Ana Sayfa >> İNGİLTERE 7 Ağustos 2017, Pazartesi 14:32
İçişleri Bakanlığı: "7 Ağustos'tan itibaren KKTC Londra Temsilciliği'nde de kimlik müracaatı alınabilecek"
İçişleri Bakanlığı:

KKTC İçişleri Bakanlığı 7 Ağustos 2017 itibarı ile İngiltere KKTC Londra temsilciliğinde de kimlik müracaatı alınabileceğini duyurdu.

Paylaş  
29
39
35
0

KKTC İçişleri Bakanlığı 7 Ağustos 2017 itibarı ile İngiltere KKTC Londra temsilciliğinde de kimlik müracaatı alınabileceğini duyurdu.

Konu hakkında  açıklama yapan İçişleri Bakanı Kutlu Evren yurt içinde olduğu kadar yurt dışında yaşayan KKTC vatandaşlarının da hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik projeler Bakanlığımız tarafından kademe kademe hayata geçirilmektedir dedi. 

Sözlerine, Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nda e-kimlik kartı başvuru alma cihazlarının hizmete konulmasından sonra KKTC Londra Temsilciliğinde de başvuru alınabilmesi için çalışmalar tamamlanmıştır diye devam eden Bakan Evren İngiltere’de yaşayan vatandaşlarımızın 7 Ağustos  2017 tarihinden itibaren Londra Temsilciliğimize başvurmak suretiyle e-kimlik kartı almaları mümkün olacaktır diyerek İngiltere’de yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

Bakan Evren, İzmir, Mersin, Berlin, Abu Dhabi, Bakü, Brüksel ve Roma’daki konsolosluk ve dış temsilciliklerdeki çalışmalara da başlanmış olup kısa süre sonra buralardan da e-kimlik kartı başvurularının alınabileceğini belirtti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

'Otelde bedava konaklama' isteyen ünlü Youtuber hayatının şokunu yaşadı
İngiltere'de Youtuber'a videolar çekerek hatrı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşan Elle Darby'nin bir otele 'bedava konaklama isteği' yaptığı ortaya çıktı. Otel bu istek karşısında Darby'e verdiği yanıtı sosyal medya...
Mesai saatinde kebap yemeye giden polis memuru görevinden alındı
İngiltere'de görevinin başında olması gereken saatte, meslektaşlarına yalan söyleyerek kebap yemeye giden polis memurunun cezası belli oldu.
Economist: "Türkiye'de Diyanet siyasi İslam'a teslim oluyor"
İngiltere'nin haftalık dergisi Economist, Türkiye ile ilgili olarak bu hafta "İmamları kontrol altına almak: Türkiye'de Diyanet siyasi İslam'a teslim oluyor" adında bir makale yayımladı.