Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 6 Haziran 2014, Cuma 12:58
Grev kalktı! Seyis, Sezen'in açıklamalarını yalanladı!
Büyükkonuk Belediyesi'ndeki grev, saat 12:00'de maaşların ödenmeye başlamasıyla kaldırıldı.
Paylaş  
28
34
25
0

Kıbrıs Postası Özel

Dev-İş Genel Başkanı Mehmet Seyis, Kıbrıs Postası'na grev ve Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen'in demeci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Seyis konuşmasında, Başkan Sezai Sezen'in yaptığı açıklamayı hayretle okuduklarını ifade ederek, açıklamanın tamamen yalandan ibaret olduğunu belirtti ve “hani derler ya hem suçlu hem güçlü, tam da onu yapıyor” ifadelerini kullandı.

Sezen'in, “köyümüzde cenaze var. Bunların ölüye bile saygısı yok” ifadelerine karşılık Seyis, Başkan'ın yaptığı açıklamayı yalanlayarak, sabah ilk iş olarak cenaze arabasına görevliler koyduklarını ve cenaze işlemlerinin aksamadan devam ettiğini belirtti.

Seyis, “Camii'de su yoktu! Biz gelip, suyu tamamladık. Cenaze evinin suyu da yoktu onu da hallettik. Mezara adam gönderdik, kazdırdık ve dolayısıyla başkan bu konuda büyük bir gaf yapıyor” dedi.

Sezen'in imzalanan Toplu İş Sözleşmesi'ne atıfta bulunarak, her ayın 5. iş gününe kadar maaşların ödenmesi hükmü olduğuna karşılık Seyis, devlet katkısı olan işyerlerinde, katkının yapıldığı zaman ödemenin yapıldığına işaret ederek, Devlet'in katkısını 30 Mayıs'ta yaptığını belirtti.

Seyis sözlerine şöyle devam etti:

“Başkan paraları başka yere kullandı belli ki... Akşam, bankaya para yattı diye bizi aradılar, biz teyit aldık 'yatmadı' diye ve o yüzden grev yaptık. Başkan Sezen, dün gündüz vakitlerinde arandı ve mesai bitimine kadar ödeme olmazsa grev yapılacağını bildirdik, o da bana 'yapsın grev çakallar' dedi. Ondan sonra da grevi yaptık. Kendisi hiç görünmedi ortada.”

Sezen'in dediği gibi grev uyarısının yazılı verilmediğini de belirten Seyis, sadece süresiz grev olacağında yazılı bildirim yapıldığını kaydetti.

Seyis sözlerine şöyle son verdi:

Umarım önümüzdeki günlerde sağduyu galip gelir de, bu sorunların üstesinden geliriz. İnsanlara yalan yanlışla bilgi verilecekse biz de insanlarımızın yanında olacağız. “


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Sennaroğlu, temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a gidecek
Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, Büyükkonuk’ta tıp fakültesi hastanesi açılması yönünde temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a gidecek.
Büyükkonuk'ta yaşayan vatandaşın isyanı… "Durdurun bu vahşeti!"
Büyükkonuk'ta yaşan bir vatandaş, sabah saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yayınla Büyükkonuk taş ocaklarında yaşanan doğa katliamına tepki gösterdi. Bölge sakinleri ise Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahme...
"19. Geleneksel Büyük Eko-Gün" bugün yapıldı
Büyükkonuk Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Büyük Eko Gün” bugün gerçekleştirildi. Etkinlik 1.Uluslararası Akdeniz Slowfood Festivali’ne de ev sahipliği yaptı.