Ana Sayfa >> İNÖNÜ 19 Haziran 2011, Pazar 16:50
İnönü'de hafta sonu düzenlenen seminerde 'Bağımlılık' tartışıldı
İnönü’de hafta sonu düzenlenen seminerde ‘Bağımlılık’ tartışıldı.  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Uzamanı Barış Başel tarafından ‘Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım’ başlığı altında anlatılan ‘Bağımlılık’ seminerine, bölge gençleri büyük ilgi gösterdi.
Paylaş  
34
53
31
0

Başel’in görsel cihaz kullanarak konuşmacı olduğu seminerde, gençlerin hayata atılırken karşılaştıkları sorunları ve sigaranın gençler üzerinde yarattığı olumsuzlukları ele aldı.

Soru cevap olarak başlayan seminere, slayt  gösterimi ile görsel zenginlik katıldı.
Sosyal Hizmetler Uzmanı Barış Başel, sigara ve buna benzer maddelerin zararlarını gençlerle karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak anlattığı seminerde, bu maddelerin içerikleri hakkında bilgi verdi.

Sigara içmenin; "intihar etmenin en yavaş ve pahalı şekli" olduğunu anlatan Başel, sigaranın içinde bulunan birçok zararlı maddeyi slâyt eşliğinde öğrencilere gösterdi.  Sigaranın insan sağlığına olumsuz etkilerini de örneklerle ve resimlerle gençlere anlatan Başel, sigaranın insanda yarattığı hastalıklara da değindi.

Zararlı maddelerin bir kez bile denenmemesi gerektiğini söyleyerek, bunun geriye dönülmez sonuçlara neden olacağına işaret eden Başel, gençlerin bu sebeple zararlı ve bağımlılık yapan maddelere her zaman "hayır" demeleri gerektiğini vurguladı.

Başel, çiçek takdim eden Nermin Sunisioğluları’a böylesine bir organizasyonu aracı olup gerçekleştirdiği için teşekkür etti.

Gençlerin ilgi ile izlediği ‘Bağımlılık’ seminerinin konuşmacısı Başel, bir saatlik bir programın ardından seminere katılarak ilgi ile dinleyen gençlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Mesarya ajans


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Öncü'nün şikayeti üzerine belediye hesapları incelemeye alındı
İnönü Belediye Başkanı Ali Öncü, bir ihbar üzerine, “belediyenin bilgisayarları aracılığıyla muhasebe sisteminde farklı tarih ve zamanlarda yine farklı kullanıcı isimleriyle doğru olmayan işlemler yapıldığının” ortaya...
İnönü şehitleri anıldı
Mağusa Limanı’ndaki işlerine giderken 12 Temmuz 1958’de otobüslerinin önü kesilerek şehit edilen 5 İnönülü ile milli mücadele yıllarında yine bu köyden şehit olanlar düzenlenen törenle anıldı.