Ana Sayfa >> EĞİTİM 6 Aralık 2017, Çarşamba 15:51

GAÜ öğrencileri "Hult Prize" bölgesel finallerine hazırlanıyor

GAÜ öğrencileri Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri, dünyanın en saygın sosyal girişim yarışmalarından birisi olan, “Hult Prize” yarışması için hazırlıklara başladı.
Paylaş  
5
15
6
0

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri, dünyanın en saygın sosyal girişim yarışmalarından birisi olan, “Hult Prize” yarışması için hazırlıklara başladı.

“Hult Prize 2018”de KKTC temsil edecek olan; yetenekli, açık fikirli ve iddalı öğrenciler, 12 Mart 2018'de gerçekleşecek olan finallere hazırlanıyor.

Hult International Business School’un; Dubai, Kahire, Boston, San Francisco gibi bölgelerde bulunan 15 kampüsünde düzenlenecek olan bölge finalleri için hazırlanan öğrenciler, New York’ta gerçekleşecek olan büyük final için yarışacak.

“Öğrenciler için Nobel Ödülü” olarak nitelendirilen “Halt Prize” yarışmasına, 25 farklı ülkeden toplamda 1000 öğrenci katılırken, yarışma sonucunda, “Dünyayı Değiştirecek En İyi 5 fikir” ödül almaya hak kazanacak.

HULT PRİZE YARIŞMASI NEDİR ?

Dünyanın en büyük öğrenci sosyal girişim yarışması olan “Hult Prize”, Hult International Business School ve Clinton Global Initiative (CGI) organizasyonunda yapılan ve birinci gelen takıma bir milyon dolar ödül veren ve dünyaca ünlü mentörleri kazanan ekibi desteklemesi için görevlendiren bir etkinliktir.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Avcı: "GAÜ Tıp Fakültesi kurulum çalışmaları hızlandı"
Doç. Dr. Mehmet Zeki Avcı yapmış olduğu açıklamasında, yaşam kalitesini arttıran alanların başında sağlık alanının geldiğini belirterek, Girne Amerikan üniversitesi olarak sağlık sektörüne yetkin insanlar yetiştirirke...
Uluslararası Final Üniversitesi giriş ve burs sınavı 1 Haziran'da...
Uluslararası Final Üniversitesi 2018 – 2019 Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sınavı, 1 Haziran’da gerçekleştirilecek.
"Maraş ve Vakıf Malları" paneli yankı yarattı
Girne Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nin, geçtiğimiz günlerde düzenlediği ve GAÜ Millenium Senato Kongre Salonu’nda yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen “Maraş’ta Vakıf Mallarının Güncel Değerlendi...