Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Nisan 2013, Salı 11:17
DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nden uluslararası başarı
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Omid Kalantar 2013 Avustralya Poster Bienali’nde finalist oldu.

Her yıl Avustralya’da düzenlenen ve eski adıyla AGDA Poster Yarışması olarak bilinen yarışma bu yıl Avustralya Poster Bienali’ne dönüştürülmüş yeni adıyla gerçekleştiriliyor. UNICEF ile işbirliğinde gerçekleştirilen 2013 Avustralya Poster Bienali bu yılki teması sosyal bir duyarlılık kousu olan “A mother’s life is precious” (Annenin Yaşamı Değerlidir) olarak belirlendi.

Yerkürenin heryanına katılım çağrısında bulunulduğu açıklanan bienal manifestosunda tasarımcılardan anne ve annelik kavramını diledikleri açıdan ele alarak posterler üretmeleri istendi. Avustralya Poster Bienali format olarak ideolojik konuları ele alan bir poster aktivitesi olarak kendini tanımlamakta ve tasarımcılara görsel iletişim tasarımı bağlamında yeni bakış açılarıyla yeni fikirler ve teknikler keşfetme ortamı hazırlamaktadır.

50 dolayında ülkeden 1000’lerce poster tasarımı arasından Omid Kalantar’ın ‘Mother's Cocoon’ (Annenin Kozası) isimli poster tasarımı 2 Mayıs 2013’te Melbourne’de bienal açılış sergisinde yerini alacak. 


Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

Cumhurbaşkanı Eroğlu KKTC'ye döndü
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Antalya Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün davetlisi olarak dün gittiği Kemer’deki temaslarını tamamlayarak bugün saat 13.45’te yurda döndü.
"Lefkoşa Ekonomik Forumu" İstanbul'da toplandı
Kuzey ve Güney Kıbrıs ile Türkiye ve Yunanistan’daki ticaret ve sanayi odalarının katılımıyla bu yıl haziran ayında kurulan “Lefkoşa Ekonomi Forumu”, ikinci toplantısını bugün İstanbul’da yaptı.
TEL–SEN Genel Kurulu yapıldı; başkan yeniden Tamay Soysan
Kıbrıs Türk Kamu, Ulaştırma, Haberleşme, Bilişim Teknolojileri ve Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası’nın (Tel-Sen) 44. Olağan Genel Kurul toplantısını yaptığı ve tek aday olan şimdiki Başkan Tamay Soysan’ın oy bir...
+++
Türkiyenin İlk ve Tek Kurumsal Ucuz Ukash Firması olan Adres http://www.ukashticaret.com dur.
+++