Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 20 Ocak 2017, Cuma 07:55
banner

Gönyeli'de iskele çöktü, felaketin kıyısından dönüldü

Gönyeli'de iskele çöktü, felaketin kıyısından dönüldü5 katlı bir apartman inşaatının ön cephesinde bulunan iskele, büyük bir gürültüyle yıkılarak ana yola devrildi.
Paylaş  
66
84
60
0

Kıbrıs Postası - Ahmet Vamık

5 katlı bir apartman inşaatının ön cephesinde bulunan iskele, büyük bir gürültüyle yıkılarak ana yola devrildi.

Olay anında iskele üzerinde bir çalışanın olmaması ve/veya yoldan araç ya da insan geçmemesi, şans eseri büyük bir felaketi önledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri, 5 katlı bina boyundaki iskele ayaklarının, tuğlaların üzerine sabitlendiğini tespit ettiler.

Gönyeli Yenikent bölgesinde Belediye Bulvarı üzerinde bulunan bir inşaatta dün öğle saatlerinde yaşanan olay, yürekleri ağızlara getirdi. 5 katlı bir apartman inşaatının ön cephesinde bulunan iskele, büyük bir gürültüyle yıkılarak ana yola devrildi. Olay anında iskele üzerinde bir çalışanın olmaması ve/veya yoldan araç ya da insan geçmemesi, şans eseri büyük bir felaketi önledi.

GÖRGÜ TANIKLARI: “YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ YIKINTILARI KALDIRDILAR”

Görgü tanıklarının ifadelerine göre büyük bir gürültüyle yıkılan, kısa süreli paniğe neden olan ve yola saçılarak trafiğin aksamasına neden olan iskele yıkıntılarının inşaat işçileri tarafından çok hızlı bir şekilde yangından mal kaçırırcasına kaldırıldığı, iskele yıkıntılarının altında kalan park halindeki bir aracın ise alelacele olay yerinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

YETERLİ GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı müfettişler, inşaat alanına gelerek, yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattılar. Ömer Dereli’ye ait olduğu öğrenilen ve Hasan İko İnşaat Firması’nın taşeronluğunda yapımı devam eden söz konusu inşaatta yeterli güvenlik önlemlerinin alınmadığı tespit edildi.

İSKELENİN BÜYÜK ORANDA SÖKÜLMÜŞ OLMASI FELAKETİ ÖNLEDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre iskelenin söküm aşamasında ayaklarının kaydığı ve dengesini kaybederek yıkıldığının tespit edildiği açıklandı. İskelenin büyük oranda sökümünün gerçekleştiği için olası bir felaketin önüne geçildiğini belirten yetkililer, inşaat alanındaki diğer cephelerde bulunan iskeleler içinde alınması gereken önlemler olduğunu belirttiler.

İSKELENİN AYAKLARINI TUĞLALAR TUTUYOR

5 katlı bina boyundaki iskele ayaklarının tuğlaların üzerine sabitlendiğini tespit eden müfettişler, iskele ayaklarının sağlamlaştırılıp sabitlenmesi gerektiği ve bağlama noktalarının artırılması gerektiği doğrultusunda rapor hazırladılar.

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDIKTAN SONRA İNŞAAT DEVAM EDECEK

İnşaatın yasal ve izinli bir inşaat olduğu, inşaat sahibi ve taşeron firmanın prosedür gereği uyarıldığı, inşaat alanındaki faaliyetlerin minimuma indirilerek gerekli temizlik ve güvenlik önlemlerinin sağlanacağı, ardından müfettişlerin onayı sonrası inşaatın yeniden faaliyete geçeceği açıklanırken; inşaat firmasına, müfettişlerin uyarılarına uyulmaması halinde ceza kesileceği de açıklandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bisiklet Federasyonu'ndan Gönyeli Belediye Başkanı Benli'ye plaket
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir ve yarış organizasyonları sorumlusu Ogün Hamzaoğulları ile Gönyeli Belediyesi’nde bir araya geldi.
İnşaattan düşen Pakistan uyruklu işçi yoğun bakımda!
image İnşaattan düşen Pakistan uyruklu Haq yoğun bakımda.
Gönyeli SAM'da yeni dönem başlıyor
image Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde yeni sezonun, yarın etkinliklerle başlayacağı belirtildi.