Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 12 Mart 2017, Pazar 09:20
banner

Gönyeli Belediyesi'nden, Gönyeli İlkokulu'na 14 bisiklet

Gönyeli Belediyesi'nden, Gönyeli İlkokulu'na 14 bisikletGönyeli Belediyesi, kentte bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak için başlattığı “Bisikletli Gönyeli” kampanyası çerçevesinde Gönyeli İlkokulu’na 14 bisiklet armağan etti
Paylaş  
58
78
58
0

Gönyeli Belediye Başkanı Benli: “Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız için pek çok proje geliştiriyoruz. Kentimizde hizmet kalitesini ileriye taşıyoruz. Bisikletli Gönyeli kampanyamız da sosyal projelerimizin en başında gelmektedir”

Gönyeli İlkokulu Okul Müdürü Rağıp Öztüccar: “Belediyemiz ve başkanımız her zaman yanımızda olmuştur. Çocuklarımız, bisiklet kültürünü geliştirerek sağlıklı yaşam alışkanlığı ve becerisi de kazanacaktır.”

Gönyeli Belediyesi, kentte bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak için başlattığı “Bisikletli Gönyeli” kampanyası çerçevesinde Gönyeli İlkokulu’na 14 bisiklet armağan etti.

Gönyeli Belediyesi'nden verilen bilgiye göre, “Dünyanın en çağdaş yerel yönetim anlayışlarını halkımızla buluşturmakta kararlıyız” diyen Benli, “Kentimizin altyapısına çok ciddi yatırımları tamamladıktan sonra hizmet kalitesini ileriye taşıyor, insan odaklı projelerimiz için çalışıyoruz” diye konuştu.

Çağdaş Kent Gönyeli ilkesi ile çalışmalarını sürdüren Gönyeli Belediyesi, Avrupa kentlerinde olduğu gibi bisiklet kullanım alışkanlığını ileriye taşımak amacıyla Gönyeli İlkokulu’nu da unutmadı.

Gönyeli Belediyesi, Gönyeli İlkokulu’na çocukların bisiklet kullanımı konusunda bilinçlenmesi için 14 adet bisiklet bağışladı.

Gönyeli İlkokulu Bisiklet Kolu’nda yer alan öğrenciler, okul çıkışı Gönyeli sınırları içerisinde bulunan bisiklet yollarını da kullanarak Gönyeli Belediyesi’ne geldi. İlkokula bağışlanan bisikletleri Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’den alan çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.
Bisiklet Kolu eğitmenleri ile birlikte bisiklet sürerek Gönyeli  Belediyesi’ne ulaşan yirmiye yakın bisikletliyi Gönyeli Belediye Başkanı Benli, kapıda karşıladı.

Benli: Çocuklarımızı Avrupalı gibi yaşatmak istiyoruz

Benli, uzunca bir süredir Gönyeli’yi çok daha ileri ve güzel bir yere taşımak için uğraş verdiklerini belirterek, geçmiş dönemde “taş ve toprak” ile uğraştıklarını yani kentin altyapısına hizmet verdiklerini, bunu tamamladıktan sonra insana odaklandıklarını söyledi.
Benli, çevre projelerine özel önem verdiklerini kaydederek bundan sonraki süreçte en önemlisinin insan merkezli sosyal projeler olduğunu söyledi.
Benli, İnsanımızı doğrudan ilgilendiren konular çok daha önemlidir. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız için pek çok proje geliştiriyoruz. Bisikletli Gönyeli kampanyamız da sosyal projelerimizin en başında gelmektedir” dedi.

Benli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bisiklet daha sağlıklı beden demek, çevreye daha çok saygı demek, daha az yakıt tüketmek demek, çevreyi daha yakından tanımak demektir. Kentimizde bisiklet alışkanlığını yaymak için 500 bisikleti daha uygun şartlarda halkımıza arz edeceğiz. Bizim üzerinde uğraş verdiğimiz konulardan en önemlisi insanı yeniden şekillendirebilmektir. Bunun yeri de okullardı. Her yıl okullarımıza bisiklet bağışlayarak bu bilincin insanla birlikte büyümesini sağlamak istiyoruz. Bu noktada öğretmen arkadaşlarıma ve okul idarecilerine teşekkür ederim. Çocuklarımız Avrupalı bir kentte yaşayacak.”

Öztüccar Benli’ye teşekkür etti

Gönyeli İlkokulu Okul Müdürü Rağıp Öztüccar de yaptığı konuşmada okul yönetimi olarak Gönyeli Belediye Başkanı Benli ve ekibine teşekkür etti.
Öztücccar, Başkan Benli’nin her zaman kendilerinin yanında olduğunu kaydederek, belediyenin de katkılarıyla çocukların bisikletlerle sağlıklı yaşam alışkanlığı ve becerisi kazandığını belirtti. Çocuklara hem trafikte nasıl davranacaklarını hem de bisikletle yaşamı öğrettiklerini kaydeden Öztüccar, “bizler destek sağlıyoruz ama öğretmen arkadaşlarımızın çabaları bizden kat kat daha fazladır. Herkese katkıları sağladıkları için teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Benli: "Gönyeli yüksek hizmet kalitesi için net!"
image Gönyeli’de düzenlenen şölende konuşan Ahmet Yalçın Benli, “Gönyeli aşkımızdır, bu kente hizmet aşkımızdır” diyerek, kentin yüksek hizmet kalitesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
HP Gönyeli Meclis Üyesi Adayı Şahan: "Birincil hedefimiz çalışan belediyeler ...
image Halkın Partisi Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Gönyeli Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Servet Şahan, Belediye Meclis Üyeliği’nin önemini vurgulayarak herkesin ortak bir paydada buluşacağı işlerin sisteme dahil edil...
Çırakoğlu: "Gönyeli'de kent ekonomisi korunmalı ve geliştirilmeli"
image Halkın Partisi Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi Ali Çırakoğlu, yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.