Ana Sayfa >> YENİBOĞAZİÇİ 1 Temmuz 2015, Çarşamba 12:24
Dinçyürek'ten Yeniboğaziçi Belediyesine ziyaret...
Dinçyürek'ten Yeniboğaziçi Belediyesine ziyaret...Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek, Yeniboğaziçi'nde yapılan çalışmalar sonucu çıkacak yeni kaynaklarla bölgede yaşanan su sıkıntısının kısa sürede çözüleceğini söyledi.
Paylaş  
68
90
68
1

Bakan Dinçyürek, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir'i makamında ziyaret ederek Belediyenin, Bakanlığına bağlı daireleri ilgilendiren sorunları konusunda görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrası açıklama yapan Bakan Dinçyürek, daha önceden Başkan Katip Demir ile istişare içerisinde olduklarını ve bu kapsamda Salamis yolunun deniz cephesinde olan konutlarda yaşanan su sorununun altyapı eksikliklerini giderme adına, projeyi çıkarıp kaynak bloke ettirdiklerini ve bu hafta ihaleye çıkılacağını söyledi.

İhale sonrası yapılacak çalışmayla birlikte bu bölgede yıllardır yaşanan ve çözülmeyen bir sorunu ortadan kaldırmış olacaklarını ifade eden Dinçyürek, Belediyenin de kendine ait çalışmaları gerçekleştirmesinin ardından su tedarikinin sağlanmış olacağını belirtti.

Bakan Dinçyürek, bunun yanısıra yaz dönemi olması nedeniyle Yeniboğaziçi Belediye sınırları içerisinde yaşanan su ihtiyacının giderilmesi adına ek su kaynağı yaratılması için de çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bu kapsamda Jeoloji ve Maden dairesinin bölgede çalışmalar gerçekleştirdiğini vurgulayan Dinçyürek, yeni kaynağın bulunması halinde çok kısa bir süre içerisinde vatandaşın kullanımına sunulacağını ve vatandaşın yaz aylarını sorunsuz geçirmesinin sağlanacağını belirtti.

Başkan Demir'e Bakanlıkla yaptığı işbirliği nedeniyle teşekkür eden Dinçyürek, Belediye ile önümüzdeki dönemde de yeni çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir de konuşmasında bölgede yaşanan en büyük sıkıntılardan birinin su sıkıntısı olduğunu vurgulayarak Bakan Dinçyürek'in yapmış olduğu girişimlerin bu sıkıntının çözülmesinde önemli bir rahatlama getireceğini söyledi.

Salamis yolu bölgesindeki konutlarda yaşanan su sıkıntısının da Bakan Dinçyürek'in girişimleriyle sonuçlandırıldığını belirten Demir, yapılan işbirliği nedeniyle teşekkür etti.

Görüşme sonrasında Bakan Dinçyürek ve Başkan Demir, Yeniboğaziçi Belediyesi Parkında incemelerde bulundu.

Dinçyürek'in ziyaretinde Özel Kalem Müdürü Aşkın Doygunel de hazır bulundu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Temmuz 2015, Çarşamba
londralı         - londra
hakan dinçyürek geldiği günden itibaren bir şey yaptıgını zanneder zaten az kaldı gidecektir.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Demir: "Cittaslow ağının dünkü Genel Kurulu geç...
Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir, Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı’nın dün yapılan genel kurulunun geçerli olmadığını savundu.
Alaniçi köyündeki asbest borular değişiyor
Yeniboğaziçi Belediyesine bağlı Alaniçi köyündeki sürekli sorun çıkartan ve asbest olan boruların değişimine başlandı.
Uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı
Yeniboğaziçi Bedi’s Piknik alanında 2 kişi sentetik cannabinoid türü uyuşturucu kullanırken yakalandı.