Ana Sayfa >> BÜYÜKKONUK 14 Ocak 2016, Perşembe 12:14
Büyükkonuk ile Ayvacık Belediyesi kardeş belediye protokolüne imza attı
Bugün saat 10:00’da Belediyeler Birliği’nde gerçekleşen kardeş belediye protokolüne Büyükkonuk Belediyesi adına Ahmet Sennaroğlu ve Ayvacık Belediyesi adına Mustafa Belur imza koydu.
Paylaş  
45
64
54
0

Belediyeler Birliği Binasında gerçekleşen imza törenine Ayvacık Belediyesi’nden 8 kişilik heyet de katıldı.

Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu yaptığı konuşmada belediyeler arası işbirliğin önemine değinerek Anavatan Yavruvatan ilişkilerinin kardeş belediyecilik ile daha da pekişeceğine dikkati çekti. İki belediye arasında imzalanan protokol ile iki ülke arasında ortak projelere imza konulacağını dile getiren Sennaroğlu, eko turizm alanında birlikte atılacak adımların her iki belediyenin çıkarlarına olacağını ifade etti.

Sennaroğlu sözlerine şöyle devam etti; ‘’Belediyelerimize en büyük yardımı yapan hiç şüphesiz ki Türkiye’dir. Bizler Türkiye’nin değerli başkanlarını tanımak ve kaynaşmak için belediye meclisimizde oy birliği ile böyle bir karar aldık ve Ayvacık Belediyesi ile kardeş belediye olma yolunda ilk adımı attık. Projelerimiz ve kültürel zenginliklerimizi kaynaştırmak adına eko gün konseptimizi de Ayvacık Belediyesi’nde yansıtarak böylesine önemli bir etkinliğin Kıbrıs’tan Ayvacık’a kadar yansıması bizleri elbette ki mutlu edecektir.’’

Sennaroğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur konuşmasına Ahmet Sennaroğlu’na ilgi ve alakasından ötürü teşekkür ederek başladı. Önemli bir güne imza koymak ve bir düşünceyi eyleme çevirmek için burada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belur, iki belediye arasındaki ilişkilerin iki devlet ama tek millet olarak yan yana ayni duygular içerisinde yerel yöneticileri olarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Belur; daha kaliteli, nitelikli hizmet vermek ve TC KKTC belediyeleri olarak bir birlerinin güçlü yönlerinden, deneyimlerin faydalanmak için imza koydukları kardeş belediye protokolünün hayırlı olmasını diledi.

Her iki başkan kardeş belediye olmak için imzaladıkları protokolden sonra bir birlerine yöresel kültürlerini ifade eden hediyelerini takdim ettiler.

Ahmet SENNAROĞLU

Büyükkonuk Belediye Başkanı


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Sennaroğlu'yla ilgili yeni iddialar: "Doğayı katletti, karavancılardan 3 bin ...
Büyükkonuk Belediyesi'nin Kaplıca bölgesinde konumlanmış karavanları çekmek istemesiyle ilgili süreçte yeni iddialar tartışmanın boyutunu büyüttü.
Sennaroğlu yerinden etmek istediği karavancılardan resmi yazıyla para istemiş...
Büyükkonuk Belediyesi'nin Kaplıca bölgesinde konumlanmış karavanları çekmek istemesiyle ilgili tartışma detaylanıyor...
Kaplıca'da kaçak karavanların çekilmesine polis engeli!
Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu , sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Kaplıca bölgesinde kaçak olarak konumlanan karavanları çekmek isteyen belediye ekiplerine polisin müdahale ettiğini beli...