Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 3 Aralık 2015, Perşembe 11:10
Alanlı: "Belediye çalışanlarının yanındayım"
Alanlı: KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı , Yenierenköy Belediyesi çalışanlarını yerinde ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.
Paylaş  
66
57
67
0

Alanlı’nın Yenierenköy Belediyesi’nin içinde bulunduğu durumu değerlendiren yazılı açıklaması şöyle;

Yenierenköy Belediyesi’nin çalışanlarının yanındayız. Uzun süreden beri çalışanların içinde bulunduğu bu sıkıntıları bilmekteyiz. Hükümet edenlerin yanlış politikalar sonucu bugün bu sıkıntıların gündeme geldiğini ve yanlış politikalar yüzünden birçok belediyenin de batma noktasına geldiği ortadadır.

Bu sorunlar çalışanların suçu değildir. Sorunlara köklü çözüm bulunması ve Yenierenköy Belediyesi’nin fazlalık olarak nitelendirilen 20-25 kadar çalışanın da devlet kademelerine aktarılması ile bu sorun çözümlenebilir. Bu uygulama emsal teşkil edecektir. Karpaz bölgesi adanın mağdur bölgesi konumundadır. Emirnameler yüzünden bu bölgeler gelişmemiştir. Hükümet edenlerin bölgeyi tanzim etmesi gerekir. Böylelikle devlet kadrolarına yapılacak 20-25 kişilik aktarma ile bu köklü sorun çözümlenebilir.

Hüseyin Avkıran Alanlı

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yrd


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

7 metrelik teknede 24 mülteci
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli ekipler dün radara takılan ve şüpheli olan Osman 88 isimli tekneye operasyon düzenledi. Yenierenköy açıklarındaki 7 metrelik teknede yaşları 18 ile 45 arası değişen toplam 2...
Yenierenköy açıklarında 7 metrelik bir teknede 24 mülteci bulundu
Yenierenköy açıklarında 24 mülteci bulundu.
Vakıflar'dan Yenierenköy Belediyesi çalışanlarına gıda yardımı
Kıbrıs Vakıflar İdaresi, üç aydır maaş alamayan Yenierenköy Belediyesi çalışanlarına gıda yardımında bulundu.