Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 4 Mayıs 2017, Perşembe 07:26
banner

Gönyeli'de engelsiz çevre düzenlemeleri üç ay içinde başlıyor

Gönyeli'de engelsiz çevre düzenlemeleri üç ay içinde başlıyorKKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay ile bir araya gelen Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli’nin, 3 ay içerisinde Gönyeli’deki kaldırımlarda bulunan sarı şerit uygulamasının standartlara uygun hale getirileceği ve belediye binası içerisinde vezneye kadar olan kısmın da sarı şerit uygulamasına göre düzenleneceği sözünü verdiği bildirildi.
Paylaş  
60
69
59
0

Kıbrıs Postası – Cansu Yarışan

KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay ile bir araya gelen Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli’nin, 3 ay içerisinde Gönyeli’deki kaldırımlarda bulunan sarı şerit uygulamasının standartlara uygun hale getirileceği ve belediye binası içerisinde vezneye kadar olan kısmın da sarı şerit uygulamasına göre düzenleneceği sözünü verdiği bildirildi.

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli ile KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay dün Gönyeli’de yapılması planlanan engelsiz çevre düzenlemeleri çerçevesinde görüştü.

Kıbrıs Postası’nın, Engelliler Dayanışma Derneği’nin talep ve şikâyetlerinin belediyeler tarafından dikkate alınmadığı yönünde yayınlanan haberi sonucunda Dernek Başkanı Suay ile irtibata geçen Başkan Benli, ‘engelsiz çevre’ adına yapılacak olan düzenlemeler için geri dönüş yaptı.

“ÇÖZÜM ODAKLI ALINAN GERİ DÖNÜŞ UMUT VERİCİ”

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli ile görüşen KKTC Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Suay, Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada Başkan Benli’nin engelsiz çevre kapsamında yapılacak düzenlemeleri 3 ayda bitirecekleri sözünü verdiğini açıklayarak, kısa sürede çözüm odaklı alınan geri dönüşün umut verici olduğunu söyledi.

“BENLİ, DÜZENLEMELERİN 3 AY İÇERSİNDE YAPILACAĞI SÖZÜNÜ VERDİ”

Gönyeli’de sarı şerit uygulamasının standartlara uygun olmadığını daha önce de bildirdiklerini kaydeden Suay, Gönyeli Belediyesi’nin ‘engelsiz çevre’ adına yapmayı planladıklarını şöyle anlattı:

“Gönyeli’deki sarı şerit uygulamalarının bazı alanların deforme olduğunu daha önce de bildirmiştik. Bugün gerçekleştirilen görüşmede deforme olan alanların elden geçirilmesi ve bu kapsamda sarı şeritlerde kaldırım kenarlarında beyaz baston ile fark edilmesi için işlevsiz olan şeritlerin tümünün yenilenmesi planlanıyor. Ayrıca Gönyeli Belediye binası içerisinde vezneye kadar olan kısımda da sarı şerit düzenlemesi yapılacak. Görüşmede ana tema somut olarak bu unsurlardı. Başkan Benli 3 ayda bu düzenlemelerin yapılacağı sözünü verdi”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bisiklet Federasyonu'ndan Gönyeli Belediye Başkanı Benli'ye plaket
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir ve yarış organizasyonları sorumlusu Ogün Hamzaoğulları ile Gönyeli Belediyesi’nde bir araya geldi.
İnşaattan düşen Pakistan uyruklu işçi yoğun bakımda!
image İnşaattan düşen Pakistan uyruklu Haq yoğun bakımda.
Gönyeli SAM'da yeni dönem başlıyor
image Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde yeni sezonun, yarın etkinliklerle başlayacağı belirtildi.