Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Mart 2014, Pazar 10:46
ABD'ye gidecek Türk ve Rum gençler için mülakatlar yapıldı
Kıbrıs Arkadaşlık Programı (Cyprus Friendship Programme) 6. yılının seçme mülakatlarını, ara bölgede Lidra Palas oteli yanında bulunan “Dayanışma Evi”nde gerçekleştirdi.
Paylaş  
15
15
12
0

Kıbrıs'ın iki bölgesinden 15-18 yaş grubuna dahil iki taraftan yüzlerce gencin müracaat ettiği programda mülakatta başarılı olanlar, gelecek Temmuz ayında ABD’de dört hafta sürecek bir geziye katılacaklar. Türk ve Rum gençler, Amerika’da çeşitli eyaletlerde aileler yanında kalacaklar ve çeşitli sosyal projeler içinde yer alacaklar.  

Proje Koordinatörü Simge Kahvecioğlu Zekican’dan alınan bilgiye göre, program 6 yıldan beri başarı ile uygulanıyor. Bu yıl Türk ve Rum gençlerden en az 30’şar kişilik iki grubu ABD’ye göndereceklerini anlatan Zekican,  Kıbrıslı Türk ve  Rum gençleri ve ailelerini yakınlaştırmayı ve Kıbrıs'ta barış kültürüne katkı yapmayı amaçladıklarını belirtti. 

Zekican, program çerçevesinde , iki taraftan gençlerin Amerika'nın çeşitli bölgelerinde Amerikan aileleriyle 4 hafta geçirirken bir başka grubun da Trodos'da bir kampa katılacağını belirtti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Cumhurbaşkanı Akıncı New York'ta Sinirlioglu'nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, New York temasları çerçevesinde dün, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu’nu kabul etti.
Sigara ve alkol ithaline 6 ayda yaklaşık 17 milyon Dolar, yani 60 milyon TL h...
Gelişmiş ülkeler, sigara satışlarını azaltmak amacıyla küresel çapta büyük bir mücadeleye girişirken; ülkemizde sigara satışları her geçen yıl artışını sürdürüyor. Alkolde ise düzenli ithalat artışı dikkat çekiyor…
Rasıh Resat yazdı: "Yeni yetme bir Behzat Ç izleyicisinin notları"
Rasıh Resat yazdı: "Yeni yetme bir Behzat Ç izleyicisinin notları"