Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Mayıs 2016, Çarşamba 17:06
banner

Bakan Saner: "Rekabet sadece fiyatta değil iş güvenliğinde de olmalı"

Bakan Saner: Rekabet sadece fiyatta değil iş güvenliğinde de olmalıÇimento üzerinde faaliyet gösteren ve Lafarge Holcim şirketine bağlı bulunan Boğaz Madencilik ve Endüstri Ltd. 90 ülke ile eş zamanlı olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda  etkinlikler düzenliyor.İlk etkinlik olan iş sağlığı ve güvenliği tatbikatını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner de izledi.
Paylaş  
23
23
23
0

Boğaz Madencilik ve Endüstri Ltd’in 90 ülke ile eş zamanlı olarak iki hafta boyunca gerçekleştireceği iş sağlığı ve güvenliği farkındalık günleri çerçevesinde, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı İskele Bölge Müdürlüğü işbirliğinde, kısa çaplı bir iş sağlığı güvenliği tatbikatı gerçekleştirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamaya göre Kalecik’te bulunan Boğaz Madencilik ve Endüstri Ltd.’de düzenlenen tatbikatı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner de izledi.

Bakan Saner, tatbikat öncesi İş Sağlığı ve Güvenliği Günleri konusunda fabrika yetkililerinden brifing aldı.

Tatbikatta olası bir iş kazasında yaralının güvenli bir şekilde nasıl taşınacağı canlandırıldı ve alınacak önlemler hakkında bilgi verildi.

Bakan Saner,  Boğaz Madencilik ve Endüstri Ltd’i ziyaretinde  yaptığı açıklamada, ziyaretnin amacının tesisin iş güvenliği konusunda yaptığı farkındalık etkinliklerini gözlemlemek olduğunu ifade etti.

90 ülkede 100 bin çalışana sahip olan şirketin iş güvenliğine üst düzeyde önem verdiğini vurgulayan Bakan Saner, ülkede iş güvenliği açısından arzu edilmeyen iş kazalarının meydana geldiğini söyledi.

Bakanlık olarak söz konusu kazaları ortadan kaldırmak için çalışacaklarını dile getiren Saner, rekabet ortamının sadece fiyatta değil,  iş güvenliği konusunda da olması gerektiğini belirtti.

Yabancı yatırımcıların ülkede faaliyet göstermesinin de önemine işaret eden Saner,  tesiste çalışanların tümünün vatandaş olduğunu sözlerine ekledi.

Lafarge Holcim KKTC Müdürü Jamil Bouharuh, ziyaretinden dolayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H.Ersan Saner’e teşekkür ederek,  Bakan Saner’e plaket takdim etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Taçoy: "Davul benim sırtımdaysa nasıl çalınacağını ben bilirim"
image Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Elektrik kurumu ile ilgili herkesin strateji belirlemeye çalıştığını kaydederek, “Yasalara göre davul Bakanın sırtında, tokmağı herkes eline alamaz. O davul benim sırtımdaysa nası...
Devlet Piyangosu'nda büyük ikramiye devretti
image Devlet Piyangosu'nun 18 Eylül 2019 tarihli çekilişi dün akşam gerçekleşti ve büyük ikramiye 28 Eylül'e devretti.
Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof Dr. Sözen: "Türkiye donanmasını gönderir"
image Uluslararası ilişkiler uzmanı Prof. Dr. Sözen, Türkiye'nin daha önce KKTC'nin hak sahibi olduğu 3’üncü parselde ENİ şirketini durdurduğunu hatırlatarak, “Bu 7. parselin bir kısmı doğrudan Türkiye'nin hak gördüğü bir p...