Ana Sayfa >> DÜNYA 13 Temmuz 2017, Perşembe 08:04
Hindistan'ın dünyanın en ilginç yeri olduğuna 6 kanıt
Yüzölçümü bakımından dünyada yedinci, nüfus bakımından ikinci sırada yer alan Hindistan ilginç özellikleri, gelenekleri ve görenekleri ile insanı bayağı bir şaşırtıyor. İnanmıyorsanız gelin beraber bakalım. İşte Hindistan’ın dünyanın en ilginç yeri olduğunun kanıtı o özellikler…
Paylaş  
13
15
11
0

Yüzölçümü bakımından dünyada yedinci, nüfus bakımından ikinci sırada yer alan Hindistan ilginç özellikleri, gelenekleri ve görenekleri ile insanı bayağı bir şaşırtıyor. İnanmıyorsanız gelin beraber bakalım. İşte Hindistan’ın dünyanın en ilginç yeri olduğunun kanıtı o özellikler...

İNEKLERİN KUTSAL OLUŞU

Hintlilere göre inek kutsaldır. Direkt olarak ineğe tapmazlar. İşin aslı Krişna denilen Tanrının ruhunun, inekte vücut bulmasıdır. İnekleri kutsal saydıkları için; inek yemezler ve ineklere zarar vermezler. Hindistan sokaklarında sıkça başıboş gezen inekler görebilirsiniz. Şunu da eklemekte fayda var; Hintliler yemin ederek ineğin kuyruğundan tutarlar. Tabii durum bununla da bitmiyor. İnek idrarıyla temizleneceklerine inanıyorlar, bununla da kalmayıp dışkısını alınlarına sürüyorlar. Türk insanı olarak bu duruma dair hepimizin merak ettiği o kısma gelelim. İneklere zarar verince ne oluyor? İneğe zarar veren kişi 6 ile 12 ay süre zarfında kişisel temizliğine son veriyor. Akabinde sosyal yaşamına devam edemiyor. Bu süre zarfı sona erdikten sonra bir ağacın altında ziyafet veriyor. Ve ağacın yapraklarını tereyağı ile yakıyor. Bu işlemlerden sonra kişinin günahlarından arındığına inanılıyor.

KÜÇÜK KIZLARIN KÖPEKLE EVLENDİRİLMESİ

Bu gerçekten çok ilginç bir gelenek. Kızlar 7 yaşına geldikleri zaman bir köpek ile evlendiriliyorlar. Bunun sebebi ise bir hayli ilginç. Yapılan bu gelenek küçük kızın büyüyüp başka bir insanla evlendiğinde son bulunuyor. O yaşa kadar köpeğin kızları koruyacağına inanılıyor.  

GANJ NEHRİ’NDE GÜNAHLARDAN ARINILMASI

Ganj Nehri Hintliler için oldukça kutsal. Bu nehirde yıkanarak günahlarından arındıklarını düşünüyorlar. Eğer Hintli birisi ölürse külleri yakılarak Ganj Nehri'ne atılıyor. Bu ölen kişinin ruhunun özgürleştiğini simgeliyor.

İNTİHAR ETMENİN KUTSALLIĞI

Hindistan'da intihar etmek kutsal sayılıyor. İntihar edecek kişi intihar etmeden önce 3 gün boyunca oruç tutuyor. Ardından intihar işlemini gerçekleştiriyor. İntihar işlemi anlaşmalı olarak da yapılıyor. Yaşlı veya kötü durumdaki hastaların isteği üzerine, güzel elbiseler giydirilerek Ganj Nehri'nin kuvvetli tarafında kıyıya bırakılıyor. Ve sular yükseldiği zaman kişi, suyun içinde boğuluyor. Eğer intihar edecek kişi bu işlemden vazgeçerse tüm şerefini kaybediyor. Toplum onu kabul etmiyor ve aç bir şekilde sokaklarda geziyor.

BAŞLIK PARASINI KIZ TARAFININ ÖDEMESİ

Bu gelenek bir nevi başlık parası ve Drahoma olarak geçiyor. Bu geleneği farklı ve ilginç kılan şey ise bu parayı kız tarafı ödüyor.

ÇOCUKLARI YÜKSEKTEN ATMA GELENEĞİ

Dünyanın hiçbir yerinde bu tarz bir gelenekle karşılaşmazsınız. Bunu kesin bir şekilde söylüyoruz. Özellikle Müslüman kesimde rastlanan bu gelenekte çocuklar yüksek yerlerden aşağı atılıyor. Bu geleneğin çocukları daha sağlıklı yapacağına inanılıyor


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Filistin yönetimi ABD ile iletişimi kesti
Filistin yönetiminin, "Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) Washington’daki ofisinin lisansının uzatılmasını onaylamadığı için" ABD ile tüm iletişimini kestiği bildirildi.
ABD'den Suudi Arabistan'a seyahat uyarısı
ABD Dışişleri Bakanlığı, başta Riyad, Cidde, Dahran olmak üzere Suudi Arabistan’ın tüm bölgelerinde terör saldırıları riskinin bulunduğunu bildirdi.
İstifa eden Hariri 17 gün sonra Lübnan'a döndü
Suudi Arabistan'da 4 Kasım'da Lübnan Başbakanlığı görevini bıraktığını duyuran Saad Hariri, istifasından 17 gün sonra ülkesine geldi.