Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Eylül 2017, Perşembe 07:30
banner

Özyiğit: "İki devletli çözüme karşıyız"

Özyiğit: İki devletli çözüme karşıyızToplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit ADA TV de gündemi değerlendirdi.
Paylaş  
24
28
23
4

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit ADA TV de gündemi değerlendirdi.

Erçin Şahmaran’ın “SÖZ SİZDE” programına konuk olan Özyiğit’in açıklamaları şöyle;

“ÖĞRETMEN AKADEMİSİNİ KAPATILACAK”

“Yıllarca devlet okullarında görev yaptım. Bugün gelinen nokta için üzülüyorum. Maalesef özel okullar çekim merkezi oldu. İnsanlar birçok sebepten çocuklarını devlet okullarına göndermiyor. Bu zor ekonomik koşullarda, borçla çocuklarını özel okullara gönderiyor. Oysa devlet okulları tercih edilmeli. “Neden özel okul ?” sorusuna hükümet cevap bulmalı ve gerekeni yapmalı.

Okullarda yaz tatili sürecince eksikler giderilir. Yapılması gerekenler yapılır. Okullar tatil de olabilir. Ama Eğitim Bakanlığının tatil yapma lüksü yoktur. Şimdi herşey yarım. Bakanlık içinde yapılanlardan Sayın Bakanın haberi yok. Koordinasyon ofisi kuruldu. Çalışıyor. Bakanlıktan bir görevli var. Bakan haberim yok diyor.

Bakanlık görevini yapacağına Öğretmen Akademisini kapatmaya çalışıyor. Göstermelik öğrenci aldılar. Seçimden sonra Akademi kapatılacak.”

“DİN VE LAİKLİK BASKISI GELECEK”

Saat konusunda hükümet yanlıştan dönmeli. Kış saati uygulamasına geçilmeli. Hükümet ne vilayet, ne yama olmayız diyor. Fakat tüm icraatları vilayet gibi. Biz burada yaşıyoruz. Anavatan burasıdır. Bizim kendi sosyal yaşantımız var.

Atatürk unutturulmaya çalışılıyor. Bunların arkasından din ve laiklik baskısı gelecek. Bir FETÖ konusu var. Belli olan birşey yok. Herkes tedirgin, birbirine şüpheyle bakıyor. Konu açıklansın tamamlansın.”

“İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜME KARŞIYIZ”

Kıbrıs konusu çözülmeden süreç bitmez. Biz iki devletli çözüme karşıyız. Çözüm olmazsa KKTC ile devam ederiz görüşünü de desteklemiyoruz. Kıbrıs için çözüm Federal bir çözümdür.”

“GERÇEK TKP ÖNCÜMÜZDÜR”

Seçim ve kurultayımıza hazırlanıyoruz. Yoğun bir dönem bizi bekliyor. Vatandaş kimin ne olduğunu biliyor. Biz köklerimizi biliyoruz. TKP bizim öncümüzdür. Ama gerçek TKP. Şimdiki gibi çakma olan TKP değil”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
2
 
3
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
14 Eylül 2017, Perşembe
osman kerim         - iskele
Yıllardır Federal çözüm şarkısını söyleye söyleye boğazımız şişti. Yeni dönemde kıbrıs sorunuyla ilgili ciddi öneriler, açılımlar yapan ve bunu anlayacağımız şekilde anlatabilen partilere oy vereceğim. Sn anastasiadis yok sigara molası verdi, yok tuvalete gitti yok kendi içlerinde kavga ettiler yok bilgileri rum basınına sızdırdılar vallahi çekilecek garın ağrısı olmaktan çıkmıştır. Maymunun gözü artık açıldı bizi eşit halk olarak görmeyenlerle neyi konuşacağız

14 Eylül 2017, Perşembe
nedim gören         - gönyeli
kıbrıs süreci tamamlanmadan kıbrıs sorunu bitmez diyorsunuz - yani bunca sonuçsuz kalan görüşme süreci ve zirveden sonra ne yapmamız gerekiyor.işinde uzman bir falcıyamı başvuralım, ne napalım.TDP olarak bize tavsiye edebileceğiniz bir falcı varmı.Yardımlarınız için çok teşekkürler.

14 Eylül 2017, Perşembe
nedim gören         - gönyeli
kıbrıs süreci tamamlanmadan kıbrıs sorunu bitmez diyorsunuz - yani bunca sonuçsuz kalan görüşme süreci ve zirveden sonra ne yapmamız gerekiyor.işinde uzman bir falcıyamı başvuralım, ne napalım.TDP olarak bize tavsiye edebileceğiniz bir falcı varmı.Yardımlarınız için çok teşekkürler.

14 Eylül 2017, Perşembe
Mehmet S. Eryaman         - Lşa
Yani hocam değerli bir insansınız ama başarılı bir politikacı olduğunuzu söyleyemeyeceğim. federal çözümü mamur ettikde 2 devletli çözümemi geldi sıra anlamak mümkün değil. Crans montanadaki çöküşten sonra bence k Türkler arasında nasıl bir çözüm istiyorsunuz diye bir referanduma gidilmelidir - Sn Cemal özyiğit siz otur Arap kalk Arap pozisyonuna düşebilirsiniz ama k.türk halkının bu pozisyona düşmesi büyük bir haksızlık olur. hem demokrasi halkın, halk için, halk tarafından yönetim şekli değilmidir?

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Arıklı: "Belediye Meclisinde en çok oy alan ve en çok meclis üyesi çıkaran 3....
image YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, dün yapılan seçimlerin ardından kısa bir değerlendirme yaptı.
LGBTİ haklarının tanınması konusunda seminer düzenleniyor
image LGBTİ haklarının tanınması konusunda seminer düzenleniyor.
Akıncı: "Uygar bir ortamda seçimini yapmasını bilen halkımız kutlanmaya değer...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, dün yapılan yerel seçimlerin büyük bir demokratik olgunluk içerisinde gerçekleşmiş olmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.