Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 2 Kasım 2017, Perşembe 15:55
banner

Tunalı: "Spor şurasını yapmaktan acizler"

Tunalı: Spor şurasını yapmaktan acizlerToplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, KKTC gençliğinin uzun zamandan beridir beklediği Spor Şurası‘nın neden yapılmadığını sordu.
Paylaş  
14
16
14
1

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Tözün Tunalı, KKTC gençliğinin uzun zamandan beridir beklediği Spor Şurası‘nın neden yapılmadığını sordu.

Tunalı, yaptığı yazılı açıklamada, UBP-DP hükümetini eleştirerek, yasa gereği spor şuralarının 3 yılda bir yapılmasının zorunlu olduğunu belirterek, en son 2013’te yapılan Spor Şurası’nın aradan 4 yıl geçmesine rağmen hiç yapılmadığını kaydetti.

Tözün Tunalı, şöyle devam etti:

“Neden yapılmadığı hususunda ise yetkililer hiçbir açıklama yapılmaması yanında, Spor Federasyonlarından da bu konuda uyarıcı hiçbir faaliyette bulunulmuyor. Her fırsatta “Gençlerimiz her şeyimizdir” diyen hükümet edenlerin gençlerimize ve Federasyonlarımıza ne kadar değer verdiğini bir kez daha görmekteyiz. Bu hükümet bir Spor şurasını bile yapmaktan aciz”

Tunalı, “Beden Eğitimi ve Spor Yasası”na atıfta bulunarak, hükümet edenlerin yasaya uymadıkları için suç işlediklerini savundu.

TKP Yeni Güçler olarak gençlerimizin her zaman yanında olduklarını söyleyen Tunalı, “Gençlerimizin Dünya gençleri ile spor yapabilmeleri için her türlü girişimde bulunacağız. Geleceğimiz olan gençlerimize spor alanında onları üst düzeye çıkaracak her türlü yatırımları yapacağız” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
2 Kasım 2017, Perşembe
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Daha önceleri spor şuraları yapıldı da ne oldu?... Sonuçlar ortada... Yani söylemek istediğim şuranın yapılmaması gereksiz bir harcama olması açışından çok yerinde olmuş... Nasıl ki spor şuraları ülke sporuna ve gençliğine siyasiler yüzünden bir katkı veremiyor ama bir grup siyasiye reklam malzemesi olurken diğer grubun eleştiri malzemesi oluyor, bazı fırsatçılar için ise yapılmaması bile malzeme olabiliyor!

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ada, tozlu havanın etkisi altında kalmaya devam edecek
image Kuzey Afrika'dan gelen tozlu hava etkisini sürdürecek.
Sibel Tatar'dan Başbakan Ersin Tatar'a hediye: "Sayın Başbakanım, Sevgili Ers...
image Sibel Tatar, Başbakanlık görevini devralan eşi Ersin Tatar'ı tebrik etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Zeki Çeler, malvarlığını açıkladı
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Zeki Çeler, sosyal medya hesabından malvarlığını açıkladı.