Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Kasım 2017, Perşembe 14:28
banner

24 yıldır Mağusa Milletvekili olan Soyer, 7 Ocak'taki seçimlerde aday olmayacağını açıkladı...

24 yıldır Mağusa Milletvekili olan Soyer, 7 Ocak'taki seçimlerde aday olmayacağını açıkladı...CTP'de Genel Başkanlık ve Başbakanlık görevlerini de sürdürmüş olan Ferdi Sabit Soyer 7 Ocak'ta yapılacak Erken Genel Seçimde aday olmayacağını açıkladı.
Paylaş  
9
20
15
6

CTP'de Genel Başkanlık ve Başbakanlık görevlerini de sürdürmüş olan Ferdi Sabit Soyer 7 Ocak'ta yapılacak Erken Genel Seçimde aday olmayacağını açıkladı.

Soyer yaptığı açıklamada,” Aday olmayacağım demek ,CTP’ nin değerlerine, ilkelerine dönük sırt döneceğim veya onlara dönük edilgen kalacağım anlamına gelmez. Bu değerler için bir üye olarak tüm siyasi yaşamım boyunca gösterdiğim gibi çalışmaya elimden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğim” dedi.

Açıklama şöyle:

7 Ocak 2017’de Erken Seçim gerçekleşecek.

Bu seçim döneminin toplumun çok yönlü sorunlarına çözüm zemini sağlamasını her yurttaş gibi beklemekteyim.

Ancak siyasal alanın da sorunlar içinde olduğu bir gerçektir.

Bu sorunların aşılması gerekir. Fakat eskiye alternatif diye ortaya çıkan kimi siyasi akımlar ve eğilimler ise maalesef eskinin metotlarını yeni diye devam ettirmektedir.

1985 – 1990 Döneminde partim CTP’den Mağusa Karpaz milletvekili olarak seçildim. Daha sonra Aralık 1993 Erken Seçimlerinden sonra günümüze kadar Mağusa milletvekili olarak görevimi devam ettirdim.

CTP’ye üye olduğum 1972 yılından itibaren partinin Ocak, İlçe, MYK, PM ve Genel Sekreterlik, Genel Başkanlık görevlerinde milletvekilli olarak görev yaptım.  Bu görevler yanı sıra Tarım Doğal Kaynaklar ve Enerji Bakanlığı yanı sıra Başbakanlık Görevlerinde bulundum.

Bu süre içinde Mecliste Bütçe Plan Komitesine,  İdari İşler Komitesinde Hukuk ve Siyasi İşler Komitesinde görevler yaptım.  Çeşitli Meclis çalışmalarında inançların doğrultusunda görevimi, partim ve ilkelerimiz doğrultusunda yerine getirmeye çalıştım. 

Bütün bu süreç içinde partili arkadaşlarım ve farklı siyasi inançlara sahip partilere mensup milletvekilleri ve insanlarla diyalog ve saygı temelinde ilişki içinde görev yapmaya çalıştım.  Bu süre içinde değerlerimize bağlı olarak, ne minnetle gül kokladık. Ne zorbalık ve saldırganlıklara, çamur atmalara boyun eğdik. Ne de bizden farklı olanlara dönük gönül kırdık.  

Hep birlikte demokrasi, özgürlük barış ve Kıbrıs Türk halkının üretken, kendi kendini özgürce yöneten, sosyal adalet ve demokratik hukuk devleti yolunda ilerlemesi için o yola taş döşemeye ve daha gelişkin bir topluma ulaşmak için de  geçilemez denilen alanlara yol açmaya, köprü kurmaya, tüneller açmaya halkımızın desteği ve arkadaşlarımızın kararlı tavırları ile katkı koymaya çalıştık. 

Şimdi 7 Ocak 2017 seçimleri ile birlikte aday olmamaya karar verdim. Daha önce sorulan bu soruya cevap vermedim. Çünkü kararımı açıklamayı  partimin açtığı adaylık başvuru süresinin sonunu bekleyerek yapmak gerektiğine inandım. 

Aday olmayacağım demek ,CTP’ nin değerlerine, ilkelerine dönük sırt döneceğim veya onlara dönük edilgen kalacağım anlamına gelmez. Bu değerler için bir üye olarak tüm siyasi yaşamım boyunca gösterdiğim gibi çalışmaya elimden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğim. 

Bu vesile ile Genel Başkanımız Sayın Tufan Erhüman ’a bu seçimlerde ve sonrasında destek vermek en büyük görevim olacaktır. Genel Başkanımız yönetimindeki partimizin seçimlerden başarı ile çıkması görevimizdir. 

Bu vesile ile Kurucu Başkanımız Syn Ahmet Mithat Berberoğlu’nu , Sayın Özker Özgür’ü, Sayın Naci Talat’ı ve 1970’de başlayan  bu zor yol yürüyüşümüz sırasında yaşama gözlerini yuman tüm partilerimizi saygı ile yad ederim.

Bu süreç içinde desteklerini esirgemeyen partilerimiz ve tüm seçmenlere, farklı inançlara sahip olsak ta aynı toplumun mensubu olduğumuz, tüm insanlarımıza. Milletvekilliğim donemim içinde desteklerini aldığım şimdi gerek yaşamlarını yitirmiş olsun gerekse emekli çıkmış olsun ayrıca şu anda halen çalışan, tüm Meclis çalışanlarına da teşekkür ederim.

Eski - Yeni demeden, esas olan, kuşaktan kuşağa, barışın, demokrasinin, hümanizmanın ve emeğin değerlerini taşıyan ilkeleri geliştirerek aktarmaktır. Bu seçimlerde CTP’nin başarılı çıkması için herkes üzerine düşeni yapmalı. Seçimler hayırlı uğurlu olsun.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
6
ONAY BEKLEYENLER
0
10 Kasım 2017, Cuma
Hasan nihat erduran         - Çatalköy
Takdir ettiğim bir siyasi ve kamu görevlisi.sağlıklı siyasetsiz bir emeklilik dilerim.

9 Kasım 2017, Perşembe
Ergun         - Lefkosa
Ferdi Sabit
-Öskan yorgancıoğlu
Başbakanlık yapmış iki milletvekili aday olmayacağını açıkladı. Meclise sadece parmak kaldırmak için gönderilenlerden,tıs yok;
Yani beklersiniz halk size evinizin yolunu göstersin,haydi bakalım daldan dala sıçrayanlar, bu halka hiçbir şey vermeyip iyi kravat bağlayanlar;SIRA BİZDE ŞİMDİ

9 Kasım 2017, Perşembe
Salih         - Lefkosa
Darisi fosillerin basina,tebrikler.

9 Kasım 2017, Perşembe
levent tektaş         - lşa
Naçizane düşüncem Meclis kafeteryasının 2018 yılı itibariyle ferdi beye icar edilmesidir. Dile kolay 5 dönem vekillik yapmıştır, biranda kopması zor olur allah korusun bunalıma girer, kafeteryayı çalıştırırsa kendini yine yüce Meclis'in bir parçası olarak görür, hem deneyim kazanmış olur daha sonraki yıllarda federal Meclis'in restaurantınıda çalıştırır, azimle yaparsa taşı delebilecek bir karakter yapısı vardır allah yar ve yardımcısı olsun, amen

9 Kasım 2017, Perşembe
Mehmet Özbeğen         - Lefkoşa
piyanist şantör ümit besenin yıllar sonra yıldızı yeniden parlamıştı. ferdi beyinde yıldızı ileriki yıllarda tekrardan patlayacaktır ben buna inanıyorum.

9 Kasım 2017, Perşembe
Feridun G.Balıkçıoğlu         - Gönyeli
bravo Sn Ferdi sabit Soyeri yürekten kutlarım insan duracağı yeri biraz geçde olsa anlamalı, kıbrıs Türk demokrasisi için çok önemli çalışmalar yapmıştır özellikle meydanlarda 'işte dikilitaş, işte denktaş' gibi söylemleri tarihe geçmiştir. Çok uzun konuşmayı bir marifet olarak görmüş, ne varki başbakanlığı döneminde kıbrıs türkünün yaşam kalitesinin yükselmesinde etkisiz kalmıştır. Zamanında Gmsa ilçe binasının savaş alanına dönmesi, kurtarılmış bölge haline dönüşmesi belkide hayatının en talihsiz dönemi olmuştur.insanların bıyıklı, bıyıksız, gıllı, gılsız gibi sıfatlarla ayrıştırılmayacağı bir kıbrıs dilerim

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Arıklı: "Emirname ile korkunç rantlar kazanılacak"
image Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Genç TV’de katıldığı programda güncel olayları yorumladı.
Müteahhitler Birliği: "Önerilerimiz dikkate alınmadı, eyleme gidiyoruz"
image Uzun süre tartışmalara neden olan Mağusa-Yeniboğaziçi-İskele Emirnamesi'nin resmen yürürlüğe girmesinin ardından Müteahhitler Birliği eylem kararı kaldı.
Vadili: "Kıbrıs geçmişte daha kötü doğal afetler yaşadı, ama bu 'yapay' afet"
image Yerbilim Mühendisleri Odası Başkanı Jeoloji Mühendisi Oğuz Vadili, 1330'lu yıllarda Lefkoşa'da meydana gelen sel felaketinde 3 bin kişinin hayatını kaybettiğini, 1734 yılında meydana gelen depremin ise Gazimağusa'da 2...