Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Kasım 2017, Pazar 11:06
Adaş kuzenlerin siyasi-komik karmaşası
Daha önce Cumhuriyetçi Türk Partisi çevrelerinden gelen “Kök CTP’li birisini UBP kendine üye yazdı” eleştirisiyle tartışmalarına konu olan, ikisisin de adı Muhittin Özsağlam adlı iki kuzen, bu sefer de “Kök UBP’li adam nasıl CTP’den aday adayı olur?” şeklindeki tepkilerinin merkezine oturdular.
Paylaş  
4
6
4
0

KIBRIS POSTASI

Daha önce Cumhuriyetçi Türk Partisi çevrelerinden gelen “Kök CTP’li birisini UBP kendine üye yazdı” eleştirisiyle tartışmalarına konu olan, ikisisin de adı Muhittin Özsağlam adlı iki kuzen, bu sefer de “Kök UBP’li adam nasıl CTP’den aday adayı olur?” şeklindeki tepkilerinin merkezine oturdular.

Bahse konu kişiler aslında iki kuzen. Birisi uluslararası ilişkiler alanında akademik kariyer yapmış, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nde Dış İlişkiler Sekreterliği görevlerine bulunmuş, CTP Lefkoşa Aday Adayı 1974 doğumlu Muhittin Özsağlam; diğeri ise 1992 yılından beridir Ulusal Birlik Partisi’ne üye olan UBP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, 1976 doğumlu Muhittin Özsağlam.

Babaları kardeş olan iki genç siyasetçi, siyaseten ayrı kulvarlarda aktif siyaset yapsalar da isim benzerlikleri zaman zaman karmaşaya yol açıyor.

KIBRIS POSTASI’na konuşan UBP’li Özsağlam, CTP’li kuzeninin aday adaylığı açıklandığında kendisine yoğun tepki geldiğini, “Sen UBP’li adam nasıl olur da CTP’den aday olursun?” şeklinde tepkiler maruz kalırken; “Parti fark etmez. Sen nerede, biz orada” diye kendisine destek beyan edenlerin de bulunduğundan söz etti.

Aynı şekilde Ulusal Birlik Partisi’ne üyeliğe geçiş süreci sırasında ve kendisinin üye kaydı yapıldıktan sonra birçok çevreden CTP’li kuzeni Özsağlam kastedilerek, “CTP’liyi bile üye yazdılar. Bu nasıl iş?” diye tepkiler geldiğini anlatan Özsağlam, isim benzerliğinin zaman zaman siyasi soruna dönüştüğünü gülerek anlattı.

“Ben UBP’liyim. Kuzenim CTP’li aday. Ben sanarak karmadan oy verebilecek insanların olması, mensubu olduğum partiye zarar verir. O nedenle açıklama yapma ihtiyacı duydum” diye konuşan UBP’li Özsağlam, kuzeni CTP’li Özsağlam’a da başarılar diledi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Küçükbaş hayvan besleyicilerine 92 günlük ihtiyaçları kadar kredili yemlik ar...
Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK), küçükbaş hayvan besleyicilerine kredili yemlik arpa satışı yapılacağını duyurdu.
Saner: "İnsanları koşturtacağımıza bilgisayarları konuşturacağız "
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı H. Ersan Saner, dün akşam eski Sağlık Bakanı Eşref Vaiz ile Halil Depreli’nin hazırlayıp sunduğu   televizyon programında , Sosyal Sigortaların mali durumu  başta olmak üzere Bakanlığ...
Alanlı, ÖZEV öğrencilerini kabul etti
Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, Özel Eğitim Vakfı’ndan öğrencileri kabul etti.