Ana Sayfa >> DÜNYA 6 Aralık 2017, Çarşamba 08:28

Eşcinsel vekil mecliste sevgilisine evlenme teklif etti

Eşcinsel vekil mecliste sevgilisine evlenme teklif ettiAvustralya’da Liberal Parti’li eşcinsel milletvekili, mecliste söz alarak erkek arkadaşına romantik bir evlenme teklifinde bulundu.
Paylaş  
5
8
3
0

Avustralya’da Liberal Parti’li eşcinsel milletvekili, mecliste söz alarak erkek arkadaşına romantik bir evlenme teklifinde bulundu.

Geçen haftalarda senatodan geçen eşcinsel evlilik yasa tasarısı üzerine bugün söz alan 37 yaşındaki milletvekili Tim Wilson, konuşmasının ortasında izleyici sıralarında yer alan sevgilisi Ryan Bolger’e döndü.

Ryan Bolger, tarihe geçen meclis tutanaklarını Instagram hesabında paylaşarak teklife ‘Evet’ dediğini duyurdu.

Wilson, hayli duygulu, biraz da titrek bir ses tonuyla ilkokul öğretmeni sevgilisine evlenme teklif etti. Vekilin bu sırada ağladığı da görüldü. Bolger ise önce güldü, ardından da teklifi kabul etti.

Mecliste bunlar olurken, halkın çoğunluğu da vekile ve sevgilisine karşı değildi.

Yasal olarak geçerli olmayan bir referandumda halkın yüzde 61,6’sı eşcinsel evliliklere onay verilmesini istemişti.

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull da halkın tercihi sonrası “Şimdi artık top Avustralya Parlamentosu olarak bizde. Vatandaşlarımızın bizden istediği şeyi Noel’den önce gerçekleştirmeliyiz” demişti.

Tasarı, Temsilciler Meclisi’nden de geçerse yasalaşmış olacak.

Türkiye’de LGBTİ’lerin etkinliklerine üst üste getirilen yasaklar büyük tepki çekmişti. LGBTİ derneklere yasaklara karşı yargı yoluna başvurmuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Dünyanın son erkek beyaz gergedanı Sudan öldü
Dünyanın son erkek beyaz gergedanı "Sudan" öldü. Beyaz gergedanlardan geriye sadece 2 dişi kaldı. Sudan'ın spermleri türün devamı için muhafaza altına alınmıştı.
AB'ye 2017'de iltica başvurusu yüzde 50 azaldı
Avrupa Birliği'nde 2017 yılında üye ülkelere yapılan iltica başvuru sayısının bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 50 düştüğü belirtildi.
Facebook'ta 50 milyon kişinin verilerini 'usulsüz kullanmakla' suçlanan Cambr...
İngiltere Bilgi Komisyonu, Facebook'ta 50 milyon kullanıcının kişisel verilerini 2016 ABD başkanlık seçimlerini etkilemek için kullanmakla suçlanan İngiliz şirket Cambridge Analytica hakkında soruşturma başlatılmasını...