Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Aralık 2017, Çarşamba 15:51
GAÜ öğrencileri "Hult Prize" bölgesel finallerine hazırlanıyor
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri, dünyanın en saygın sosyal girişim yarışmalarından birisi olan, “Hult Prize” yarışması için hazırlıklara başladı.
Paylaş  
4
10
5
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri, dünyanın en saygın sosyal girişim yarışmalarından birisi olan, “Hult Prize” yarışması için hazırlıklara başladı.

“Hult Prize 2018”de KKTC temsil edecek olan; yetenekli, açık fikirli ve iddalı öğrenciler, 12 Mart 2018'de gerçekleşecek olan finallere hazırlanıyor.

Hult International Business School’un; Dubai, Kahire, Boston, San Francisco gibi bölgelerde bulunan 15 kampüsünde düzenlenecek olan bölge finalleri için hazırlanan öğrenciler, New York’ta gerçekleşecek olan büyük final için yarışacak.

“Öğrenciler için Nobel Ödülü” olarak nitelendirilen “Halt Prize” yarışmasına, 25 farklı ülkeden toplamda 1000 öğrenci katılırken, yarışma sonucunda, “Dünyayı Değiştirecek En İyi 5 fikir” ödül almaya hak kazanacak.

HULT PRİZE YARIŞMASI NEDİR ?

Dünyanın en büyük öğrenci sosyal girişim yarışması olan “Hult Prize”, Hult International Business School ve Clinton Global Initiative (CGI) organizasyonunda yapılan ve birinci gelen takıma bir milyon dolar ödül veren ve dünyaca ünlü mentörleri kazanan ekibi desteklemesi için görevlendiren bir etkinliktir.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

LAÜ'de düzenlenecek atölye çalışmasında tasarım süreçleri ele alınacak
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü tarafından “Az Çok mudur?” konulu söyleşi ve “Mekan Algısında Disiplinlerarası Çalışma” konulu atölye çalışması gerçekleşecek.
Çanakkale yadigarı ahşap oyma sigaralığın KAÜ Osmanlı Kütüphanesi'nde sergile...
KAÜ Osmanlı Kütüphanesi’ne yeni bir tarihi eser daha kazandırıldı.
KTÖS'ün okul ziyaretleri devam ediyor
Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Yürütme Kurulu ve Yönetim Kurulu “eğitimdeki sorunları yerinde gözlemleyebilmek, sendikanın politikalarını ve projelerini anlatabilmek” amacıyla okul ziyaretlerine devam ediyor...