Ana Sayfa >> SERDARLI 11 Nisan 2012, Çarşamba 10:53
'İsmail Savalaş Koruluğu' 1200 fidanla hayat buldu
Şht. Zekâ Çorba Ortaokulu, Okul Aile Birliği ve Serdarlı Belediyesi tarafından fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi.
Paylaş  
41
44
29
0

‘Terpis’ adlı bölgeye Çam, Selvi ve Harnup olmak üzere 1200 adet fidan doğa kazandırıldı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Orman Dairesi Müdürü İrfan Tansel Demir, Serdarlı Belediye başkanı Mehmet Kerimoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen etkinliğe bölge halkı da büyük ilgi gösterdi. Bakan Amcaoğlu öğrencilerle fidan dikerek onlara sohbet etme imkânı buldu.

Fidan dikiminin gerçekleştiği bölgeye Şht Zeka Çorba Ortaokulu’nun kurucusu olan İsmail Savalaş’ın adı verildi.

Kerimoğlu fidan dikimi esnasında yaptığı konuşmada böyle bir etkinliğe öncülük ederek bölgeye 1200 fidan kazandırılmasını sağlayan Okul Aile Birliği’ne, öğretmenlere, velilere, bölge halkına ve kendilerini fidan dikimi esnasında yalnız bırakmayan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’na ve etkinliğin sonuna katılan ve fidanların sulanabilmesi için damla sulama sisteminin kurulmasına katkı koyacaklarının sözünü aldığı Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner’e teşekkür etti.
 
Etkinliğe Şht Zekâ Çorba Ortaokulu’nun öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra Şht Salih Terzi İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri, Serdarlı İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri, Serdarlı Belediyesi personeli, okul Aile Birliği, veliler ve bölge halkı katıldı.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Serdarlı'nın kurtuluşu törenle kutlandı
Serdarlı’nın 43’üncü kurtuluş yıldönümü kapsamında, Serdarlı’da tören düzenledi.
Trafik Eğitim Parkı ile ilkokullarda eğitimlere devam ediliyor
Polis Genel Müdürlüğüne bağlı gezici trafik eğitim aracıyla, 2016-2017 Eğitim yılı programı çerçevesinde trafik eğitimlerine bugün Serhatköy İlkokulunda devam edildi.
"Önce Kadın" üyeleri Serdarlı Sestaları 5. Bahar Şenliği'ndeydi
Telsim, Önce Kadın projesiyle, kadınların emeklerini görünür kılmaya devam ederek, Kıbrıs kültürünü yansıtan etkinliklere destek sunmaya devam ediyor.