Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GEÇİTKALE 14 Ocak 2013, Pazartesi 12:28
banner

"Babamın mezarını açın"

Babamın mezarını açın33 yıl önce kaybettiği babasının kafatasının çalındığı yönündeki iddialar üzerine uyku uyuyamaz hale gelen Geçitkaleli Osman Yaramaz, hükümete çağrı yaptı: “Mezarı açın”
Paylaş  
38
69
41
0

Kıbrıs Gazetesi - Sedef BOŞNAK

Geçitkale’de yaşayan 54 yaşındaki Osman Yaramaz, 33 yıl önce kaybettiği babası Mehmet Ahmet’in mezarının, belediye başkanı Kıvanç Buhara’nın talimatıyla açtırıldığı ve kafatasının çalındığı yönündeki iddialardan sonra uyku uyuyamaz hale geldiklerini söyledi.
   KIBRIS’a konuşan ve tüyler ürperten bu olayın aydınlığa kavuşturulması için babasına ait mezarın açılmasını isteyen Osman Yaramaz, kafatasının çalındığı yönündeki iddiayı, eski belediye çalışanı Sonuç Kunna’nın ortaya attığını söyledi. 

Yaramaz “Biz aile olarak bu iddiayı ciddiye alıyoruz ve babamızın mezarının açılarak, olayın aydınlığa kavuşmasını bekliyoruz. Hükümet bu konuda haftalardır karar veremiyor. Biz bu kadar zamandır uykusuz kaldık ve derdimizden çatlayacak hale geldik... Eğer hükümet bir karar vermezse mezarı biz açacağız” dedi.

Kardeşi de rahatsız

Hayvan üreticiliği yapan Yaramaz, gerekli araştırmanın yapılmamasından, abisi Hüseyin Yaramaz ve ikiz kardeşi Şener Konur’un da rahatsız olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:
   

“Babamızın mezarı gerçekten açıldı mı bilmek istiyoruz. Başka bir şey düşünemez olduk. Yetkililer, araştırma yapmak için neyi bekliyor? Onlar açmazsa ben açacağım! İlgilenmezlerse, olacaklardan sorumlu değilim. İnsanlar, bize farklı gözle bakmaya başladı. Köydeki birçok kişi mezarın açıldığına, bizim de para alıp sustuğumuza inanıyor. Bıktık artık. Biz kimseyi suçlamıyoruz, suçlu varsa da cezasını çeksin istiyoruz. Gerekli araştırma yapılsın, gerçekler de ortaya çıksın.”

“Ya doğruysa!”
   

Küçük oğlunu trafik kazası sonucu kaybettiğini, bu sebepten mezarlığa sık sık gidemediğini, gittiği zamanlarda da oğlunun kabrini ziyaret edip evine döndüğünü söyleyen Osman Yaramaz, iddialardan sonra, polisin kendisini aradığını belirtti.
   

Yaramaz, polisle mezarlığa gittiklerini, mezarın toprağının yaklaşık 20 santim kadar kabarık olduğunu, mezar taşının yerinde olmadığını gördüklerini ifade etti.
   

Mezar taşı yerine bir blok konulduğunu, bloğun altında da bir teneke olduğunu belirten Yaramaz, şöyle devam etti:
  

“Tüm bunlar bile huzursuz olmama, iddiaların gerçek olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünmeme etken oldu. ‘Para aldınız sesiniz çıkmaz’ diye ileri geri konuşan çok. Bunun yanı sıra başkan, bir kez olsun kapımıza gelmedi. Mersinliğe kapandı, ne belediye ne de işçilerle ilgilenir. Bizimle nasıl ilgilensin?
   

Ülkemizi yönettiğini zanneden hükümet yetkilileri, koltuk kavgasını bıraksın ve vatandaşın sorunuyla ilgilensin. Gariban olduğumuz için mi, kimse yüzümüze bakmıyor. Ya bu mezar gerçekten açılmışsa? Kimsenin mi umurunda değil?”

Özür dilemiş
   İnsanın kanını donduran iddiaları ortaya atan Sonuç Kunna’yla konuştuğunu anlatan Yaramaz, Sonuç Kunna’nın kendisinden özür dilediğini ileri sürdü ve ekledi:
   

“Sonuç Kunna, benden özür diledi. Mezarda yatanın, babam olduğunu bilmediğini söyledi. Sonuç, Kıvanç Buhara’nın talimatıyla, yanına aldığı iki kişiyle mezarlığa gittiğini anlattı. Mezar taşı olmadığından kimsesiz olduğunu düşündükleri mezarı arkadaşından birinin kazdığını, diğerinin de kendilerine gözcülük yaptığını söyledi. Kazılan mezardan tahtaları almış, iskeletteki kafayı çevirip kopartmış ve naylon bir poşete koyup, Buhara’ya teslim etmiş. Buhara da ‘Afferin, oğlum’ diyerek, kendisini anlından öpmüş. Hediye olarak da 15 gün izin vermiş.”
   

Osman Yaramaz, tüm bu söylentilerin araştırılmasını istediğini yineleyerek, yetkilileri göreve çağırdı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tarım Dairesi Geçitkale'deki üreticilere eğitim verdi
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde tarla gününü ve gece eğitimini bu hafta Geçitkale köyünde sürdürdü.
Geçitkaleli üreticilere yarın eğitim verilecek
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde tarla gününü ve gece eğitimini bu hafta Geçitkale köyünde sürdürecek.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarını Geçitkale köyünde sürdürecek
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde tarla gününü ve gece eğitimini bu hafta Geçitkale köyü ile sürdürüyor.