Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Nisan 2013, Salı 11:17
DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nden uluslararası başarı
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Omid Kalantar 2013 Avustralya Poster Bienali’nde finalist oldu.

Her yıl Avustralya’da düzenlenen ve eski adıyla AGDA Poster Yarışması olarak bilinen yarışma bu yıl Avustralya Poster Bienali’ne dönüştürülmüş yeni adıyla gerçekleştiriliyor. UNICEF ile işbirliğinde gerçekleştirilen 2013 Avustralya Poster Bienali bu yılki teması sosyal bir duyarlılık kousu olan “A mother’s life is precious” (Annenin Yaşamı Değerlidir) olarak belirlendi.

Yerkürenin heryanına katılım çağrısında bulunulduğu açıklanan bienal manifestosunda tasarımcılardan anne ve annelik kavramını diledikleri açıdan ele alarak posterler üretmeleri istendi. Avustralya Poster Bienali format olarak ideolojik konuları ele alan bir poster aktivitesi olarak kendini tanımlamakta ve tasarımcılara görsel iletişim tasarımı bağlamında yeni bakış açılarıyla yeni fikirler ve teknikler keşfetme ortamı hazırlamaktadır.

50 dolayında ülkeden 1000’lerce poster tasarımı arasından Omid Kalantar’ın ‘Mother's Cocoon’ (Annenin Kozası) isimli poster tasarımı 2 Mayıs 2013’te Melbourne’de bienal açılış sergisinde yerini alacak. 


Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale İskele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Yorum Yaz     Paylaş Share/Bookmark    
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
increase font size decrease font size print this page tell a friend Yorum Yaz (0)

Yorgancıoğlu: "Kıbrıs'ta barış için yılmadan, usanmadan ve mücadeleyi sürdüre...
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Kıbrıs’ta yaşayabilir bir barışın kurulması için görev üstlenmeleri ve acıları tekrar yaşamalarının önüne geçecek bir çözüm modeli için çaba harcamaları gerektiğini belirterek, ̶...
Talat: "Bizden beklenen aktif olmak ve çözümü zorlamaktır"
2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs müzakerelerinde Kıbrıs Türk tarafından beklenenin; “aktif olmak ve çözümü zorlamak” olduğunu belirtti.
Yorgancıoğlu: "Gerekirse Liman İşçileri Şirketi'nin imtiyazını iptal ederiz"
Mağusa Limanı, Liman İşçileri Şirketinin Hissedarlarının şirkete yeni ortaklar alması ile ilgili Başbakan Özkan Yorgancıoğlu basın açıklaması yaptı.
+++
Türkiyenin İlk ve Tek Kurumsal Ucuz Ukash Firması olan Adres http://www.ukashticaret.com dur.
+++