Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 19 Mayıs 2017, Cuma 08:43
Gencay Eroğlu: "Okullarda uyuşturucu ile ilgili durum vahimdir"
Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Daire olarak gençlere ve gençlerle ilgili faaliyetlere önem verdiklerini söyledi.
Paylaş  
3
3
3
0

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Daire olarak gençlere ve gençlerle ilgili faaliyetlere önem verdiklerini söyledi.

Eroğlu, “Gençleri sadece belli dönemlerde değil, her zaman önemsediğimizi onlara hissettirmeliyiz. Atatürk sevgisiyle büyütmeliyiz. Atatürk ilke ve inklaplarını ezberleterek değil de, uygulayarak yaşamayı öğretmeliyiz.”dedi.

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu bugün Bayrak Radyosu’nda 45 Dakika programına katılarak, gençlerin yaşadığı sorunlara dikkat çekti ve Daire olarak gerçekleştirdikleri projeleri anlattı.

Gencay Eroğlu, Avrupa’da KKTC’ye Gençlik Köprüleri projesi kapsamında bu yıl ilk kez Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türk öğrencilerin KKTC’ye geldiğini ve ülkelerinin tarihi ve kültürel yapısını yerinde görüp tanıma imkanı bulduklarını anlattı.

Gencay Eroğlu, Daire olarak düzneledikleri dış temasları çok önemsediğini belirterek, “Dış temaslar sayesinde gençlerin vizyonları gelişirken, farklı kültürleri öğreniyorlar ve ülkemizi de tanıtmış oluyorlar. Bu tarz projelerin maddi manevi desteklenmesi taraftarıyım. İki gencimizi de19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Ankara’ya gönderdik”diye konuştu.

Uyuşturucu konusuna da değinen Gencay Eroğlu, uyuşturucu konusunda okulardaki durumun hiç iç açıcı olmadığını belirterek, “İlk defa ben karamsar olarak konuşacağım ama şu anda okullarda uyuşturucu ile ilgili durum vahimdir” ifadelerini kullandı.

Eroğlu, Gençlik Dairesi olarak uyuşturucu konusunda Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel ile hem öğrencilere, hem de öğretmen ve velilere yönelik seminerler düzenlediklerini anlattı.

Gencay Eroğlu, uyuşturucu konusunda anket yaptırdıklarını ve durumun vahametinin bu şekilde ortaya çıktığını belirtti

Çocukların ve gençlerin mutlaka bir sosyal faaliyete yöneltilmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu,“Boşta kalan çocuk bu işlere bulaşacaktır”dedi.

Gencay Eroğlu, Daire olarak, kapılarının her kesime açık olduğunu da kaydederek, MS Derneği ile iki yıldır yaptıkları çalışmaları anlattı.

Eroğlu, MS Derneği üyelerine yönelik 2 yıldır kamplar düzenlediklerini ve bu kampların çok güzel geçtiğini söyledi.

Kamp süresince doktorlar semnerler verdiğini, katılımcılara yönelik eğlenceler düzenlendiğini belirten Eroğlu, önümüzdeki eylül veya ekim aylarında yeni bir kamp projelerinin olduğunu anlattı.

Gencay Eroğlu konuşmasında, Gençlik Dairesi’nin, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı çatısı altında olması gerektiğine dikkat çekerek, bundan dolayı zaman zaman aksaklıklar yaşadıklarını da dile getirdi.

Eroğlu, eğitimde ciddi reformlar yapılması gerektiğine de dikkat çekerek, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Eroğlu, “Eğitim sistemi, kolej sınavları, tüm bunların yeniden ele alınarak ciddi bir reform yapılması gerektiğine inanıryorum. Gördüğümüz yanlışlıkları söylemek bir vatandaş olarak görevimizdir. Bir gerçek varsa bunu görmezden gelemeyiz, bu konuda da ele ele vererek bu durumu düzeltmeye çalışmalıyız.”diye konuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Akıncı, Manchester'de yaşanan saldırıyı kınadı
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İngiltere’nin Manchester kentindeki bir konserde meydana gelen patlama sırasında hayatını kaybedenler için İngiliz halkına başsağlığı diledi.
184 hayvan üreticisine 89 bin 640 TL düşük tazminatı ödendi
Genel Tarım Sigortası Fonu, mart ve nisan aylarında büyükbaş hayvan düşük zararları için 184 üreticiye 89 bin 640 TL tazminat ödendiğini duyurdu.
Turizm ve Çevre Bakanlığı ile 5 sivil toplum örgütünden ortak kınama
Turizm ve Çevre Bakanlığı ile sivil toplum örgütleri, 19 Mayıs’ta Güney Kıbrıs’tan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geçen bir tur otobüsünün ön camına Almanca olarak yazılarak asılan “Türkler tarafından işgal edilen ...