Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Kasım 2017, Pazar 11:06
banner

Adaş kuzenlerin siyasi-komik karmaşası

Adaş kuzenlerin siyasi-komik karmaşasıDaha önce Cumhuriyetçi Türk Partisi çevrelerinden gelen “Kök CTP’li birisini UBP kendine üye yazdı” eleştirisiyle tartışmalarına konu olan, ikisisin de adı Muhittin Özsağlam adlı iki kuzen, bu sefer de “Kök UBP’li adam nasıl CTP’den aday adayı olur?” şeklindeki tepkilerinin merkezine oturdular.
Paylaş  
10
14
8
0

KIBRIS POSTASI

Daha önce Cumhuriyetçi Türk Partisi çevrelerinden gelen “Kök CTP’li birisini UBP kendine üye yazdı” eleştirisiyle tartışmalarına konu olan, ikisisin de adı Muhittin Özsağlam adlı iki kuzen, bu sefer de “Kök UBP’li adam nasıl CTP’den aday adayı olur?” şeklindeki tepkilerinin merkezine oturdular.

Bahse konu kişiler aslında iki kuzen. Birisi uluslararası ilişkiler alanında akademik kariyer yapmış, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nde Dış İlişkiler Sekreterliği görevlerine bulunmuş, CTP Lefkoşa Aday Adayı 1974 doğumlu Muhittin Özsağlam; diğeri ise 1992 yılından beridir Ulusal Birlik Partisi’ne üye olan UBP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, 1976 doğumlu Muhittin Özsağlam.

Babaları kardeş olan iki genç siyasetçi, siyaseten ayrı kulvarlarda aktif siyaset yapsalar da isim benzerlikleri zaman zaman karmaşaya yol açıyor.

KIBRIS POSTASI’na konuşan UBP’li Özsağlam, CTP’li kuzeninin aday adaylığı açıklandığında kendisine yoğun tepki geldiğini, “Sen UBP’li adam nasıl olur da CTP’den aday olursun?” şeklinde tepkiler maruz kalırken; “Parti fark etmez. Sen nerede, biz orada” diye kendisine destek beyan edenlerin de bulunduğundan söz etti.

Aynı şekilde Ulusal Birlik Partisi’ne üyeliğe geçiş süreci sırasında ve kendisinin üye kaydı yapıldıktan sonra birçok çevreden CTP’li kuzeni Özsağlam kastedilerek, “CTP’liyi bile üye yazdılar. Bu nasıl iş?” diye tepkiler geldiğini anlatan Özsağlam, isim benzerliğinin zaman zaman siyasi soruna dönüştüğünü gülerek anlattı.

“Ben UBP’liyim. Kuzenim CTP’li aday. Ben sanarak karmadan oy verebilecek insanların olması, mensubu olduğum partiye zarar verir. O nedenle açıklama yapma ihtiyacı duydum” diye konuşan UBP’li Özsağlam, kuzeni CTP’li Özsağlam’a da başarılar diledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Milli mücadele ve şehitler törenlerle anılacak
image “21-25 Aralık Mücadele ve Şehitler Haftası” dolayısıyla başkent Lefkoşa ve ilçelerde anma törenleri düzenlenecek.
"İki Toplumlu Barış İnisiyatifi - Birleşik Kıbrıs" Spehar'ı ziyaret etti
image “İki Toplumlu Barış İnisiyatifi – Birleşik Kıbrıs”, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi ve Barış Gücü (UNFICYP) Misyon Şefi Elizabeth Spehar’ı ziyaret ederek, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Ja...
Çiftçiler Birliği, Bakan Şahali'ye bir dizi önerilerde bulundu
image Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na akaryakıt ve doğrudan gelir destekleri konusunda önerilerde bulundu.