Ana Sayfa >> MEHMETÇİK 24 Temmuz 2014, Perşembe 09:09

Grup Yorum Mehmetçik'te konser verecek

Grup Yorum Mehmetçik'te konser verecekBu yıl 54’üncüsü gerçekleşecek olan Geleneksel Mehmetçik Üzüm Festivali 27 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. 
Paylaş  
75
93
72
0

Kıbrıs Postası - Filiz Seyis

Festival kapsamında Türkiye’nin sevilen guruplarından Grup Yorum, 9 Ağustos gecesi konser verecek. Göreve yeni başlayan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, 54 yıldır yapılan festivalin kalitesini artırmak için büyük çaba sarfettiklerini ve çok kısa bir sürede tüm olanaklarını seferber ederek Grup Yorum ile anlaştıklarını anlatarak, “Önümüzdeki yıllarda festivalimizi daha iyi noktalara getirmeyi, uluslararası pozisyona taşımayı hedefliyoruz” dedi.

27 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan 54. Geleneksel Üzüm Festivali’nde Grup Yorum sahne alacak.

“Festival, festival olmaktan çıkmak üzereydi”

Mehmetçik Belediye Başkanlığı görevinde ilk dönemi olan Cemil Sarıçizmeli, festivale çok önem verdiğinin altını çizerek, “Mehmetçik Festivali, festival olmaktan çıkmak üzereydi. Göreve başladım ve bunu kucağımda buldum. Hazırlanmak için çok kısa süremiz vardı, acilen komite oluşturduk. Festivalin kalitesini artırmak için tüm olanaklarımızı seferber ettik” dedi.

“Festivalimizi uluslararası pozisyona taşımayı hedefliyoruz”

Grup Yorum ile geçmişe dayanan dialoğu bulunduğunu söyleyen Sarıçizmeli, Grup Yorum’dan yardım istediklerini ve çok cüzi bir fiyata anlaştıklarını belirtti.

Sarıçizmeli sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kadar kısa sürede yapabileceğimizin en iyisini yaptık. Önümüzdeki yıllarda daha organize çalışarak, festivalimizi daha kaliteli, daha iyi noktalara getirmeyi, uluslararası pozisyona taşımayı hedefliyoruz.”

54. Geleneksel Üzüm Festivali Programı şöyle:

3 Ağustos: 1. Mehmet Yokuşoğlu Oltayla Balık Avlama Anı Yarışması

6-7 Ağustos: 7. Şeref Öğmen Voleybol Anı Turnuvası

7 Ağustos: Halk Dansları Şöleni

9-10 Ağustos: 6. Harbay Şeren, 2. Ahmet Gözügüzel Plaj Futbol Anı Turnuvası

9 Ağustos: Grup Yorum Konseri

10 Ağustos: Soyhan Bilgeer Konseri


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Mehmetçik İlkokulu öğretmenleri Almanya'da eğitim fuarına katıldı
Önümüzdeki eğitim yılında Monstessori eğitimine başlama hazırlıklarını sürdüren Mehmetçik İlkokulu’ndan bir grup öğretmen, Almanya’da düzenlenen bir eğitim fuarına katıldı ve burada Montessori eğitimi uygulanan bir ok...
Sarıçizmeli'den Demir'e yanıt: "Açıklama, ne kadar önemsediğinin kanıtıdır"
Mehmetçik Belediye Başkanı ve Cittaslow Kuzey Kıbrıs Ağı Koordinatörü Cemil Sarıçizmeli, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir’in Cittaslow Kuzey Kıbrıs ağıyla ilgili açıklamasının yanıltıcı ve eksik olduğu görüşü...
Mehmetçik'te havuza düşen Emir Hüseyin Mirka hayatını kaybetti
Bugün 00:30-08:15 saatleri arasında, Mehmetçik'te sakin Emir Hüseyin Mirka (E-72), Mehmetçik'te faaliyet gösteren Çelebi Garden isimli otelin havuzuna düşerek muhtemelen boğulmak suretiyle yaşamını yitirdi.