Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 23 Aralık 2015, Çarşamba 10:25
Talat: "Ağzı bozuk küfürbazlar"
2'nci Cumhurbaşkanı ve CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, kişisel Sosyal Medya hesabından Yenierenköy Belediyesi ile ilgili Sosyal Medya'dan kendisine yapılan eleştirilerle ilgili açıklamalarda bulundu.
Paylaş  
64
57
62
0

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Talat, kişisel Sosyal Medya hesabından, kendisine ağır eleştiriler yönelten Yenierenköy Belediyesi çalışanlarına “Ağzıbozuk hadsiz küfürbazlara söyleyecek sözüm yok” derken, eleştiri yapanlara da düşüncelerini ifade etti.

Talat'ın Sosyal Medya'da yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

“Yenierenköy Belediyesi ile ilgili söylediklerim genel çerçevesinden kopartılarak, bazı sözcükler cımbızlanarak eleştiri konusu yapılıyor.

Ağzıbozuk hadsiz küfürbazlara söyleyecek sözüm yok, ama eleştirenler için, düşüncelerimi yazılı olarak ifade etme gereği duydum... Erenköy Belediyesi -devlet katkısı dahil- tüm gelirleriyle, çalışanların sadece net maaşlarını ödeyemiyor! Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımları ise hiç yapılamıyor... Neden?

Çünkü ödeyebileceğinin çok üzerinde personel istihdamı yapılmış!.. Borçla maaşlar ödenmiş... Seçim zamanları daha da istihdam yapılmış... Personel sayısı, ihtiyacın iki misli olmuş!.. Borç büyümüş ve borçlanma kapasitesi aşılmış... Belediye artık borçlanamıyor!..

Peki, şimdi bu belediye nasıl kurtulur?.. Ya personel normal sayısına indirilir ya da İçişleri Bakanının planı, yani %5 ile %25 arası kesinti yapılır... Daha başka önlem ve desteklerle -belki- bu gemi yüzdürülür...

Başka ne yapılabilir, bilen varsa söylesin!..

Benim söylediğim şu: Belediye bugünkü durumuyla sürdürülemez! Bazılarının dillendirdiği gibi Belediye Başkanı ve Meclis istifa ederse de Belediye dağılır, kapanır. Çalışanlar da tamamen işsiz kalır... Ben başka birşey söylemedim. Yani bunlar benim görüşlerim ve aslında, uyarılarım... Bunları da geçtiğimiz Cumartesi BES'i ziyaret ederek anlattım...

"Emek en yüce değerdir" demagojilerine gerek yok. Emek, elbette en yüce değerdir, ama bu değer de ödenebilirse anlam kazanır.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Yenierenköy Belediyesi, borçlu vatandaşlara "borç taksitlendirilmesi" çağrısı...
Yenierenköy belediyesi, yayınladığı bildiri ile borçlu olan bölge halkına "borç taksitlendirmesi" konusunda çağrıda bulundu.
Tatilde uyuşturucu tasarrufu poliste bitti
Yenierenköy’de faaliyet gösteren bir otelde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, tasarruflarında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan Tunç Yükler ve Okan Eren tutuklandı.
Yenierenköy'de uyuşturucu, iki kişi tutuklandı
Yenierenköy’de, T.Y.(E-27) ve O.E.’nin (E-30) kaldıkları otel odası ve kullanımlarında bulunan araçta yapılan aramada, yaklaşık 4 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu madde kalı...