Ana Sayfa >> PAŞAKÖY 8 Ağustos 2014, Cuma 15:39
Paşaköy Asbaşkana emanet
Paşaköy Asbaşkana emanetPaşaköy Belediye başkanı Habil Tülücü bir ay izne ayrılınca Belediye Başkan koltuğuna As başkan Seyit Güneş oturdu.
Paylaş  
167
185
174
0

Bu dönem ilk kez seçimle Asbaşkanlık görevini üstlenen Güneş, bölgedeki çöp sorunlarını aktardı.

Güneş, Ulukışla’da bulunan alana dökülen çöplerden bölge halkının rahatsız olduğunu dile getirdi. Başıboş köpeklerin uğrak yeri haline gelen çöplüğün hem mandıra sahipleri tarafından hem de bölge halkı tarafından rahatsızlık uyandırdığını belirterek, bu köpeklerin mandıralara zarar verdiklerini de iddia etti.

Güneş, vidanjörlerin artıklarını çöplük alana boşalttıklarını ve ortalığa hoş olmayan kokuların yayıldığına dikkatleri çekerek, sürekli olarak bu alandaki çöplerin yakıldığını ortaya çıkan pis kokudan bölge halkının rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Bu bölgede biriken çöplerin acilen Güngör’de bulunan çöplüğe taşınması konusunda başkanın da onayı ile gerekli girişimleri yapacaklarını vurguladı.

Bir ay boyunca belediye olarak bölge halkının sorunlarını dinleyerek başkana aktaracağını belirten Güneş, ‘köylünün derdi geçimdir. Bölgede birçok insan geçimini hayvancılıkla ve çiftçilikle sağlıyor. Bugün bölgemizde en büyük sorun su sorunudur. Maalesef su kuyularındaki sular da nerdeyse kurumuş durumdadır. Kaldı ki taşıma su ile değirmen dönmez. Bir an önce su sorununa acil çözüm bulunmalıdır. Mandıralara tankerle su taşıyoruz ama yine yeterli değildir. Ülkeye gelecek olan sıdan ümitliyiz. Bölgemiz gelecek olan suyla rahatlayacaktır’ dedi.  


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
RSS DİĞER PAŞAKÖY HABERLERİ