Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 20 Mart 2017, Pazartesi 13:11
banner

İlerici Öğretmenler: "Sendikayı bölmek için değil, daha da güçlendirmek için aday olduk"

İlerici Öğretmenler: Sendikayı bölmek için değil, daha da güçlendirmek için aday oldukKıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın dün yaptığı 49. Olağan Genel Kurulu geniş çaplı bir katılım ile gerçekleşti. 1594 üyenin katıldığı Genel Kurul’da, 1539 kişi geçerli oy kullandı.
Paylaş  
20
29
19
0

Kıbrıs Postası – Rüstem Tüccar

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nın dün yaptığı 49. Olağan Genel Kurulu geniş çaplı bir katılım ile gerçekleşti. 1594 üyenin katıldığı Genel Kurul’da, 1539 kişi geçerli oy kullandı.

21 kişilik yönetim kurulu için, toplamda 32319 oyun kullanıldığı ve bu oyların 14724'ünü İlerici Öğretmen’in aldığı bildirildi.

İlerici Öğretmen tarafından yapılan açıklamada, ilk günden beri "yeni bir sendikal anlayış" yaratmak için yola çıktıklarını ve adaylarının, oyların yüzde 46'sını almasına rağmen bütünlüklü bir değişim yaratamayıp yönetim kurulunda sadece bir temsiliyet elde edebildiğini ifade etti.

Hareket, öğretmenlerin neredeyse yarısının, mevcut anlayışı onaylamadığını, İlerici Öğretmen'in ortaya koyduğu hedef ve ilkeleri benimseyerek "bağımsız, demokratik, bilimsel ve şeffaf" bir sendika için oy kullandığını belirtti.

“SENDİKAYI BÖLMEK İÇİN DEĞİL, DAHA DA GÜÇLENDİRMEK İÇİN ADAY OLDUK”

Yönetim kurulunun, öğretmenlerin verdiği mesajı doğru okuyarak faaliyetlerine bu doğrultuda devam etmelerini umduklarını belirten İlerici Öğretmenler, “bilinmelidir ki, yönetim kuruluna seçilen arkadaşımız Ali Yaman Işık bu doğrultuda mevcut yönetim kurulu ile uyum içerisinde çalışmaya özen göstererek manifestomuzdaki unsurların hayata geçmesi için çalışacaktır” dedi.

Seçim sürecinde, iddia edilenin aksine sendikayı bölmek için değil, daha da güçlendirmek için aday olduklarını belirten İlerici Öğretmenler, “her yerde söylediğimiz gibi de, kişileri değil anlayışı değiştirmek için görülmemiş bir emek sarf ederek ısrarla ve inatla sadece hedef ve ilkelerimizi öğretmene anlattık. Bu çerçevede, yeni bir sendikal anlayışın özlemini duyarak bizlere inanan, güvenen ve değişim şart diyerek oy vermek için Genel Kurul'a akın eden tüm öğretmenlere teşekkür ederiz” şeklinde ifade ettiler.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
3
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Taburcu olan Denktaş'tan mesaj: "Şampiyonluk bizim, kimse heyecanlanmasın"
image Geçirdiği rahatsızlık sonucu geçtiğimiz gün hastaneye kaldırılan Maliye Bakanı Serdar Denktaş, sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.
İnsan Hakları Derneği'nden ABD Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Jonathan Cohen'e...
image KKTC İnsan Hakları Derneği, ABD Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Jonathan Cohen’i protesto etti.
Gencay Eroğlu: "Seçerek değil, tüm halka hizmet için yönetime talibiz"
image DP Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Gencay Eroğlu, kent genelindeki ziyaretlerini sürdürüyor. Lefkoşa okullarını ve DP Kızılay Örgütü’nü ziyaret eden Eroğlu bu ziyaretlerinde vurguladı