Ana Sayfa >> SERDARLI 17 Haziran 2014, Salı 14:29

DP Ulusal Güçler Serdarlı Belediye Başkan adayı Özel Pınardan'dan halk toplantısı

DP Ulusal Güçler Serdarlı Belediye Başkan adayı Özel Pınardan'dan halk toplantısıDemokrat Parti Ulusal Güçler Serdarlı Belediye Başkan adayı Özel Pınardan, Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte Pınarlı Köyü’nde halk toplantısı gerçekleştirdi, seçildiği takdirde hayata geçireceği projeleri slâyt gösterisi olarak sundu.
Paylaş  
71
89
71
0

Belediyeye bağlı her bölge için ayrı ayrı projeleri olduğuna dikkati çeken Pınardan özellikle Pınarlı için hayata geçireceği projeleri köylülerle paylaştı.

“GENÇLERİN KÖYDEN GÖÇÜNÜ ENGELLEYECEK, KIRSAL KESİM ARSALARI”

DP Ulusal Güçler Serdarlı Belediye Başkan adayı; “Pınarlı köyümüzde, gençliğimizin köyden göçünü engelleyecek kırsal kesim arsaları ile ilgili projelerimiz hazırlanmaktadır” dedi.

“KÖY KADIN KURSU, GENÇLİK MERKEZİ”

Köy Kadın Kursu ve Gençlik Merkezi’ni de hayata geçireceklerinin altını çizen Pınardan; “Benim de eğitim gördüğüm köy ilkokul binası 1994 yılında beridir atıl durumda olduğundan bina kullanılmaz haldedir. Bu binanın tamiratı yapılıp köy kadın kursu binası yanında, gençlik merkezi olarak da köy halkının kullanımına sunmak amacındayız” diye konuştu.

“TARİHİ MEZARLARIN VE SU SARNIÇLARININ RESTORE EDİLEREK TURİZME KAVUŞTURILMASI”

Pınarlı’yı Lefkoşa- İskele anayoluna bağlayan ve mezarlık ile ağılar yolu olarak da kullanılan yolun, ilk etapta sağlıklı bir şekilde kullanılabilir duruma gelmesi için altyapısının tamamlanması, ikinci etapta da asfaltlanması için gerekli projeleri hazırladıklarını de dile getiren DP Ulusal Güçler Serdarlı Belediye Başkan adayı Özel Pınardan ayrıca, köyde bulunan tarihi mezarların ve tarihi su sarnıcının restorasyonunun da yapılarak hem bölgemiz, hem de ülke turizmine sunacaklarını sözlerine ekledi.

Ziyaret ettiği her yerde anlattığı projeleri ile takdir toplayan DP Ulusal Güçler Serdarlı Belediye Başkan adayı Özel Pınardan ve ekibine, Pınarlı köy halkı da yoğun ilgi göstererek, destek verdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Özgürgün: "Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda kökleşmesi için gereken, gecik...
Serdarlı ve Görneç’te kırsal kesim arsası almaya hak kazananlara belgeleri Serdarlı’da düzenlenen törenle verildi.
Serdarlı'nın kurtuluşu törenle kutlandı
Serdarlı’nın 43’üncü kurtuluş yıldönümü kapsamında, Serdarlı’da tören düzenledi.
Trafik Eğitim Parkı ile ilkokullarda eğitimlere devam ediliyor
Polis Genel Müdürlüğüne bağlı gezici trafik eğitim aracıyla, 2016-2017 Eğitim yılı programı çerçevesinde trafik eğitimlerine bugün Serhatköy İlkokulunda devam edildi.