Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YENİERENKÖY 23 Aralık 2015, Çarşamba 10:25
banner

Talat: "Ağzı bozuk küfürbazlar"

Talat: Ağzı bozuk küfürbazlar2'nci Cumhurbaşkanı ve CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, kişisel Sosyal Medya hesabından Yenierenköy Belediyesi ile ilgili Sosyal Medya'dan kendisine yapılan eleştirilerle ilgili açıklamalarda bulundu.
Paylaş  
85
88
84
0

Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Talat, kişisel Sosyal Medya hesabından, kendisine ağır eleştiriler yönelten Yenierenköy Belediyesi çalışanlarına “Ağzıbozuk hadsiz küfürbazlara söyleyecek sözüm yok” derken, eleştiri yapanlara da düşüncelerini ifade etti.

Talat'ın Sosyal Medya'da yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

“Yenierenköy Belediyesi ile ilgili söylediklerim genel çerçevesinden kopartılarak, bazı sözcükler cımbızlanarak eleştiri konusu yapılıyor.

Ağzıbozuk hadsiz küfürbazlara söyleyecek sözüm yok, ama eleştirenler için, düşüncelerimi yazılı olarak ifade etme gereği duydum... Erenköy Belediyesi -devlet katkısı dahil- tüm gelirleriyle, çalışanların sadece net maaşlarını ödeyemiyor! Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımları ise hiç yapılamıyor... Neden?

Çünkü ödeyebileceğinin çok üzerinde personel istihdamı yapılmış!.. Borçla maaşlar ödenmiş... Seçim zamanları daha da istihdam yapılmış... Personel sayısı, ihtiyacın iki misli olmuş!.. Borç büyümüş ve borçlanma kapasitesi aşılmış... Belediye artık borçlanamıyor!..

Peki, şimdi bu belediye nasıl kurtulur?.. Ya personel normal sayısına indirilir ya da İçişleri Bakanının planı, yani %5 ile %25 arası kesinti yapılır... Daha başka önlem ve desteklerle -belki- bu gemi yüzdürülür...

Başka ne yapılabilir, bilen varsa söylesin!..

Benim söylediğim şu: Belediye bugünkü durumuyla sürdürülemez! Bazılarının dillendirdiği gibi Belediye Başkanı ve Meclis istifa ederse de Belediye dağılır, kapanır. Çalışanlar da tamamen işsiz kalır... Ben başka birşey söylemedim. Yani bunlar benim görüşlerim ve aslında, uyarılarım... Bunları da geçtiğimiz Cumartesi BES'i ziyaret ederek anlattım...

"Emek en yüce değerdir" demagojilerine gerek yok. Emek, elbette en yüce değerdir, ama bu değer de ödenebilirse anlam kazanır.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"Erenköy İyilik Festivali" düzenlendi
image Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin düzenlediği Erenköy İyilik Festivali hafta sonu Yenierenköy’de kutlandı.
BES'ten Yenierenköy'de eylem uyarısı
image Belediye Emekçileri Sendikası (BES), hükümetin, Yenierenköy Belediyesi ile ilgili bir hafta içinde çözüm önerileri hazırlayıp, görüşme çağrısı yapmaması durumunda Lefkoşa’da eylem düzenlemekten çekinmeyeceğini açıklad...
Yenierenköy Belediyesi çalışanları işbaşı yaptı
image Mali krize girmesinin ardından yöneticileri istifa eden ve kapatılarak anahtarı da İçişleri Bakanlığı’na verilen Yenierenköy Belediyesi’nde çalışanlar, 3 aylık maaşlarının ödenmesiyle dün yeniden işbaşı yaptı.