Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Nisan 2013, Salı 11:17
DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nden uluslararası başarı
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Omid Kalantar 2013 Avustralya Poster Bienali’nde finalist oldu.

Her yıl Avustralya’da düzenlenen ve eski adıyla AGDA Poster Yarışması olarak bilinen yarışma bu yıl Avustralya Poster Bienali’ne dönüştürülmüş yeni adıyla gerçekleştiriliyor. UNICEF ile işbirliğinde gerçekleştirilen 2013 Avustralya Poster Bienali bu yılki teması sosyal bir duyarlılık kousu olan “A mother’s life is precious” (Annenin Yaşamı Değerlidir) olarak belirlendi.

Yerkürenin heryanına katılım çağrısında bulunulduğu açıklanan bienal manifestosunda tasarımcılardan anne ve annelik kavramını diledikleri açıdan ele alarak posterler üretmeleri istendi. Avustralya Poster Bienali format olarak ideolojik konuları ele alan bir poster aktivitesi olarak kendini tanımlamakta ve tasarımcılara görsel iletişim tasarımı bağlamında yeni bakış açılarıyla yeni fikirler ve teknikler keşfetme ortamı hazırlamaktadır.

50 dolayında ülkeden 1000’lerce poster tasarımı arasından Omid Kalantar’ın ‘Mother's Cocoon’ (Annenin Kozası) isimli poster tasarımı 2 Mayıs 2013’te Melbourne’de bienal açılış sergisinde yerini alacak. 


Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

Tabipleri Birliği, Dr. Necdet Himmet Ünel'i anacak
Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, 7 Nisan’da vefat eden birliğin kurucu üyelerinden Dr. Necdet Himmet Ünel için yarın anma toplantısı düzenliyor.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'ndan sosyal sorumluluk girişimleri devam ediyor
ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun sosyal sorumluluk girişimleri bağlamında geçtiğimiz yıl başlayan Güneşi Uyandıralım Projesi’nin resmi açılışı 23 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 16.00’da yapılacak. Güneşi Uyandıralım Proje...
Senfoni Orkestrası Yasası'nın bütünü onaylandı!
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, yasama göreviyle yaptığı bugünkü toplantısında, Cumhuriyet Meclisi İç Tüzüğü’nü görüşüyor.