Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 17 Mayıs 2015, Pazar 13:08

AK parti milletvekili Özak ve Bakan Taçoy, Günsel'i ziyaret etti

AK parti milletvekili Özak ve Bakan Taçoy, Günsel'i ziyaret ettiAK Parti Trabzon Milletvekili Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Faruk Nafiz Özak ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Paylaş  
34
21
17
0

AK Parti Trabzon Milletvekili  Bayındırlık ve İskân eski Bakanı  Faruk Nafiz Özak ile KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret sonrasında Yakın Doğu Tv mikrofonlarına konuşan Ak Parti Milletvekili Faruk Nafiz Özak: “ Burada böylesine gelişmiş, fiziki açıdan, akademik açıdan, mezunlarının başarısı açısından bir üniversitede bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Kurucu Rektör Dr.Suat İ.Günsel'i, 25 yıla aşkın bir dönem de 50 yıllık bir yol almış başarısından dolayı yürekten kutluyorum. Ülkemizde çok sayıda gencimiz buraya gelip eğitim alarak, gerek Kıbrıs'ta gerekse dünyanın her yerinde çalışabilmektedirler. Bugün şunu öğrendik 106 ülkeden de öğrenciler buraya eğitim almaya gelmişler bu inanılmaz bir köprü. Düşünün ki bu öğrencilerimiz  okullarını bitirdikleri zaman kendi ülkelerinde çok başarılı yerlere gelecekler. Bürokrat olarak, özel sektör olarak, siyasetçi olarak..Bu iki ülke arasında ülkeler arasındaki bağıda sağlayacak Yakın Doğu Üniversitemiz inanılmaz güzel hizmetler yapmaktadır. Şu an Güneş enerjisiyle yol kateden otomobilin önündeyiz bu da üniversitelerimizin araştırma geliştirmeye bilime ve teknolojiye verdikleri önemin bir somut göstergesidir. Bu bakımdan bunları görmek bizleri gerçekten çok mutlu etti. Bir gurur abidesi olmuş Yakın Doğu Üniversitesini bu noktaya getiren başta Kurucu Rektör Suat hocayı ve ekibini birkez daha kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.” Dedi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Özersay: "Ankara'da TMK'nın finans modeliyle ilgili temaslarda bulunduk"
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara'da gerçekleştirdiği görüşme sonrası, bu akşam saat 20.00 sıralarında yurda döndü.
Tatlısu'da ruhsatsız tarım ilacı satan bir depo mühürlendi
Tarım Dairesi'nden yapılan yazılı açıklamada, ruhsatsız tarımsal ilaç satan bir deponun mühürlendiği belirtildi.
Özersay: "Türkiye garantörümüz ve stratejik ortağımızdır"
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, "Eğer tek taraflı işlemler konusunda ısrarlarında devam ederlerse Türkiye Cumhuriyeti ile istişare halinde, KKTC de yetki verdiği Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı üz...