Ana Sayfa >> YENİBOĞAZİÇİ 3 Şubat 2013, Pazar 14:18
"Yeniboğaziçi Belediyesi Yavaş Şehir Hareketi" tanıtım etkinliği düzenliyor
Çağımızın hastalığı olan hızlı yaşama alternatif olarak dünyada gelişen felsefesi ile yeni bir akım haline gelen CITTASLOW yani YAVAŞ ŞEHİR Birliğine üye olmak üzere Yeniboğaziçi Belediyesi bünyesinde kurulan YENİBOĞAZİÇİ BELEDİYESİ YAVAŞ ŞEHİR HAREKETİ halka yönelik ilk çalışmasını 6 Şubat Çarşamba günü gerçekleştiriyor.
Paylaş  
32
37
29
0

Slow food kapsamında bünyesinde barındırdığı kadın birliklerininin de desteği ile unutulmuş,yerel ve geleneksel tatlarımızı yeniden sofralarımıza, restoranlarımıza kazandırarak bölge kadınlarına üretim ve maddi kazanç kapısı açmayı da hedefleyen hareket etkinliğinde yerel tatları ziyaretçiler ile buluşturacak.

6 Şubat 2013 tarihinde saat 11:00-15:00 saatleri arasında Yeniboğaziçi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe Türkiyenin ilk yavaş şehir ünvanını alan Seferihisar'ın Belediye Başkanı M. Tunç Soyer de katılarak çalışmalara katkı sağlayacak.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Başkan Demir: "Akova, Alaniçi ile Mormenekşe, Yeniboğaziçi'nde vatandaş asbes...
Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir bugün basın toplantısı düzenledi.
Hayvan üreticilerinin çilesi bitmiyor
Yeniboğaziçi’nde küçükbaş hayvan üreticileri, mandıralarını jeneratörle aydınlatıp, hayvanlarına tankerlerle su taşıyor. Mandıraların yolu kışın çamurdan, yazın toz topraktan geçilmiyor.
Dikkat elektrik kesintisi var!
Orta gerilim hattı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Yeniboğaziçi okullar yolu ve civarındaki konut ve tesislere bugün yaklaşık 8 saat elektrik enerjisi verilemeyecek.