Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 27 Mart 2017, Pazartesi 11:52
banner

Dayanışma: "Deve güreşine ve hayvan zulmüne hayır!"

Dayanışma: Deve güreşine ve hayvan zulmüne hayır!Büyükkonuk Belediyesi Başkanı Ahmet Sennaroğlu’nun Büyükkonuk bölgesinde deve güreşi etkinlikleri düzenleyeceğine dair açıklamalarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Dayanışma örgütü konuyla ilgili açıklama yaparak deve güreşi ve hayvan zulmüne hayır dedi.
Paylaş  
52
52
48
0

Büyükkonuk Belediyesi Başkanı Ahmet Sennaroğlu’nun Büyükkonuk bölgesinde deve güreşi etkinlikleri düzenleyeceğine dair açıklamalarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Dayanışma örgütü konuyla ilgili açıklama yaparak deve güreşi ve hayvan zulmüne hayır dedi.

Konu ile ilgili Dayanışma'nın açıklaması şöyle:

“Hayvanların insanların eğlence ve keyif aracı haline getirilmesi, hayvanlar üzerinden sömürünün ve zulmün her türlüsü kabul edilemezdir.

Son günlerde kamuoyunun gündemine düşen ve ciddi de tepki alan Büyükkonuk Belediyesi’nin yurtdışından deve getirerek güreştireceği kesinlikle kabul edilemez olup hiçbir etik ve ekolojik değere sığmamakla birlikte aynı zamanda ülkemizdeki yasalara da aykırıdır.

Eko-gün, doğal güzellikleri ve yerli üretimleriyle, ekolojik özellikleriyle ön plana çıkarak toplum tarafından da benimsenen Büyükkonuk Köyü’ne böyle bir uygulama yakışmamaktadır. Belediye başkanını deve güreşi hevesinden vazgeçmeye çağırıyoruz! Hayvan Refahı yasası açık bir şekilde hayvanlara her türlü zulmü ve eğlence için yarıştırılmasını, dövüştürülmesini yasaklamaktadır. Polis horoz dövüşlerine müdahale etmekteyken, deve güreşi yapılacağı nasıl bu kadar pervasızca reklam edilebilir. Yasaların da ötesinde hayvanların dövüştürülmesi ve eğlence aracına indirgenmesi kesinlikle kabul edilemezdir.

Deve güreşine ve hayvan zulmüne hayır!”

 Kanunen yasak olmasına rağmen KKTC'de deve güreşi düzenlenecek!

 Hayvanseverlerden Sennaroğlu'na, "deve güreşi" tepkisi


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Basın-Sen, Afrika Gazetesi önünde eylem yaptı: "Basın ve ifade özgürlüğü bizl...
image Basın Emekçileri Sendikası(Basın-Sen),  Afrika gazetesine düzenlenen saldırının yıldönümü vesilesiyle gazetenin önünde “dayanışma” eylemi düzenledi.
Zaroğlu: "50 TL'lik elektriği devlet karşılayabilir''
image Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Yardımcısı Bertan Zaroğlu, yapılacak basit birkaç reformla, muhtaç ailelerin aylık yaklaşık en az 50 TL+ KDV tutarındaki faturasının devlet tarafından ödenmesinin mümkün olabil...
Berova: "Elektrik fiyatlarının oluşturulmasına ilişkin önerge reddedildi, bu ...
image UBP Milletvekili Özdemir Berova da konuşmasında, mecliste bugün araştırma önergeleri görüşülmesi esnasında hükümetin aldığı tavrı üzülerek izlediği söyledi. Berova, “iktidar vekilleri adına konuşan bakan kavramları bi...