Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SERDARLI 30 Kasım 2012, Cuma 14:37
banner

KTÖS: "Serdarlı'daki maçta bir öğrencinin ayağı kırıldı, Bakanlık sınıfta kaldı"

KTÖS: Serdarlı'daki maçta bir öğrencinin ayağı kırıldı, Bakanlık sınıfta kaldıKıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), dün Serdarlı’daki sahada ilkokullar arası futbol mücadelesi sırasında bir öğrencinin ciddi sakatlık geçirdiğini bildirerek, Eğitim Bakanlığı’nı ve Sağlık Bakanlığı’nı ilgisizlik ve ciddiyetsizlikle suçladı.
Paylaş  
50
57
46
1

Ayağı kırılan bir öğrencinin kucakta taşınarak hastaneye ulaştırıldığını belirten sendika, hükümetin ve Eğitim Bakanlığı’nın sınıfta kaldığını savundu.

BAYBORA: “BAKANLIK İLGİSİZ”

KTÖS Genel Saymanı Mustafa Baybora, yazılı açıklamasında Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı spor etkinliklerine ilgisiz olmakla eleştirerek, ilkokullar arası spor etkinliklerinin sağlıksız ortamlarda yapılmak zorunda kaldığını bildirdi.

Baybora, çocukların sağlık önlemlerini almayan Eğitim Bakanlığı’nın topu öğretmenlere atan uygulamalarla bu etkinliklere devam ettiğini savundu.

Dün Serdarlı futbol sahasında Gönendere Şehit Salih Terzi ve İnönü İlkokulları futbol takımlarının mücadelesi sırasında bir çocuğun ayağının kırıldığını belirten ve olay sonrası yaşananları “ibret verici” diye nitelendiren Baybora, sahada sağlık personeli bulunmadığını, Serdarlı Sağlık Ocağı’nın da telefonlara cevap vermediğini bildirdi ve bunun Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarının acizliğini gösterdiğini öne sürdü.

Baybora, öğretmenlerin özverisi ile bugüne dek yapılan okul sporlarında Eğitim Bakanlığı’nın ciddiyetsiz tavrının kabul edilemez boyutlara ulaştığını kaydetti.

TAK


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Aralık 2012, Cumartesi
O Özdeş         - Mağusa.
Dünyanın her ülkesinde bu görevleri ilgili okulların öğretmenleri yapar. Yoksa Sn sendika başkanının demecini yanlış mı anladım?

banner
banner
banner
banner
banner

Serdarlı'da feci kaza: Çağlar Mintaş hayatını kaybetti
image Yeniceköy ile Serdarlı arasındaki yolda meydana gelen trafik kazasında, LT 795 plakalı salon araç, kamyonla yüz yüze çarpışarak altına girdi.
Akıncı: "16 Nisan'da gündem, asıl konuşulması gerekenler olacak"
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 16 Nisan’da Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’le bir araya gelecekleri yemekteki gündemin “asıl konuşulması gerekenler” olacağını söyledi.
Akıncı: "Kıbrıs Türk kimliğini bu topraklarda yaşatmak bizim için hayati önem...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Kıbrıs Türk insanı yüzyıllar içinde oluşturduğu kendine özgü Kıbrıs Türk kimliğini bu topraklarda yaşatmak, sürdürmek bizim için hayati öneme sahiptir” dedi.