Ana Sayfa >> YENİBOĞAZİÇİ 12 Ağustos 2011, Cuma 15:00
Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali, 12 - 21 Ağustos'ta yapılıyor
Yeniboğaziçi Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali 12-21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.
Paylaş  
39
53
34
0

Festivalin kültür sanat etkinlikleri kapsamında yer alacak konserlerde ağırlıklı olarak Kıbrıslı Türk sanatçılara yer veriliyor.
Festival kapsamında12-16 Ağustos tarihleri arasında yer alan 4. Uluslar arası Aysergi Karikatürcüler Buluşması’na ise KKTC, Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’dan 10 karikatürist katılacak.

Festival 12 Ağustos akşamı saat 19.00’daki kortejin ardından saat 20.30’daki açılış töreniyle başlayacak. Törenin ardından Güney Kıbrıs’taki Boğaziçi (Aytotoro) ile Mormenekçe ve Yıldırım köylerini içeren siyah beyaz nostaljik fotoğraflardan oluşan sergi ve 5 sanatçıya ait resim sergisinin açılışı gerçekleştirilecek.  Açılış gecesinde ayrıca iki toplumlu dans grubu DANCE FOR PEACE ve Yeniboğaziçi Halk Dansları Topluluğu sahne alacak.  Kıbrıs’ta unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin canlandırması yapılacak.

Saat 21.00’de ise 4. Uluslar arası Aysergi Pulya Karikatürcüler Buluşması Karikatür Ustaları Sergisi’nin açılışı gerçekleştirilecek.

Festival kapsamında Kıbrıslı Türk müzisyenler ağırlıklı olarak sahne alacak. Sancılı İnek, Grup Hoşgörü, Dirty Beat gibi gruplar konser verecek. Ayrıca Ayhan Başkal, İnanç Eyüboğlu, Kurultay Akbay, Mustafa Alkapon ve KA Band’ın katılımlarıyla Kıbrıslı Müzisyenler Gecesi düzenlenecek. Yeniboğaziçi Belediyesi Türk Müziği Korosu da konser verecek.

Konserler çerçevesinde Türkiye’den ise Edip Akbayram ile Grup 84 sahne alacak.

İlke Susuzlu’nun “Bir Okkaya Bir Önge” isimli tiyatro oyunu festival kapsamında tiyatro severlerle buluşacak. Dance Of Cyprus da “Afrodit Adası ve Biz” gösterisini sergileyecek.

Festival çerçevesinde ayrıca futbol ve su sporları aktiviteleri, ses yarışmaları ve defileler de gerçekleştirilecek.

Festival alanında gerçekleştirilecek tüm etkinlikler halka açık ve ücretsiz olacak.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı
Yeniboğaziçi Bedi’s Piknik alanında 2 kişi sentetik cannabinoid türü uyuşturucu kullanırken yakalandı.
9. Pulya Festivali'nde dün gece Kıbrıs Gecesi düzenlendi
9. Pulya Festivali kapsamında dün akşam gerçekleştirilen Kıbrıs Gecesi yapıldı.
Yeniboğaziçi 9. Pulya Festivali tüm hızı ile devam ediyor
Yeniboğaziçi 9. Pulya festivali tüm hızı ile devam ediyor.