Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Nisan 2013, Salı 11:17
DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nden uluslararası başarı
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Omid Kalantar 2013 Avustralya Poster Bienali’nde finalist oldu.

Her yıl Avustralya’da düzenlenen ve eski adıyla AGDA Poster Yarışması olarak bilinen yarışma bu yıl Avustralya Poster Bienali’ne dönüştürülmüş yeni adıyla gerçekleştiriliyor. UNICEF ile işbirliğinde gerçekleştirilen 2013 Avustralya Poster Bienali bu yılki teması sosyal bir duyarlılık kousu olan “A mother’s life is precious” (Annenin Yaşamı Değerlidir) olarak belirlendi.

Yerkürenin heryanına katılım çağrısında bulunulduğu açıklanan bienal manifestosunda tasarımcılardan anne ve annelik kavramını diledikleri açıdan ele alarak posterler üretmeleri istendi. Avustralya Poster Bienali format olarak ideolojik konuları ele alan bir poster aktivitesi olarak kendini tanımlamakta ve tasarımcılara görsel iletişim tasarımı bağlamında yeni bakış açılarıyla yeni fikirler ve teknikler keşfetme ortamı hazırlamaktadır.

50 dolayında ülkeden 1000’lerce poster tasarımı arasından Omid Kalantar’ın ‘Mother's Cocoon’ (Annenin Kozası) isimli poster tasarımı 2 Mayıs 2013’te Melbourne’de bienal açılış sergisinde yerini alacak. 


Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

"Birleşik Kıbrıs - İki Toplumlu Barış İnisiyatifi" eylem düzenledi
“Birleşik Kıbrıs - İki Toplumlu Barış İnisiyatifi” Lokmacı geçiş noktasında eylem düzenledi. Eylem çerçevesinde 1974’te ailelerini kaybeden Kıbrıslı Türk Hüseyin Akansoy ile Kıbrıslı Rum Petros Suppu...
KTAMS Doğuş Derya'nın ifade özgürlüğüne yönelik yapılan saldırıları kınadı
Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Doğuş Derya'nın anayasal ve demokratik bir hakkı olan ifade özgürlüğüne yönelik yapılan saldırıları şiddetle kınadığını bildirdi. Açıklama şöyle:
"Tak çalışanlarını daha iyi koşullarda hizmet vermesi için üzerimize düşeni y...
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, 41. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türk Ajansı-Kıbrıs’ın (TAK) görevlerini en iyi şekilde yerine getirmesi, çalışanlarının daha huzurlu, daha iyi koşullarda hizmet vermesi için ...
+++
Türkiyenin İlk ve Tek Kurumsal Ucuz Ukash Firması olan Adres http://www.ukashticaret.com dur.
+++