Ana Sayfa >> YENÝERENKÖY 27 Ekim 2015, Sal 14:27
Yeni Erenköy Belediyesi çalýþanlarý yarýn Ziyamet kavþaðýnda olacak
Yeni Erenköy Belediyesi çalýþanlarý yarýn Ziyamet kavþaðýnda olacakYenierenköy Belediyesi çalýþanlarý maaþlarýn ödenmemesi gerekçesiyle baþlattýklarý eylemi yarýn Ziyamet kavþaðýnda sürdürecek.
Paylaş  
53
68
52
0

Belediye Emekçileri Sendikasý (BES) Baþkaný Ulus Arpalýklý yaptýðý yazýlý açýklamada, geçmiþ yönetimlerin belediyenin mali yapýsýný iyi yönetememelerinin acýsýný belediye emekçilerinin çekmekte olduðunu ifade etti.

Arpalýklý, Yenierenköy Belediyesi çalýþanlarýnýn 2 aydýr maaþ alamadýklarýný, “yönetim beceriksizliðinin”  yükünün çalýþanlarýn omuzlarýna bindirilmek istendiðini belirtti.

“Bugüne kadar hükümet eden tüm siyasilerimiz, belediyeleri denetlemek yerine seçim için istihdam yeri olarak görmektedirler. Bu anlayýþ da belediyelerimizi batma noktasýna getirmiþtir” diyen Arpalýklý, Yenierenköy Belediyesi’nin de bu anlayýþtan dolayý borç bataðýnda yüzdüðünü ileri sürdü.

Kalýcý bir çözüm üretmesi için hükümeti ivedilikle göreve çaðýran Arpalýklý, yarýn saat 09.30’da Yenierenköy Belediyesi çalýþanlarý ile birlikte Ziyamet kavþaðýnda eylem gerçekleþtireceklerini ve basýn açýklamasý yapacaklarýný bildirdi.

Dün Meclis önünde eylem yapan Yenierenköy Belediyesi çalýþanlarý, bugün de bir günlük uyarý grevi gerçekleþtiriyor.


Bu erie Emoji le Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Gzelyurt Alayky Lapta Alsancak Girne Dikmen atalky Gnyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaky Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnn Yeniboğazii Geitkale Ískele Bykkonuk Mehmetik Yenierenky Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Yenierenköy Belediyesi için seçim yapýlmayacak
Yenierenköy Belediyesi için seçim yapýlmayacak.
Yenierenköy Belediyesi'nin gelirleri giderlerini karþýlayamadý
Yenierenköy Belediyesi’nde uzun süreden beridir aþýlamayan mali kriz istifalarý beraberinde getirdi. Belediye Baþkan Vekili Kadý, 10 Meclis üyesinin istifa dilekçesi ve belediye binasýnýn anahtarlarýný ...
Ýstifa dilekçeleri verildi... Kadý: "Bundan sonrasý Bakanlýðýn sorumlu...
Girdiði mali krizden çýkamayan Yenierenköy Belediyesi’nde dün akþam alýnan istifa kararýnýn ardýndan Mehmet Kadý, Yenierenköy Belediye Baþkan Vekilliðinden istifa dilekçesini, 10 meclis üyesinin isti...