Ana Sayfa >> SERDARLI 30 Kasım 2012, Cuma 14:37
KTÖS: "Serdarlı'daki maçta bir öğrencinin ayağı kırıldı, Bakanlık sınıfta kaldı"
KTÖS: Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), dün Serdarlı’daki sahada ilkokullar arası futbol mücadelesi sırasında bir öğrencinin ciddi sakatlık geçirdiğini bildirerek, Eğitim Bakanlığı’nı ve Sağlık Bakanlığı’nı ilgisizlik ve ciddiyetsizlikle suçladı.
Paylaş  
43
50
42
1

Ayağı kırılan bir öğrencinin kucakta taşınarak hastaneye ulaştırıldığını belirten sendika, hükümetin ve Eğitim Bakanlığı’nın sınıfta kaldığını savundu.

BAYBORA: “BAKANLIK İLGİSİZ”

KTÖS Genel Saymanı Mustafa Baybora, yazılı açıklamasında Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı spor etkinliklerine ilgisiz olmakla eleştirerek, ilkokullar arası spor etkinliklerinin sağlıksız ortamlarda yapılmak zorunda kaldığını bildirdi.

Baybora, çocukların sağlık önlemlerini almayan Eğitim Bakanlığı’nın topu öğretmenlere atan uygulamalarla bu etkinliklere devam ettiğini savundu.

Dün Serdarlı futbol sahasında Gönendere Şehit Salih Terzi ve İnönü İlkokulları futbol takımlarının mücadelesi sırasında bir çocuğun ayağının kırıldığını belirten ve olay sonrası yaşananları “ibret verici” diye nitelendiren Baybora, sahada sağlık personeli bulunmadığını, Serdarlı Sağlık Ocağı’nın da telefonlara cevap vermediğini bildirdi ve bunun Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarının acizliğini gösterdiğini öne sürdü.

Baybora, öğretmenlerin özverisi ile bugüne dek yapılan okul sporlarında Eğitim Bakanlığı’nın ciddiyetsiz tavrının kabul edilemez boyutlara ulaştığını kaydetti.

TAK


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Aralık 2012, Cumartesi
O Özdeş         - Mağusa.
Dünyanın her ülkesinde bu görevleri ilgili okulların öğretmenleri yapar. Yoksa Sn sendika başkanının demecini yanlış mı anladım?

Özgürgün: "Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda kökleşmesi için gereken, gecik...
Serdarlı ve Görneç’te kırsal kesim arsası almaya hak kazananlara belgeleri Serdarlı’da düzenlenen törenle verildi.
Serdarlı'nın kurtuluşu törenle kutlandı
Serdarlı’nın 43’üncü kurtuluş yıldönümü kapsamında, Serdarlı’da tören düzenledi.