Ana Sayfa >> GÖNYELİ 15 Haziran 2017, Perşembe 11:18
Gönyeli Belediyesi'nin "500 Bisiklet Kampanyası"na yoğun ilgi
Gönyeli Belediyesi’nin “500 Bisiklet Kampanyası” yoğun ilgi gördü, bisiklet kültürü kentte yeni bir motivasyon yarattı.
Paylaş  
37
42
35
0

Gönyeli Belediyesi’nin “500 Bisiklet Kampanyası” yoğun ilgi gördü, bisiklet kültürü kentte yeni bir motivasyon yarattı.

“Gönyeli’yi şimdi çok daha ileriye taşıyoruz” diyen Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kentteki dönüşüm adımlarında insan odaklı projelere yoğunlaştıklarını söyledi.

Kentte bisiklet kültürü ve sağlıklı yaşam alışkanlığını geliştirmek amacıyla düzenlenen kampanya, ilk günden itibaren büyük ilgi gördü.

500 BİSİKLETE İLGİ

Gönyeli Belediyesi ‘Bisikletli Gönyeli’ kampanyası çerçevesinde ilk etapta 500 adet bisikleti, çok uygun şartlarda Gönyeli halkı ile buluşturdu. Gönyeli Belediyesi tarafından avantajlı fiyatlarla satışa sunulan ve ilk taksiti de belediye tarafından ödenen bisikletlerin tamamına yakını alıcı buldu.

Gönyeli Belediyesi Hizmet Binası’nda satışına devam edilen bisikletlerle ilgili açıklama yapan belediye yetkilileri, halka gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

BELEDİYEDEN ÖDEME KOLAYLIĞI VE DESTEK

“Bisikletli Gönyeli” kampanyası çerçevesinde yetişkin bisikletleri 375 TL, çocuk bisikletleri ise 200 TL’den satışa sunuldu. Yetişkin bisikletlerinin 75 TL’lik ilk taksitini Gönyeli Belediyesi karşılarken, yurttaşlar geriye kalan 300 TL’yi dört taksitte ödeyebiliyor.

Çocuk bisikletleri ise 200 TL’den satışa sunuluyor ve ilk taksit olan 40 TL yine Gönyeli Belediyesi tarafından karşılanıyor. Çocuk bisikletleri için yurttaşlar geriye kalan 160 TL’yi 4 taksitte ödeyebiliyor.

Tümü 2 yıl garantili ve CE belgeli bisikletler kentteki yaşam alanı içerisinde yerini alıyor.

BENLİ: ÇOK DAHA İYİSİ

Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, kampanyanın gördüğü ilgiden oldukça mutlu olduğunu söyledi.

Benli şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ne hizmet varsa, daha iyisini yapacağız, Gönyeli’yi daha ileriye taşıyacağız. Gönyeli’mizde, Avrupa kentlerinde olduğu gibi bisiklet kullanım alışkanlığı ve kültürü yeniden yeşerecek, halkımız bisikleti daha da sevecek. Çağdaş kent Gönyeli’mizde her çocuğun en büyük, her büyüğün en çocuk hayali bisikletle, dönüşüm sürecek.”


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Benli: "Gençlerin enerjisi Gönyeli'yi ileriye taşıyacak"
“Kıbrıs’tan en fazla sayıda müzisyenimiz ve sanatçımız sahneye çıkacak. Hem Türkiye’den gelecek sesler hem de ülkemizden seçilen isimler, yaptırdığımız kamuoyu araştırmasının yansımasıdır.”
Gönyeli Belediye Başkanı Benli, "Gönyeli Gençlik Festivali" ile ilgili basına...
Gönyeli Belediye Başkanı Benli, "Gönyeli Gençlik Festivali" ile ilgili basına açıklam yaptı.
Gönyeli'de oluşturulan otoparka Benli ve Arifoğlu fidan dikti
Gönyeli’deki Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nin otopark sorununa çözüm bulunması ve alışveriş caddesine gelen vatandaşların kullanabilmesi için oluşturulan otoparkın çevre düzenlemesi ve ağaçlandırılması devam ediyor.