Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖNYELİ 29 Mart 2017, Çarşamba 10:33
banner

Gönyeli'de Temiz Düşün kampanyası çerçevesinde "Zeytin" Koruluğu açıldı

Gönyeli'de Temiz Düşün kampanyası çerçevesinde Zeytin Koruluğu açıldıCumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan çevre temizlik ve koruma projesi Temiz Düşün kapsamında Gönyeli’de bir koruluğa proje maskotu da olan “Zeytin” ismi verildi.
Paylaş  
70
67
54
0

Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan çevre temizlik ve koruma projesi Temiz Düşün kapsamında Gönyeli’de bir koruluğa proje maskotu da olan “Zeytin” ismi verildi.

Etkinliğe Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli de katıldı.

Gönyeli İlkokulu ve Gönyeli Okul Öncesi Eğitim Merkezi çocuklarının da katıldığı etkinlikte Meral Akıncı, Ahmet Y. Benli, Gönyeli Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve çocuklar hep birlikte fidan diktiler.

BENLİ: KIBRIS’IN EN ÖNÜNDEKİ BELEDİYE OLMAK İSTİYORUZ

Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Temiz Düşün Kampanyası’nın sembolünün zeytin gözlü eşek olduğunu ifade ederek buna uygun olsun diye kendilerinin de koruluğa zeytin ismini koyduklarını söyledi.

Ayrıca alan içerisindeki yaşlı zeytinlerin yol yapımlarında sökülmek zorunda kalınan çok yıllık zeytinler olduğunu kaydeden Benli, bunları da ülkenin kimliğine ve ismine uygun olsun diye burada yaşatmaya karar verdiklerini belirtti.

Benli, etkinlikte Gönyeli’nin dünden bugüne nasıl geldiğini de katılımcılarla paylaştı, “Kıbrıs’ın en önündeki belediye olmak istiyoruz” dedi.

MERAL AKINCI: ÜLKEYİ TEMİZ TUTMAK HEPİMİZİN SORUMLULUĞU

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı etkinlikte yaptığı konuşmada Temiz Düşün projesi ile uzun bir yolculuğa çıkıldığını ifade etti. Bu proje ile

Halkımızın hak ettiği sağlıklı, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevreye yaratılacağına inandığını belirten Meral Akıncı, bunun için herkesin sorumlu olduğuna dikkat çekti. 

Akıncı, Belediyeler Birliği Başkanı ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli’nin bu hedefe yürürken büyük bir heves ve istekle bu görevi üstlendiğini söyledi. Meral Akıncı, Ahmet Benli’nin Temiz Düşün projesinin amacını iyi anladığını ve açılışını gerçekleştirdikleri bu parkın da bunun somut örneği olduğunu söyleyerek. Şunları dile getirdi: “Biz yaşadığımız yeri, ülkemizi seviyoruz. Sevgi ancak paylaşılarak gösterilebilir.  Bu açılışta farklı kesimlerden katılan kişiler de bunu kanıtlamaktadır. . Bu parkın da açılışına hepimiz el birliği ile hareket ederek ve yürek koyarak katılıyoruz.

Sevgiyi iyi bilen, sevgiyi paylaşan ve aynı zamanda sevginin yanında sorumluluk alan da bir halkız. İnsanlar sevdiği, değer verdiği şeyleri korur ve sahip çıkar. Halkımız da ülkesine olan sevgisini, vermiş olduğu değeri çevresi temiz tutarak, kirletmeyerek göstereceğine ve bunu bir yaşam biçimi haline getireceğine hiç şüphem yoktur.

Çevreyi kirletme alışkanlıklarımızdan, temiz düşünerek öz kontrolla vazgeçebileceğimizi aktaran Meral Akıncı, böylece sürdürülebilir ve yaşanılabilir bir çevreye de sahip olabileceğimizi belirtti.

Çocukların yaşadıklarından öğrendiklerini ve bugün çevreye ilişkin tecrübe ettikleri bu etkinliğin hafızalarında ve ilerideki hayatlarında bu değerlere sahip çıkmalarını sağlayacağını da belirten Sayın Akıncı, Temiz Düşün projesine katkı koyan herkese teşekkür etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bisiklet Federasyonu'ndan Gönyeli Belediye Başkanı Benli'ye plaket
image Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir ve yarış organizasyonları sorumlusu Ogün Hamzaoğulları ile Gönyeli Belediyesi’nde bir araya geldi.
İnşaattan düşen Pakistan uyruklu işçi yoğun bakımda!
image İnşaattan düşen Pakistan uyruklu Haq yoğun bakımda.
Gönyeli SAM'da yeni dönem başlıyor
image Gönyeli Sosyal Aktivite Merkezi’nde yeni sezonun, yarın etkinliklerle başlayacağı belirtildi.