Ana Sayfa >> VADİLİ 18 Temmuz 2012, Çarşamba 11:29
Atun, Vadili'de incelemelerde bulundu
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Vadili’de yapımına devam edilen Küçük Esnaf ve Sanayi Sitesi ile Vadili Futbol sahasındaki çalışmaları yerinde inceledi.
Paylaş  
51
63
47
0

Bakan Atun, tamamlanmasının ardından bölgenin kalkınmasına önemli bir etken olacağını düşündüğü Vadili Küçük Esnaf ve Sanayi Sitesinin altyapı çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlandığını ve kısa sürede büyük ilerleme kaydedildiğini söyledi. Atun, sitenin şu anda elektrik,su ve telefon altyapısının tamamandığını,parsel yollarının açıldığını belirtti.Sitenin ÇED raporunun da tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Atun, site içerisinde kirli sanayiye izin vermeyeceklerini söyledi.. Sitede yer almak isteyenlerin geçtiğimiz yıldan itibaren Ekonomi ve Enerji Bakanlığına bağlı Sanayi Dairesine müracaatlarının başladığını ve halen devam ettiğini vurgulayan Atun,ilgili paydaşların da katılımıyla oluşturulan komisyonun müraacatları en iyi şekilde değerlendireceğini belirtti. 

Sunat Atun, Vadili’deki incelemeleri sırasında yenilenme çalışmalarına devam edilen Vadili Stadyumunu da ziyaret ederek yetkililerden sahanın son durumu hakkında bilgi aldı. Yeni sezon öncesi sahadaki çalışmaların hız kazandığını görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Atun, sahanın yeni haliyle bölge takımlarına büyük katkısı olcağını vurguladı.

Bakan Atun’a Vadili’deki ziyaretleri sırasında Belediye Başkanı Mehmet Adahan ve Belediye Meclis Üyesi Eriş Çoban da  eşlik etti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Vadili'de evinde gümrüksüz 823 paket sigara bulunan kişi hakkında yasal işlem...
Evinde gümrüksüz 823 paket sigara bulunan H.K.(E-41) hakkında yasal işlem başlatıldı.