Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SERDARLI 25 Haziran 2014, Çarşamba 18:16
banner

Karagözlü: "Kuzey Mesarya'ya yeni bir vizyon getireceğiz"

Karagözlü: Kuzey Mesarya'ya yeni bir vizyon getireceğizSerdarlı Bağımsız Belediye Başkan Adayı Vijdan Karagözlü seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde ve artan bir tempoyla sürdürüyor.
Paylaş  
67
75
68
0

Vijdan Karagözlü’nün Seçim Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre yurttaşlarla buluşarak sorunları dinleyen, görüş ve önerilerini alan Karagözlü, kendisine yetki verilmesi halinde hayata geçirmeyi planladığı projeler hakkında bilgiler verdi, projelerini içeren seçim bildirgesini dağıttı.

Vijdan Karagözlü’nün geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği seçim çalışmasına TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ile kadınlar da katılarak destek belirtti.

Bölgenin sıkıntılarını çözmek, bölge halkına hak ettiği beledi hizmetleri sunmak, ve Belediye’ye yeni bir vizyon kazandırmak hedefi ile yola çıktığını belirten Karagözlü, hedefinin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı sunmak, planlı gelişim ile yaşanabilir yerleşim birimleri oluşturmak, bölge gençlerine konut gelişim yerleri hazırlamak, kültür, sanat ve sportif etkinlikleri yaygınlaştırmak, bölgedeki tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkarak, turizme yönelik stratejiler belirlemek, yerleşim yerlerini engelsiz yaşama adapte etmek, planlı, düzenli yeşil alanlar, eğiticipark ve oyun alanları ve piknik alanları yaratmak ve bölge halkına, imkanlar dahilinde olabilecek en yaygın düzeyde kaliteli hizmet sunmak olduğunu açıkladı.

Bölgede su sorunu, çöp toplama ve imha şekli, ağıl sorunları, sağlıksız bir çevre,  alt yapı sorunları, yetersiz park ve çocuk oyun alanları, yaşlılara yönelik hizmet eksikliği, Spor Kulüplerinin sıkıntıları,  sosyal kültürel ve sportifaktiviteler için altyapı yetersizlikleri bulunduğuna dikkat çeken Karagözlü, bu sorunlara çözüm üretmesi gereken Belediye’nin yapısının ise içler acısı olduğunu vurguladı.

Belediye Meclis toplantılarının halka açık yapılması, Belediyenin şeffaf ve hesap verebilir bir yapıya sahip olması için ne gerekiyorsa yapılacağını kaydeden Karagözlü, “Kuzey Mesarya’ya yeni bir vizyon getireceğiz” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Serdarlı'da feci kaza: Çağlar Mintaş hayatını kaybetti
image Yeniceköy ile Serdarlı arasındaki yolda meydana gelen trafik kazasında, LT 795 plakalı salon araç, kamyonla yüz yüze çarpışarak altına girdi.
Akıncı: "16 Nisan'da gündem, asıl konuşulması gerekenler olacak"
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 16 Nisan’da Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’le bir araya gelecekleri yemekteki gündemin “asıl konuşulması gerekenler” olacağını söyledi.
Akıncı: "Kıbrıs Türk kimliğini bu topraklarda yaşatmak bizim için hayati önem...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Kıbrıs Türk insanı yüzyıllar içinde oluşturduğu kendine özgü Kıbrıs Türk kimliğini bu topraklarda yaşatmak, sürdürmek bizim için hayati öneme sahiptir” dedi.