Ana Sayfa >> DİKMEN 20 Haziran 2014, Cuma 19:10
Çelebi: "Verdiğimiz sözleri tuttuk, gururluyuz"
Dikmen Belediyesi Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Dikmen Başkan adayı Yüksel Çelebi geride kalan 8 yıllık dönemde verdikleri tüm sözleri tuttuklarını, bunun da haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
Paylaş  
30
28
27
0

CTP-BG Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre vCTP-BG Girne İlçesi dün akşam Dikmen köy meydanında Dikmen Belediye Başkan adayı ve belediye meclis üyesi adaylarını Dikmen halkına tanıttı.

Etkinliğe CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, CTP-BG Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, CTP-BG Girne milletvekilleri Ömer Kalyoncu ve Salih İzbul katıldı.

Gecede CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, CTP-BG Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa ve Dikmen Belediyesi Başkanı ve CTP-BG Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Dikmen Belediye meclis üyesi adayları teker teker sahneye çağrıldı ve yıldız rozetleri takıldı.

ERK: “DİKMEN’DE DENK BÜTÇE VAR”

CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Dikmen Belediyesi’nde de diğer CTP-BG’li belediyelerde olduğu gibi denk bütçe olduğunu söyledi.

Kıbrıs Türk halkının yüzde 65’ine CTP-BG’li belediyelerin hizmet verdiğine işaret eden Erk, bu beldelerde gelir-gider dengesi bulunduğunu kaydetti.

CTP-BG’li belediye başkanlarının köyleri kasabaya dönüştürdüğünü ifade eden Erk, tüm bu icraatlar yapılırken belediyenin borç batağına sürüklenmeden yapıldığının altını çizdi.

CTP-BG’li belediye başkanlarının çalışanlarıyla huzurlu ve barış içerisinde olduğunu belirten Erk, “Çalışanların sosyal haklarını ödeyen, halkına başarılı hizmet veren başkanlara sahibiz” diye konuştu.

EMİNAĞA: “SİZLERİ ÖRNEK GÖSTERİYORUZ”

CTP-BG Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, Dikmen aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmasında Girne İlçesi’ne bağlı 6 belediye bulunduğunu ve bu belediyelerden 2 tanesinin CTP-BG’ye ait olduğunu söyledi.

Geriye kalan 4 belediye gittiklerinde Girne ve Dikmen halkını örnek gösterdiklerini ifade etti.

Lapta, Alsancak, Esentepe ve Çatalköy halklarının da “Yıldızlı Belediyeciliği” hakettiklerini ve bunun için 29 Haziran’da sandık başına gideceklerini belirten Eminağa, Girne’de CTP-BG’nin belediye sayısını artıracağına olan inancını belirtti.

ÇELEBİ: “ENGELSİZ KENTLERİN BAŞKENTİ OLACAĞIZ”

Dikmen aday tanıtım töreninde kürsüye çağrılan Dikmen Belediye Başkanı ve CTP-BG Dikmen Başkan adayı Yüksel Çelebi, önümüzdeki dönemde engelli vatandaşlara yönelik yapacakları icraatlarla Dikmen’i engelsiz kentlerin başkenti yapma hedefinde olduklarının altını çizdi.

Dikmen Belediyesi’nin beldesine ve halkının geleceğine hakim bir belediye olduğunu dile getiren Çelebi, halktan büyük güç aldıklarını ifade etti.

Dikmen Belediyesi’nin borçsuz, bütçesi denk yatırımlara, gençleri, yaşlıları, kadınları, çocukları ve beldesinin değerlerini düşünebilen bir belediye olduğuna işaret eden Çelebi, geride kalan 2 dönemde de halka verdikleri sözleri tuttuklarını ve bunun haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Geride bırakılan 8 yılda temel sorunları hallettiklerini vurgulayan Yüksel Çelebi, bu dönemde sosyal belediyecilik anlayışına önem vereceklerinin altını çizdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Dikmen Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı
Dikmen Belediyesi ile Devrimci Genel İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
Gençlik Örgütü Dikmen Ocak Başkanı Emine Kandaz oldu
Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Örgütü Dikmen Ocağı’nın 15. Olağan Kongresi gerçekleştirildi ve başkanlığa Emine Kandaz getirildi.
TDP Dikmen belde örgütü kuruldu
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülkede eğitimden sağlığa, trafikten ekonomiye çok ciddi sorunlar olduğunu, halkın büyük çoğunluğunun fakirleştiğini ancak hükümetin eşitlik ve adaletten yo...