Ana Sayfa >> VADİLİ 31 Mayıs 2012, Perşembe 14:17
Dürüst, Vadili'den gelen heyeti kabul etti
Dürüst, Vadili'den gelen heyeti kabul ettiMilli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan, Vadili İlkokulu Müdürü Mahmut Menteş ve Vadili Belediyesi Herkes İçin Spor Derneği ve bölge ilkokullarından öğrencileri kabul etti.
Paylaş  
52
84
50
0

Meclis Şeref Salonunda yer alan kabulde konuşan Vadili Belediye Başkanı Adahan, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü münasebetiyle düzenlenecek Vadili Belediyesi, Akdoğan, Beyarmudu, Paşaköy, Türkmenköy, İncirli ve Çayönü köylerini kapsayan Çocuk Günü Şöleni’nin bu akşam saat 17.00’de Lefkoşa’daki kortej yürüyüşüyle başlayacağını bildirdi.

Yarın saat 18.00’de Vadili’den başlayacak açılış ve kortej yürüyüşü ile bu akşamki korteje Bakan Dürüst’ü davet eden Adahan, yöreselliği evrenselliğe taşıma ve çağdaş toplum yetiştirme adına Bakanlıkla birlikte Mesarya bölgesini yüceltecek icraatlarda bulunmak istediklerini kaydetti.

DÜRÜST

Eğitim Bakanı Kemal Dürüst de Vadili Belediyesi, STÖ temsilcileri ve okul temsilcilerini Meclis’te ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, etkinliğin Mesarya’nın sosyal ve kültürel dinamizmine katkı yapacağını ifade etti.

Dürüst, Çocuk Günü Şöleni’nin çocukların kardeşlik duygularının gelişmesi, kaynaşması ve sosyalleşmesini sağlayacağını da kaydederek, 7 Haziran’da Esentepe’de atılacak spor salonu temelinin ardından, Vadili’ye de 5-10 gün içerisinde spor salonu temeli atılacağını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti ve dünyadaki çocukların gününü de kutlayan Bakan Dürüst, KKTC’de geleceği emanet alacak çocukların çok çalışması gerektiğini, ileride devleti yönetecek ve yeni nesillerin geleceğini hazırlayacak olanların bugünkü çocukları olduğunu ifade etti.

Bakan Dürüst davet aldığı etkinliklere katılmaya çalışacağını da sözlerine ekledi.

TAK


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Vadili ağıllar bölgesinde hayvan hırsızlığı
Vadili ağıllar bölgesinde Hüseyin Gürçağlar’a ait ağıl içerisinden, 13-14 Ocak tarihleri arasında 10 koyun, 1 keçi ve 3 kuzu, Paşaköy ağıllar bölgesinde buluna Yunus Özer’e ait ağıldan ise 1 keçi ve 5 koyunu çalındığı...
Vadili'de trafik kazası... 4 kişi yaralandı...
Vadili'de bugün öğleden sonra gerçekleşen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Vadili'de evinde gümrüksüz 823 paket sigara bulunan kişi hakkında yasal işlem...
Evinde gümrüksüz 823 paket sigara bulunan H.K.(E-41) hakkında yasal işlem başlatıldı.