Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 3 Aralık 2015, Perşembe 11:10
Alanlı: "Belediye çalışanlarının yanındayım"
KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı , Yenierenköy Belediyesi çalışanlarını yerinde ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.
Paylaş  
59
48
57
0

Alanlı’nın Yenierenköy Belediyesi’nin içinde bulunduğu durumu değerlendiren yazılı açıklaması şöyle;

Yenierenköy Belediyesi’nin çalışanlarının yanındayız. Uzun süreden beri çalışanların içinde bulunduğu bu sıkıntıları bilmekteyiz. Hükümet edenlerin yanlış politikalar sonucu bugün bu sıkıntıların gündeme geldiğini ve yanlış politikalar yüzünden birçok belediyenin de batma noktasına geldiği ortadadır.

Bu sorunlar çalışanların suçu değildir. Sorunlara köklü çözüm bulunması ve Yenierenköy Belediyesi’nin fazlalık olarak nitelendirilen 20-25 kadar çalışanın da devlet kademelerine aktarılması ile bu sorun çözümlenebilir. Bu uygulama emsal teşkil edecektir. Karpaz bölgesi adanın mağdur bölgesi konumundadır. Emirnameler yüzünden bu bölgeler gelişmemiştir. Hükümet edenlerin bölgeyi tanzim etmesi gerekir. Böylelikle devlet kadrolarına yapılacak 20-25 kişilik aktarma ile bu köklü sorun çözümlenebilir.

Hüseyin Avkıran Alanlı

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yrd


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Yenierenköy Belediyesi, borçlu vatandaşlara "borç taksitlendirilmesi" çağrısı...
Yenierenköy belediyesi, yayınladığı bildiri ile borçlu olan bölge halkına "borç taksitlendirmesi" konusunda çağrıda bulundu.
Tatilde uyuşturucu tasarrufu poliste bitti
Yenierenköy’de faaliyet gösteren bir otelde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, tasarruflarında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan Tunç Yükler ve Okan Eren tutuklandı.
Yenierenköy'de uyuşturucu, iki kişi tutuklandı
Yenierenköy’de, T.Y.(E-27) ve O.E.’nin (E-30) kaldıkları otel odası ve kullanımlarında bulunan araçta yapılan aramada, yaklaşık 4 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu madde kalı...