Mehmet Altan’a ilişkin aldığı kararın ağır ceza mahkemeleri tarafından reddedilmesi dolayısıyla benzer davaların direkt Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne ...