Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Kasım 2013, Cumartesi 23:32
banner

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel'e Bakü Üniverstesi'nde Fahri Doktora verildi

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel'e Bakü Üniverstesi'nde Fahri Doktora verildiBakü Avrasya üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazim Hüseyinli'nin özel davetlisi olarak Azerbaycanda bulunan YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel Temasları çerçevesinde ilk olarak yeni Azerbaycanın Kurucusu Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in anıtı, 1990 yılında Sovyet mudahillesi ve Karabağ Savaşında şehit olanların anısına inşa edilmiş Şehitler anıtını ve 1920 yılında Azerbaycan halkına yardım için Türkiye'den giden Nuri paşa komutanlığında Kafkas-islam ordusunda şehit olmuş türk askerlerinin anısına yapılmış anıt mezarları ziyaret etti ve çiçekler koydu.
Paylaş  
21
29
18
0

YDÜ'den verilen bilgiye göre, Daha sonra YDÜ Kurucu Rektör'ü Dr. Suat İ. Günsel, Bakü Avrasya Üniversitesi'nde Dünya Üniversitesi olan Yakın Doğu Üniversitesi ve KKTC hakkında bir brifing verdi

Ardından Dr. Suat İ.Günsel'e Fahri Doktora Ünvanı takdim edilmesi ve Bakü Avrasya Üniversitesi ile YDÜ arasında eğitim ve akademik alanlarında işbirliği protokollerinin gerçekleşeceği Senato toplantısına geçildi. Bakü Avrasya Üniversitesi ile YDÜ Arasında İşbirliği Protokolleri İmzalandı.

Ortak türk dili ve kültürü konusunda ünlü bilim adamı Bakü üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazim Hüseyinli Senato toplantısinda ki açılış konuşmasında Kıbrıs Türk halkı ile Azerbaycan halkı arasında olan sevgiyi dile getirdi.

Senato toplantısında Yakın Doğu Üniversitesi'nin bir Dünya üniversitesi olduğunu vurgulayan Nazım Hüseyinli, Dr. Suat İ. Günsel'e olan sevgisini dile getirerek övgüler yağdırdı.

Daha sonra söz alan Dr. Suat İ. Günsel ,YDÜ hakkında daha geniş bilgiler bilgiler vererek adada “KKTC”de yaşamanın özelliği ve KKTC nin her zaman Türkiye ve Azerbaycan gibi güçlü kardeş devletlerin olmasının önemini vurguladı .

Senatoda KKTC Azerbaycan temsilcisi Selahettin Topukçu, YDÜ Rektör Yardımcısı Fahreddin Sadıkoğlu, Avrasya Rektör Yardımcısı Nazim Ceferli, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Seriyye Gündoğdu, "Yeni Azerbaycan " gazetesinin Genel yayın yönetmeni
Hikmet Memmedov ve diğer katılımcılarda konuşmalarını gerçekleştirdiler

Dr.Günsel'e “Uluslararası ilişkiler" ana bilim dalında Fahri Doktora

Konuşmaların ardından Bakü Avrasya Üniversite Senatosu'nun kararı okundu ve Dr. Suat İ. Günsele "Türk dünyası devletleri arasında eğitim, bilim ve kültür alanlarında yaptığı katkılar, ilişkilerin gelişmesi ve entegrasyonu, Bakü Avrasya Üniversitesi ile YDÜ işbirliğinin uğurla gelişmesi yönünde hizmetlerinden dolayı "Uluslararası ilişkiler" ana bilim dalında Fahri Doktora Ünvanı takdim edildi.

Törenden sonra Dr. Suat İ. Günsel'in onuruna Azerbaycan Milletvekilleri ve rektörlerin katılımı ile bir yemek verildi.

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'in Azerbacan temasları sırasında kendisine YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu eşlik ediyor.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı
image Kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı.
Kamu - Sen'den kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarıyla ilgili konferans d...
image Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ, "Kadına Yönelik Şiddeti Önleme" ve "Çocuk İstismarının Etkileri" başlıklı konferanslar düzenleneceğini açıkladı.
Akıncı: "Güzel bir geleceği din, dil, renk, ırk farkı gözetmeksizin kurabilme...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu'nun, Muratağa, Sandallar Şehitlik Ormanı'nda düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.